Cloettakampen, Klassresultatlista

2010-05-06


D10 2300 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tove PetterssonOK Roxen18:120:00
2Linnea HanssonOK Roxen21:163:04
3Malva EvebornOK Roxen23:255:13
4Towa PetterssonOK Denseln25:297:17
5Elin EricsonTjällmo-Godegårds OK33:0814:56
Emma ErikssonOK KolmårdenEj start

D12 2200 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL19:330:00
2Tora WesterbergOK Kolmården19:410:08
3Lova EvebornOK Roxen20:521:19
4Emma S JohanssonLinköpings OK20:541:21
5Klara LjunggrenLinköpings OK22:182:45
6Sarah PerssonOK Denseln23:484:15
7Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL27:077:34
8Johanna GuståsLinköpings OK28:469:13
9Malin KärrströmOK Roxen29:199:46
10Isabelle AguirreOK Kolmården31:5112:18
11Victoria AsketunOK Roxen33:0713:34
Elsa RimhagenLinköpings OKEj godk.
Tilda MarmelidOK RoxenEj godk.
Emma PetterssonOK RoxenEj start
Ida MiltonBoxholm-Mjölby OLEj start

D14 2700 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andrea SvenssonFinspångs SOK23:150:00
2Fanny AsketunOK Roxen24:000:45
3Julia ErikssonOK Kolmården28:485:33
4Gerda RankkaOK Roxen29:286:13
5Emma LindellLinköpings OK30:006:45
6Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL31:568:41
7Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL32:058:50
8Stina GuståsLinköpings OK33:3710:22
9Elin RimhagenLinköpings OK33:5110:36
10Elin JohanssonFinspångs SOK37:2314:08
11Stina SvedevallOK Roxen38:3415:19
12Klara GustafssonOK Roxen39:1215:57
13Rebecca RieschelOK Roxen40:5117:36
14Moa HedegårdOK Kolmården40:5517:40
Frida JohanssonLinköpings OKEj godk.
Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OLEj start

D16 3300 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:480:00
2Lisa MalmströmGOIF Tjalve34:090:21
3Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK35:301:42
4Karin SvenssonFinspångs SOK36:513:03
5Klara SvedevallOK Roxen38:074:19
6Marit FaxénLinköpings OK43:5310:05
7Karin GustafssonLinköpings OK45:3211:44
8Frida StrömbergFinspångs SOK51:2617:38
9Ida MårtenssonOK Eken65:2131:33
10Frida BergstrandMotala AIF OL73:1039:22
Linda AguirreOK KolmårdenEj start

D18 3300 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK30:280:00
2Lina PerssonOK Kolmården32:502:22
3Julia Modig TjärnströmLinköpings OK33:062:38
4Linnea FaxénLinköpings OK34:243:56
5Karolina NygrenSkogspojkarnas OK37:076:39
6Jenny StenströmLinköpings OK44:4714:19
7Sofie SvenssonBjörkfors GOIF49:5519:27
8Anna EdinBoxholm-Mjölby OL55:0224:34
Erica ThorBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Sofie AxeenStjärnorps SKEj start

D21 4000 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helén PerssonLinköpings OK34:110:00
2Lisa JohanssonStjärnorps SK35:151:04
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK37:483:37
4Lena StrömTjällmo-Godegårds OK37:563:45
5Annika IvarssonLinköpings OK38:033:52
6Margarita MolotkovaLinköpings OK38:093:58
7Emma AnderssonÄrla IF40:166:05
8Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL40:456:34
9Amélie WallenhammarHagaby GOIF44:059:54
10Olga RieznychenkoLinköpings OK45:3011:19
11Stina SternerLinköpings OK46:1912:08
12Lovisa WåhlanderLinköpings OK46:3512:24
13Lena LindmanFinspångs SOK46:5412:43
14Anna HåkanssonOK Kolmården48:1314:02
15Pia GustafssonLinköpings OK49:3615:25
16Frida KarlssonLinköpings OK50:2416:13
17Lena RosanderFinspångs SOK51:4117:30
18Matilda JonssonLinköpings OK54:1620:05
19Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK55:2821:17
19Britta NorénBoxholm-Mjölby OL55:2821:17
21Lucie WeissovaFK Göingarna58:1824:07
22Lisa KorallMotala AIF OL71:4437:33
Amanda AlménLinköpings OKEj godk.
Anneli BerggrenOK DenselnEj start
Jennie PetterssonVisborgs OKEj start
Sarah TibellLinköpings OKEj start
Ylva GunnarsdotterTenhults SOKEj start

D35 3300 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunilla JonssonTjällmo-Godegårds OK47:530:00
2Maria BroströmOK Denseln62:2414:31

D40 3300 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL29:550:00
2Kristina LjunggrenLinköpings OK30:130:18
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL31:351:40
4Agneta ErikssonOK Kolmården32:022:07
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL32:032:08
6Maria OlofssonLinköpings OK34:024:07
7Lena MalmströmGOIF Tjalve34:585:03
8Helena HolmOK Roxen42:3112:36
9Åsa DetterfeltLinköpings OK43:5614:01
Sofia WesterbergOK KolmårdenEj godk.
Barbara SvenssonFinspångs SOKEj godk.

D45 2700 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK25:320:00
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK28:202:48
3Maria BergstrandMotala AIF OL29:213:49
4Anne BössfallLinköpings OK30:244:52
5Gitte EngströmLinköpings OK35:119:39
6Carina KaleredSkogspojkarnas OK37:1211:40
7Karin SkullmanVimmerby OK40:0914:37
8Anne-Li StenströmLinköpings OK45:0019:28
9Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL45:5520:23
10Ingrid RoosMotala AIF OL54:3429:02
11Anneli WiklundFinspångs SOK56:2130:49

D50 2700 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva LindsténStjärnorps SK35:150:00
2Eva-Karin SkullmanOK Kolmården38:253:10
3Carina FaxénLinköpings OK38:333:18
4Gun EricssonNAIS Orienteringsklubb40:285:13
5Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL41:246:09
6Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:348:19
7Susanne DahlbergGOIF Tjalve48:0812:53
8Catharina ForsénOK Denseln70:5135:36

D55 2500 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marie SvernestamLinköpings OK33:080:00
2Carina LindmanFinspångs SOK37:594:51
3Ulla KjellLinköpings OK57:2224:14
Maria NordwallOK KolmårdenEj start
Maud Göthe-LundgrenLinköpings OKEj start

D60 2500 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulla LindellOK Hällen35:430:00
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF36:451:02
3Carin GrinellBjörkfors GOIF42:567:13
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF52:3816:55
5Stina KorallMotala AIF OL57:5222:09

D65 2500 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Margareta TidmanOK Kolmården36:400:00
2Sonja HanssonGOIF Tjalve42:015:21
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL43:146:34
4Britten PerssonFinspångs SOK48:2611:46
5Chatarina AnderssonOK Motala106:3269:52
Sonja PernebyTullinge SKEj godk.
Ingrid JigerströmOK RoxenEj start

D70 2100 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnel NilssonLinköpings AIK42:040:00
2Jonna EngblomLinköpings AIK48:176:13
3Hansi FridströmFinspångs SOK72:2730:23
Gudrun ThigerLinköpings AIKEj godk.
Karin RenbergOK KolmårdenEj godk.

D75 2100 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Astrid AnderssonNAIS Orienteringsklubb61:100:00

H10 2300 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olof LjunggrenLinköpings OK15:370:00
2Arvid WesterbergOK Kolmården16:020:25
3Leo JohanssonOK Kolmården18:192:42
4Filip ÅrnfeltLinköpings OK21:075:30
5Gunnar EngströmLinköpings OK21:195:42
6Axel JohanssonFinspångs SOK22:306:53
7Sverker EkLinköpings OK24:088:31
8Pontus BjörklidOK Roxen25:4510:08
9Martin HerbertssonOK Roxen28:1012:33
10Isak DahlénLinköpings OK34:0018:23
Thorsten SvenssonFinspångs SOKEj start

H12 2200 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan LindmanFinspångs SOK17:250:00
2Hugo LillieströmOK Roxen18:160:51
3Emil LjungemyrOK Kolmården18:200:55
4Oscar JohanssonBoxholm-Mjölby OL20:042:39
5Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK20:503:25
6Jonas AnderssonOK Roxen21:344:09
7Pontus LindblomOK Roxen21:514:26
8Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL21:524:27
9Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK23:055:40
10Philip JohanssonBoxholm-Mjölby OL24:377:12
11Joel KarnehedOK Roxen28:3411:09
12Hugo DalhammerOK Roxen30:4413:19
13Rikard SurinOK Roxen32:2815:03
14Jakob PetersonLinköpings OK33:0215:37
15Axel KullbergLinköpings OK49:5232:27
Jakob GranqvistLinköpings OKEj start
Gustav EngmanOK DenselnEj start
Erik JonassonOK KolmårdenEj start
Hugo EkingeOK MotalaEj start

H14 3100 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sven EngströmLinköpings OK26:190:00
2Emil ThellsénOK Roxen26:350:16
3Per LindmanFinspångs SOK28:051:46
4Elias RankkaOK Roxen29:112:52
5Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL29:142:55
6Ville JohanssonOK Kolmården29:433:24
7Sebastian SvenssonFinspångs SOK30:254:06
8Albin LillieströmOK Roxen30:414:22
9Oskar LeinonenOK Kolmården30:584:39
10Alexander WiklundFinspångs SOK34:228:03
11Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:248:05
12Adam ThellsénOK Roxen35:409:21
13Joakim EricssonLinköpings OK41:2915:10
14Olle HanssonOK Roxen41:3215:13
15Lukas EvebornOK Roxen44:4518:26
16Simon KärrströmOK Roxen53:4427:25
17Johan StenströmLinköpings OK62:3336:14
Theodor ÅrnfeltLinköpings OKEj godk.
Jacob MalmforsSkogspojkarnas OKEj start
Björn DetterfeltLinköpings OKEj start

H16 3600 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK30:140:00
2Fredrik PetersonLinköpings OK30:390:25
3Einar JohanssonLinköpings OK31:060:52
4Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL32:512:37
5Albin DetterfeltLinköpings OK33:383:24
6Max BerggrenOK Denseln34:133:59
7Ryan JonesSkogspojkarnas OK36:386:24
8Fredrik TegströmLinköpings OK43:3013:16
9Kalle KarlssonGOIF Tjalve47:5017:36
10Simon LundinFinspångs SOK59:3629:22
Henrik HåkanssonOK KolmårdenEj godk.
Erik HerbertssonOK RoxenEj godk.
Johan SköldLinköpings OKEj start
Martin EngmanOK DenselnEj start
Leif SvenssonFinspångs SOKEj start
Petter JohanssonLinköpings OKEj start
Emil RankkaOK RoxenEj start

H18 3800 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Boris NavratilFK Göingarna26:360:00
2Erik SköldLinköpings OK28:442:08
3Filip HadacFK Göingarna32:125:36
4Emil BlomquistOK Kolmården32:205:44
5Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL37:3711:01
6Oskar EngmanOK Denseln38:4312:07
Jonas AxénMotala AIF OLEj start

H21 4800 meter 49 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik AnderssonOK Denseln29:290:00
2Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF29:410:12
3Emil AnderssonÄrla IF30:250:56
4Viktor LarssonHagaby GOIF30:521:23
5Mikael AnderssonLinköpings OK31:372:08
6Per CarlborgNyköpings OK31:452:16
7Henrik BerggrenOK Denseln31:542:25
8Fredrik PetterssonLinköpings OK32:272:58
9Emil JönssonHalmstad OK32:413:12
10Peter ErikssonLinköpings OK33:374:08
11Lukas GustavssonLinköpings OK33:594:30
12Magnus SvenssonOK Kolmården34:234:54
12Eric RosanderFinspångs SOK34:234:54
14Per BrolundOK Denseln34:244:55
15Erik MartinssonLinköpings OK34:284:59
16Oskar DanielsAttunda OK34:375:08
17Michel BestaFK Göingarna34:405:11
18Mattias AnderssonOK Tisaren34:435:14
19Jacob WesterbergLinköpings OK35:526:23
20Marcus AnderssonMatteus SI36:046:35
21Jakob WallenhammarHagaby GOIF36:066:37
22Gustav EklöfUlricehamns OK36:146:45
23Olle LindmanFinspångs SOK36:286:59
24Artem PanchenkoLinköpings OK36:377:08
25Mathias HallménAttunda OK36:487:19
26Andreas BergLinköpings OK37:137:44
27Mattias EricssonOK Denseln37:207:51
28Victor BergstrandMotala AIF OL37:237:54
29Robert VångellLinköpings OK37:508:21
30Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK37:558:26
31Erik HelanderOK Roxen38:208:51
32Johan PerssonHagaby GOIF38:329:03
33Oscar VångellÄrla IF38:519:22
34Mikael AxinHagaby GOIF38:549:25
35Patrik BengtssonOK Kolmården39:3010:01
36Johan TörnrothHjobygdens OK40:0210:33
37Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK40:0310:34
38Jonas LundgrenLinköpings OK40:3911:10
39Daniel TomanekFK Göingarna41:4712:18
40Erik NybergOK Denseln42:0212:33
41Hampus MöllerOK Kåre43:2713:58
42Emil KaleredSkogspojkarnas OK44:1414:45
43Johan NymanIF Hagen44:2214:53
44Henrik TostebergLinköpings OK45:1015:41
45Mats RosanderFinspångs SOK51:4822:19
46Martin HammarlundMotala AIF OL56:5927:30
47Benny WiklundFinspångs SOK60:5531:26
Christer NilssonOK DenselnEj start
Peter AronssonLinköpings OKEj start

H35 4200 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK32:150:00
2Per MagnussonLinköpings OK34:552:40
3Bertil EronnLinköpings OK34:572:42
4Fredrik KorallMotala AIF OL38:035:48
5Christian ErikssonLinköpings OK39:257:10
6Per KempeOK Denseln40:218:06
7Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:498:34
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK41:579:42
9Pontus JohnssonMatteus SI47:4515:30
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK51:0918:54
Magnus B JohanssonLinköpings OKEj start
Christian EnbergLinköpings OKEj start

H40 3700 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael WesterbergOK Kolmården28:460:00
2Johan PetterssonOK Motala29:350:49
3Henrik MarmelidOK Roxen29:430:57
4Åke LjunggrenLinköpings OK29:501:04
5Fredrik EngmanOK Denseln32:433:57
6Per GuståsLinköpings OK33:154:29
7Fredrik JönssonMotala AIF OL35:246:38
8Torbjörn AnderssonOK Motala40:1611:30
9Johan ÅttingLinköpings OK45:0316:17
10Peter BergstrandMotala AIF OL46:2217:36
11Anders MalmqvistMotala AIF OL48:0319:17
12John HylandStjärnorps SK50:2421:38
13Christer LindellLinköpings OK51:5623:10
14Erik WedinNAIS Orienteringsklubb61:1632:30
Hans AxOK EkenEj godk.
Per JohanssonMotala AIF OLEj start
Anders EkingeOK MotalaEj start

H45 3800 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:080:00
2Magnus HerberthsonLinköpings OK31:424:34
3Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK32:425:34
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL33:045:56
5Pedro LundquistLinköpings OK33:075:59
6Jan BerggrenOK Denseln35:088:00
7Tommy EkLinköpings OK35:508:42
8Mats R JohanssonMotala AIF OL36:429:34
9Jonas KarlssonOK Tylöskog37:5510:47
10Jörgen SköldLinköpings OK42:5515:47
11Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL43:5916:51
12Johan JohanssonTjällmo-Godegårds OK44:5017:42
13Thomas RimhagenLinköpings OK45:3418:26
14Bo SvedevallOK Roxen51:4824:40
15Anders BruhnMotala AIF OL51:4924:41
Leif StrömbergFinspångs SOKEj start

H50 3300 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars BohlinLinköpings OK27:090:00
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL27:180:09
3Tommy PatrikssonMatteus SI30:423:33
4Thomas StenströmLinköpings OK33:306:21
5Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL33:346:25
6Tommy TörndahlMatteus SI33:416:32
7Thomas WåhlanderLinköpings OK34:557:46
8Arne MårtenssonOK Eken36:449:35
9Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL38:2011:11
10Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL40:0412:55
11Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL44:2517:16
Tommy ErikssonGOIF TjalveEj godk.
Börje AnderssonLinköpings OKEj start
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OLEj start

H55 3300 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK30:140:00
2Arne IrewallTjällmo-Godegårds OK32:111:57
3Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OK32:592:45
4Pär ErikssonLinköpings OK33:042:50
5Pelle SkullmanVimmerby OK34:234:09
6Björn TholénStjärnorps SK34:394:25
7Sune CarlssonOK Motala38:188:04
8Kjell ErikssonStjärnorps SK38:208:06
9Hans OlstrandStjärnorps SK38:558:41
10Torgny JohanssonOK Eken40:089:54
11Pär ForsströmStjärnorps SK40:3610:22
12Lennart SvernestamLinköpings OK41:1911:05
13Anders HallbergStjärnorps SK53:1423:00
14Leif HasselströmMotala AIF OL54:5824:44
Stephan SvenssonLinköpings OKEj start
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIFEj start
Göran BlombergGOIF TjalveEj start
Gösta LindmanFinspångs SOKEj start

H60 2800 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer SandhOK Roxen24:580:00
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL25:070:09
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK27:112:13
4Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL31:186:20
5Tord FranssonMotala AIF OL33:158:17
6Bo JernbergOK Roxen34:379:39
7Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL35:2310:25
8Christer JohanssonOK Motala46:0921:11
9Lars AnderssonOK Roxen55:4330:45
Rune RingsgårdOK RoxenEj start
Ove JohanssonOK KolmårdenEj start
Gunnar EnbergMålilla OKEj start
Johnny GustafssonGamleby OKEj start

H65 2800 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Arne BergStjärnorps SK28:590:00
2Kjell HolmströmBjörkfors GOIF32:594:00
3Lennart PetterssonBjörkfors GOIF33:124:13
4Gunnar CarlsonOK Roxen33:154:16
5Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL33:284:29
6Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK34:245:25
7Jerry MartinssonOK Motala35:126:13
8Lennart SturessonLinköpings OK35:136:14
9Leif SamorTjällmo-Godegårds OK37:138:14
10Börje OlssonLinköpings AIK39:5210:53
11Uno BergOK Motala40:1111:12
12Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK44:2415:25
13Kent Åke OhlssonFinspångs SOK45:3216:33
14Ulf WaldenfjordLinköpings OK48:1119:12
Roland AlsénOK RoxenEj start

H70 2400 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders CarlssonSkåneslättens OL25:590:00
2Bengt KarlssonIFK Norrköpings OK27:101:11
3Stig BengtssonMotala AIF OL30:164:17
4Kjell HagströmLinköpings OK31:025:03
5Bertil EngmanIFK Norrköpings OK31:195:20
6Per-Inge SvenssonOK Eken32:206:21
7Ellert ThunholmOK Roxen32:476:48
8Arne GustafssonHagaby GOIF33:097:10
9Sune LindellOK Hällen33:347:35
10Ola KleistBoxholm-Mjölby OL35:109:11
11Bertil ArdellOK Roxen36:3210:33
12Åke TidmanOK Kolmården36:3410:35
13Bengt KarlssonLinköpings AIK37:3811:39
14Bernt PetterssonOK Kolmården39:5113:52
15Sune KarlssonLinköpings AIK39:5813:59
16Olle AnderssonLinköpings AIK40:5314:54
17Curt TillmanLinköpings OK41:1515:16
18Lars-Erik PernebyTullinge SK41:2415:25
19Evert ElgefjordOK Kolmården46:3920:40
20Leif AnderssonOK Motala50:4524:46
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Otto HolmdahlLinköpings OKEj godk.

H75 2100 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders AdlerLinköpings AIK30:210:00
2Holger PerssonOK Eken32:181:57
3Sven JonssonOK Roxen32:442:23
4Karl ÅkermanMotala AIF OL33:323:11
5Ramon BergerMotala AIF OL39:028:41
6Lars-Åke GustavssonGOIF Tjalve44:1213:51
7Rupert EngblomLinköpings AIK49:1818:57
8Bengt JohanssonMotala AIF OL75:0944:48
Nils Rune ArdellOK DenselnEj start
Carleric ThigerLinköpings AIKEj start

H80 2100 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rune KarlssonLinköpings OK45:290:00
2Rolf FridströmFinspångs SOK49:394:10
3Stig AnderssonMotala AIF OL71:3226:03

H85 2100 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke SvenssonJärfälla OK52:560:00
2Ole TveteLinköpings AIK57:284:32
3Nils ÅrnerudLinköpings AIK61:128:16
Per GustafssonOK RoxenEj godk.

INSK 2000 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Albin EronnLinköpings OKGodkänd
David StrömbäckOK DenselnGodkänd
Elvira KarnehedOK RoxenGodkänd
Frida DahlénLinköpings OKGodkänd
Hanna BertholdsonTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Linn AldénKlubblösGodkänd
Ludvig CarlqvistTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Max WisenOK RoxenGodkänd
Rasmus KarlssonOK DenselnGodkänd
Viktor JonhssonTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Viktor OlsLinköpings OKEj godk.
Svea KullbergLinköpings OKEj start

U1 2000 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1My LaudonBoxholm-Mjölby OL21:160:00
2Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL22:541:38
3Malte EvebornOK Roxen25:284:12
4Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL29:358:19
5Sigrid FröbergOK Roxen34:4513:29
6Anton SundinOK Roxen37:2716:11
7Martin BjörklidOK Roxen42:1921:03
Sara LöfgrenOK RoxenEj start

U2 2300 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK19:100:00
2Vilma KarlssonOK Denseln19:560:46
3Jakob ThellsénOK Roxen23:554:45
4Olivia FröbergOK Roxen24:305:20
5Tove PihlströmOK Roxen28:499:39
6Linnea BarkLinköpings OK29:3610:26
7Tove EkströmLinköpings OK29:3710:27
8Nova WisénOK Roxen30:5511:45
9Signe HedbrantOK Roxen30:5811:48
10Arvid SundinOK Roxen32:4913:39
11Olivia AsketunOK Roxen34:4115:31
12Sofia MagnussonLinköpings OK35:4116:31
13Anton EklöfOK Roxen37:3618:26
14Wilma EinarssonOK Roxen41:2722:17
15Gustav DetterfeltLinköpings OK48:3929:29
16Malte LindebergLinköpings OK56:1537:05
17Axel HammarbergLinköpings OK61:2742:17
Kalle SköldOK RoxenEj start
Adam HolmanOK RoxenEj start

U3 2200 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eric EkströmLinköpings OK21:560:00
2Mattias AjanderOK Roxen26:474:51
3Caroline BarkLinköpings OK27:295:33
4Sarah MagnussonLinköpings OK27:405:44
5Emilia RieschelOK Roxen33:5311:57
6Ebba HellstrandLinköpings OK36:4314:47
7Linda GustafssonLinköpings OK39:0717:11
Sandra GustafssonLinköpings OKEj godk.

U4 2700 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin GustafssonLinköpings OK51:220:00
2Lovisa LundquistLinköpings OK59:037:41

Ö1 2000 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maya HylandStjärnorps SK20:100:00
2Lovisa GunnarLinköpings OK54:1034:00

Ö2 2200 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna KullbergLinköpings OK30:290:00
2Anders SternöOK Roxen37:357:06

Ö4 3000 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Thomas LiljaOK Denseln32:550:00
2Lars ÅhrénMotala AIF OL40:067:11
3Hans EdlundLinköpings OK44:3411:39
4Wilhelm RankkaOK Roxen47:3014:35
5Malin AnderssonSkogspojkarnas OK49:1816:23
6Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL49:5717:02
7Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL51:1918:24
8Göran SjögrenIFK Norrköpings OK52:3219:37
9Inga-Lill PetterssonLinköpings OK56:4823:53
10Helena EnedahlOK Roxen59:2526:30
11Claes-Owe SwärdhLinköpings OK60:1427:19
12Berit EklöfMatteus SI60:5528:00
13Hans ErikssonStjärnorps SK60:5628:01
14Joakim HöglundMotala AIF OL60:5728:02
15Arne AnderssonOK Motala61:4528:50
16Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OK62:1229:17
17Ulrika Hall GustafssonOK Roxen62:3129:36
18Anna-Lena KarlssonLinköpings OK63:2430:29
19Britt-Marie OlsOK Roxen63:5330:58
20Lena BergOK Roxen66:3333:38
21Ulrika StrömbergFinspångs SOK69:4736:52
22Håkan BengtssonLinköpings OK74:1041:15
23Kajsa Holmgren PetersonLinköpings OK75:0542:10
24Bertil SkagerströmOK Denseln78:2445:29
25Inger EkmanOK Roxen83:2150:26
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Eva StenelingMatteus SIEj godk.

Ö5 3600 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter DahlénLinköpings OK43:080:00
2Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL52:359:27
3Martin SjökvistKlubblös52:589:50
4Johan MelénMotala AIF OL53:1710:09
5Anki PetterssonBoxholm-Mjölby OL53:2610:18
5Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL53:2610:18
5Erik BjärnlidStjärnorps SK53:2610:18
8Henrik HolmgrenKlubblös54:5411:46
9Fredrik HellstrandLinköpings OK55:2512:17
10Daniel EloffTjällmo-Godegårds OK56:3213:24
11Hans SöderbergLinköpings skidklubb58:0815:00
12Per MalmlövOK Skogsfalken59:0816:00
13Per-Ove EkmanOK Roxen63:0119:53
14Tony EloffTjällmo-Godegårds OK67:0323:55
Örjan ThorBoxholm-Mjölby OLEj godk.

Ö7 3300 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK27:480:00
2Olov EricsonAlfta-Ösa OK30:282:40
3Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK30:533:05
4Lars DanielsonMatteus SI34:216:33
5Lars AlménLinköpings OK36:368:48
6Anders JohanssonFinspångs SOK37:239:35
7Susanne AldénKlubblös38:3010:42
8Jonas DetterfeltLinköpings OK39:0711:19
9Lasse ÖstlinBjörkfors GOIF40:0612:18
10Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL41:0213:14
11Ole PedersenLinköpings OK42:5015:02
12Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL44:4216:54
13Björn CarlsonOK Roxen45:0517:17
14Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK46:3518:47
15Anders AugustssonTjällmo-Godegårds OK49:3521:47
16Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK51:4423:56
17Håkan HerbertssonOK Roxen51:4623:58
18Anna LindgrenTjällmo-Godegårds OK60:4332:55
19Kerstin BobergOK Roxen62:0534:17
20Linda KorallMotala AIF OL62:3034:42
21Jan LundgrenLinköpings OK63:1135:23
22Thomas HåkanssonSkogspojkarnas OK64:5437:06
23Anders HedinMotala AIF OL68:4941:01
24Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL74:5847:10

Ö8 4500 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan KarlssonOK Denseln33:350:00
2Henrik PetterssonLinköpings OK37:063:31
3Sören Nilsson PåledalLinköpings OK38:034:28
4Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK39:135:38
5Björn AxelssonFinspångs SOK40:206:45
6Alexander MobergOK Tyr40:527:17
7Anna ForsbergOK Kolmården41:277:52
8Erik MelénMotala AIF OL42:178:42
9Jonas RåbergLinköpings OK43:209:45
10Anna OlssonOK Skogsfalken43:5610:21
11Hans-Olof BerlinLinköpings OK44:0010:25
12Patrik TostebergLinköpings OK44:5111:16
13Jonas RothLinköpings OK45:3211:57
14Oskar HöglundMotala AIF OL46:2912:54
15Marcus AdolfssonNAIS Orienteringsklubb47:3814:03
16Eric StridÖsterfärnebo IF47:5614:21
17Anders TostebergLinköpings OK50:4317:08
18Sara ForsbergOK Kolmården52:3919:04
19Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL53:0119:26
20Fredrik RylanderRegna IF53:1719:42
21Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL54:1020:35
22Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL55:3021:55
23Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL58:1624:41
24Johan ÅqvistTjällmo-Godegårds OK58:5625:21
25Magnus GrenegårdKlubblös59:1425:39
26Torleif MartinKlubblös62:1028:35
27Per VåtzBoxholm-Mjölby OL66:2032:45
28Linda NilssonNAIS Orienteringsklubb68:0434:29
29Roger StigssonLinköpings OK68:4235:07
30Bo FrisbergOK Roxen70:3236:57
31Johan FridströmFinspångs SOK80:2346:48
32Astrid LundmarkLinköpings OK84:0550:30
Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OKEj godk.


Skapad 2010-05-07 21:36:31 med OLA version 4.1.4