OKS Ungdomsserie 2010-08-19

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-08-19 20:12:58



Klass:   D10    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.39 Linnea Hansson OK Roxen
2 17.31 Tove Pettersson OK Roxen
3 24.17 Olivia Asketun OK Roxen
4 24.55 Tove Pihlström OK Roxen
5 26.55 Tove Ekström Linköpings OK
6 27.51 Malva Eveborn OK Roxen
7 29.21 Bianca Ulltjärn OK Roxen
8 37.49 Signe Hedbrant OK Roxen
 

Klass:   D12    Bana: 2800 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.08 Emma Pettersson OK Roxen
2 23.26 Lova Eveborn OK Roxen
3 24.11 Victoria Asketun OK Roxen
4 25.09 Johanna Gustås Linköpings OK
5 27.47 Klara Ljunggren Linköpings OK
6 31.04 Matilda Ling Linköpings OK
7 31.46 Tilda Marmelid OK Roxen
8 32.00 Emma S Johansson Linköpings OK
9 69.39 Moa Kjellberg Björkfors GoIF
EjG 26.52 Malin Kärrström OK Roxen
EjG 28.41 Sarah Magnusson Linköpings OK
EjSt Emilia Rieschel OK Roxen
EjSt Meja Andersson Björkfors GoIF
 

Klass:   D14    Bana: 3400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 28.52 Fanny Asketun OK Roxen
2 30.58 Stina Svedevall OK Roxen
3 31.41 Stina Gustås Linköpings OK
4 32.44 Gerda Rankka OK Roxen
5 34.37 Frida Johansson Linköpings OK
6 41.24 Elin Holman OK Roxen
7 42.40 Elin Rimhagen Linköpings OK
8 43.16 Klara Gustafsson OK Roxen
9 43.21 Rebecca Rieschel OK Roxen
10 53.29 Emma Lindell Linköpings OK
11 63.39 Isa Ståhlhandske Björkfors GoIF
 

Klass:   H10    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.44 Gabriel Ulltjärn OK Roxen
2 17.27 Gunnar Engström Linköpings OK
3 17.43 Filip Årnfelt Linköpings OK
4 21.39 Sverker Ek Linköpings OK
5 21.56 Olof Ljunggren Linköpings OK
6 22.19 Emanuel Herberthson Linköpings OK
7 23.32 Olle Johansson Linköpings OK
8 25.47 Pontus Björklid OK Roxen
9 26.16 Martin Herbertsson OK Roxen
10 26.51 Jakob Thellsén OK Roxen
11 28.15 Josef Helander OK Roxen
12 31.16 Arvid Sundin OK Roxen
13 35.08 Markus Hyllengren Linköpings OK
14 36.57 David Josefsson OK Roxen
15 40.51 Elias Grafström Stjärnorps SK
16 42.53 Philip Bönner Björkfors GoIF
17 46.40 Kalle Sköld OK Roxen
18 72.26 Anton Eklöf OK Roxen
 

Klass:   H12    Bana: 2800 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.04 Hugo Lillieström OK Roxen
2 23.16 Jonas Andersson OK Roxen
3 25.40 Joel Karnehed OK Roxen
4 28.34 Jakob Peterson Linköpings OK
5 30.25 Sixten Elehed Linköpings OK
6 30.46 Pontus Lindblom OK Roxen
7 33.18 Rickard Surin OK Roxen
8 33.46 Axel Kullberg Linköpings OK
9 34.46 William Nilsson OK Roxen
10 37.13 Martin Hägglund Linköpings OK
EjG 37.03 Hugo Dalhammer OK Roxen
EjSt Kalle Johansson Björkfors GoIF
 

Klass:   H14    Bana: 3400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 25.35 Sven Engström Linköpings OK
2 27.31 Elias Rankka OK Roxen
3 29.58 Albin Lillieström OK Roxen
4 31.16 Adam Thellsén OK Roxen
5 32.36 Lukas Eveborn OK Roxen
6 34.37 Olle Hansson OK Roxen
7 35.21 Simon Kärrström OK Roxen
8 36.47 Joakim Ericsson Linköpings OK
9 41.34 Albin Andersson Björkfors GoIF
10 46.04 Eric Ekström Linköpings OK
11 50.14 Theodor Årnfelt Linköpings OK
12 60.45 Björn Detterfelt Linköpings OK
EjG 10.20 Emil Thellsén OK Roxen
EjG 55.23 Leo Rystam OK Roxen
EjSt Johan Stenström Linköpings OK
 

Klass:   INSK    Bana: 2000 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
Godkänd Linn Aldén OK Roxen
Godkänd Elin Andersson Linköpings OK
Godkänd Gustav Levander Linköpings OK
Godkänd Emma Sandberg Linköpings OK
Godkänd Amanda Ivehammar Linköpings OK
Godkänd Lina Bergström OK Roxen
Godkänd Hanna Lundgren Linköpings OK
Godkänd Elias Thellsén OK Roxen
Godkänd Gustaf Kullberg Björkfors GOIF
Godkänd Adam Råberg Linköpings OK
Godkänd Ida Hjorth OK Roxen
EjG My Westerberg Linköpings OK
EjSt Svea Kullberg Linköpings OK
 

Klass:   U1    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 23.15 Elvira Karnehed OK Roxen
2 24.34 Albin Eronn Linköpings OK
3 25.12 Saga Svartz OK Roxen
4 25.56 Albin Svartz OK Roxen
5 27.12 Sofie Sverdrup Linköpings OK
6 27.15 Sofia Magnusson Linköpings OK
7 27.20 Jakob Tomasson Linköpings OK
8 27.23 Teodor Malmgren Linköpings OK
9 27.30 Alexander Svensson Linköpings OK
10 30.06 Oliver Äse Linköpings OK
11 30.59 Tyr Persson Linköpings OK
12 31.12 Alice Marmelid OK Roxen
13 33.51 Ivar Elehed Linköpings OK
14 34.17 Viktor Ols Linköpings OK
15 34.31 Moa Hjorth OK Roxen
16 34.43 Amy Witell Linköpings OK
17 36.03 Frida Sahlman Linköpings OK
18 36.15 Scharliina Eräpuro OK Roxen
19 36.23 David Hägglund Linköpings OK
20 39.32 Ina Eriksson OK Roxen
21 39.52 Sara Löfgren OK Roxen
22 40.02 Markus Bergbom Björkfors GoIF
23 40.46 Robin Eriksson Ölfvingsso Linköpings OK
24 41.03 Anton Sundin OK Roxen
25 42.13 Elin Alkenius Linköpings OK
26 43.25 Linnea Bark Linköpings OK
27 43.51 Nova Wisen OK Roxen
28 43.55 Sigrid Fröberg OK Roxen
29 44.32 Ludvig Berglund Linköpings OK
30 46.45 Max Wisen OK Roxen
31 47.36 Mattias Josefsson OK Roxen
32 48.47 Siri Berglund Linköpings OK
33 49.10 Ellen Råberg Linköpings OK
34 56.39 Martin Björklid OK Roxen
35 62.40 Sofie Bergström OK Roxen
EjG 25.15 Joel Rosell Linköpings OK
EjG 27.07 Gustav Detterfelt Linköpings OK
EjG 27.57 Oliver Lindblom OK Roxen
EjSt Kristin Herberthson Linköpings OK
EjSt Axel Sundelin Björkfors GoIF
EjSt Joel Gunnarsson Linköpings OK
EjSt Alexander Hansson Linköpings OK
EjSt Hanna Roth Linköpings OK
EjSt Patrik Modorato Björkfors GoIF
 

Klass:   U2    Bana: 2800 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 44.11 Maya Hyland Stjärnorps SK
2 52.56 Ludvig Forslund Linköpings OK
3 53.02 Hannes Tomasson Linköpings OK
4 53.09 Otto Palm Linköpings OK
5 59.06 Elsa Rimhagen Linköpings OK
6 80.35 Olivia Fröberg OK Roxen
EjSt Adam Holman OK Roxen
 

Klass:   U3    Bana: 3400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 19.00 Einar Johansson Linköpings OK
2 46.13 Mattias Ajander OK Roxen
3 50.21 Linda Gustfasson Linköpings OK
4 59.56 Caroline Bark Linköpings OK
EjG 59.18 Sandra Gustafsson Linköpings OK
EjSt Andreas Johansson Linköpings OK