Ungdomsserien deltävling 4 2012-08-29

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2012-08-29 21:14:35



Klass:   D10    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 20.25 Elvira Karnehed OK Roxen
2 21.07 Olivia Asketun OK Roxen
3 27.26 Bianca Ulltjärn OK Roxen
4 28.25 Kristin Herberthson Linköpings OK
5 28.41 Hanna Roth Linköpings OK
6 29.34 Amelie Johansson Linköpings OK
7 31.19 Hanna Lundgren Linköpings OK
8 31.31 Moa Hjort OK Roxen
9 31.47 Ebba Klein Björkfors GoIF
10 38.33 Josefin Johansson Linköpings OK
11 48.10 Jonna Alfredsson OK Roxen
12 62.53 Sigrid Fröberg OK Roxen
EjSt Alice Marmelid OK Roxen
EjSt Siri Berglund Linköpings OK
 

Klass:   D12    Bana: 3100 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 22.54 Linnea Hansson OK Roxen
2 25.10 Tove Pettersson OK Roxen
3 26.36 Tove Ekström Linköpings OK
4 27.47 Tove Pihlström OK Roxen
5 28.35 Amanda Ivehammar Linköpings OK
6 28.37 Olivia Fröberg OK Roxen
7 31.26 Signe Hedbrant OK Roxen
8 34.41 Frida Sahlman Linköpings OK
9 39.55 Malva Eveborn OK Roxen
EjSt Anna Öhlin Björkfors GoIF
 

Klass:   D14    Bana: 3700 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 28.58 Lova Eveborn OK Roxen
2 32.28 Emma Pettersson OK Roxen
3 33.35 Johanna Gustås Linköpings OK
4 34.14 Malin Kärrström OK Roxen
5 34.27 Klara Ljunggren Linköpings OK
6 34.33 Victoria Asketun OK Roxen
7 34.49 Sarah Magnusson Linköpings OK
8 35.45 Sofia Borg Linköpings OK
9 37.40 Tilda Marmelid OK Roxen
10 45.30 Emma S Johansson Linköpings OK
11 46.29 Hannele Möller Linköpings OK
12 50.55 Henrietta Möller Linköpings OK
 

Klass:   H10    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 20.32 Måns Björnskiöld OK Roxen
2 22.20 Albin Eronn Linköpings OK
3 23.46 Gustav Levander Linköpings OK
4 26.49 Malte Eveborn OK Roxen
5 30.27 Albin Kjellberg Björkfors GOIF
6 30.35 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF
7 33.41 Julius Ulltjärn OK Roxen
8 35.31 Albin Svartz OK Roxen
9 42.11 Ivar Elehed Linköpings OK
10 52.00 Albin Alfredsson OK Roxen
EjSt David Josefsson OK Roxen
 

Klass:   H12    Bana: 3100 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 18.56 Jakob Thellsén OK Roxen
2 21.08 Olof Ljunggren Linköpings OK
3 22.49 Emanuel Herberthson Linköpings OK
4 26.00 Josef Helander OK Roxen
5 26.33 Gabriel Ulltjärn OK Roxen
6 29.36 Gunnar Engström Linköpings OK
7 31.49 Joel Rosell Linköpings OK
8 37.04 Jonathan Jylltorp Linköpings OK
9 37.34 Martin Herbertsson OK Roxen
10 43.33 Martin Hallemark-Svensson Björkfors GoIF
11 51.52 Joel Gunnarsson Linköpings OK
12 66.28 Emil Forslund Linköpings OK
EjG 40.53 Axel Hammarberg Linköpings OK
EjG 57.16 Robin Erikson Ölfvingsson Linköpings OK
EjSt Filip Årnfelt Linköpings OK
EjSt Patrik Modorato Björkfors GoIF
 

Klass:   H14    Bana: 3800 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 25.55 Hugo Lillieström OK Roxen
2 30.12 Joel Karnehed OK Roxen
3 31.59 Pontus Lindblom OK Roxen
4 36.07 Jakob Peterson Linköpings OK
5 40.17 Jonas Andersson OK Roxen
6 42.02 Rikard Surin OK Roxen
7 48.28 Sixten Elehed Linköpings OK
8 50.57 Hugo Dalhammer OK Roxen
EjG 58.25 Carl-Henric Prestor Linköpings OK
EjSt Alexander Sun Zhang Linköpings OK
EjSt Jakob Tomasson Linköpings OK
EjSt Ludvig Berglund Linköpings OK
EjSt Martin Hägglund Linköpings OK
 

Klass:   INSK    Bana: 2100 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
Godkänd Axel Sylvan OK Roxen
Godkänd Rasmus Påledal Linköpings OK
Godkänd Lotta Kristina Schouten OK Roxen
Godkänd Oskar Nyström OK Roxen
Godkänd Elias Thellsén OK Roxen
Godkänd Jakob Påledal Linköpings OK
Godkänd Karl Kullberg Björkfors GOIF
Godkänd Sofie Helander OK Roxen
Godkänd Adrian Glavich OK Roxen
Godkänd Jennifer Nyström OK Roxen
Godkänd Isak Forslund Linköpings OK
EjSt Johanna Josefsson OK Roxen
 

Klass:   U1    Bana: 2400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 23.37 Linn Aldén OK Roxen
2 25.04 Ludvig Eronn Linköpings OK
3 25.52 Melker Svartz OK Roxen
4 27.43 Melker Wibeck Linköpings OK
5 29.44 Olle Sylvan OK Roxen
6 30.54 Samuel Klein Björkfors GoIF
7 32.06 Sigrid Ljunggren Linköpings OK
8 33.23 Elis Ring Linköpings OK
9 33.39 Elvira Hahn Linköpings OK
10 34.28 Axel Gjessing Linköpings OK
11 36.11 Malin Borg Linköpings OK
12 36.36 Wilhelm Larsson Linköpings OK
13 39.04 Emilia Gustafsson OK Roxen
14 39.22 Robin Molander Linköpings OK
15 39.28 Ellen Lindahl OK Roxen
16 39.33 Albin Westerdahl Linköpings OK
17 40.45 Alva Rydell Björkfors GoIF
18 41.37 Matilda Mars OK Roxen
19 53.13 Greta Berglund Linköpings OK
20 60.08 Ida Hjort OK Roxen
21 75.19 Viktor Magnusson Linköpings OK
EjSt Mattias Josefsson OK Roxen
EjSt Louise Ulltjärn OK Roxen
EjSt Robin Fredsberg OK Roxen
EjSt Johan Hägglund Linköpings OK
EjSt Josefine Jylltorp Linköpings OK
EjSt Ellen Wibeck Linköpings OK
EjSt Tove Dagersten Linköpings OK
EjSt Anna-Bell Eräpuro OK Roxen
 

Klass:   U2    Bana: 3100 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 31.11 Elsa Rimhagen Linköpings OK
2 46.07 Lova Elnegård Linköpings OK
3 46.27 Elin Alkenius Linköpings OK
4 56.19 Jonathan Årnfelt-Ramström Linköpings OK
5 58.04 Viktor Ols Linköpings OK
6 58.29 Elin Andersson Linköpings OK
7 59.32 Tyra Hjortsmarker Linköpings OK
8 74.44 Hektor Årnfelt-Ramström Linköpings OK
EjSt Elin Kjellman Linköpings OK
EjSt Wilhelm Grindestam Linköpings OK
 

Klass:   ÖM3    Bana: 3800 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 70.49 Kent Stömberg OK Roxen
2 79.09 Simon Kvarlin Linköpings OK
 

Klass:   ÖM4    Bana: 4000 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.53 Lukas Eveborn OK Roxen
2 39.39 Simon Kärrström OK Roxen
3 45.51 Thomas Rimhagen Linköpings OK
4 63.25 Elin Rimhagen Linköpings OK
EjG 80.56 Britt-Marie Ols OK Roxen
EjG 98.10 Susan Ols Linköpings OK
EjSt Leo Rystam OK Roxen
EjSt Linnea Borg Linköpings OK