Ungdomsserien 19 maj 2005, Klassresultatlista

2005-05-19


H14 3800 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Robert VångellLinköpings OK33:390:00
2Patrik TostebergLinköpings OK41:237:44
3Mikael ZackrissonOK Roxen42:268:47
4Martin LindgrenOK Roxen43:3910:00
5Fredrik Levin/BjärnlidStjärnorps SK58:4125:02
6Robin WassbergerLinköpings OK59:0925:30
7Andreas LindgrenLinköpings OK74:0740:28
8John SjöqvistLinköpings OK80:0646:27
9Karl OlandersLinköpings OK80:2246:43
10Martin HultmanOK Roxen97:0563:26
Emil KlingLinköpings OKEj godk.
Rickard ArvidssonLinköpings OKEj godk.
Tyler BartonLinköpings OKEj start

H12 3000 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik SköldLinköpings OK27:440:00
2Jonas LundgrenLinköpings OK28:400:56
3Philp GudingeOK Roxen30:022:18
4Jesper GudingeOK Roxen35:307:46
5Emil RankkaOK Roxen36:338:49
6Johan JuhlanderOK Roxen40:3812:54
7Jonatan KronanderOK Roxen41:2713:43
8Erik ÅkessonBjörkfors GOIF51:2623:42
9Albin DetterfeltLinköpings OK54:2726:43
Henrik ErikssonOK RoxenEj start
Fredrik PeterssonLinköpings OKEj start

H10 2500 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nicklas Levin/BjärnlidStjärnorps SK25:030:00
2Elias RankkaOK Roxen25:190:16
3Robert AsphOK Eken25:210:18
4Erik HerbertssonOK Roxen26:391:36
5Oskar WassbergerBjörkfors GOIF27:472:44
6Sven EngströmLinköpings OK29:234:20
7Johan Levin/BjärnlidStjärnorps SK34:369:33
8Emil ThellsenOK Roxen34:409:37
9Filiph WaernOK Roxen37:0011:57
10Johan SköldLinköpings OK43:0318:00
11Frans SkarmanLinköpings OK60:4235:39
Fredrik TegströmLinköpings OKEj godk.

D14 3700 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Amy RankkaOK Roxen36:040:00
2Lovisa WåhlanderLinköpings OK36:250:21
3Frida KarlssonLinköpings OK39:093:05
4Annika LedskogLinköpings OK42:456:41
5Sofie AxeenStjärnorps SK46:2310:19
6Tina AsphOK Eken50:5214:48
7Sofie SvenssonBjörkfors GOIF56:1720:13
8Martina WassbergerBjörkfors GOIF56:4720:43
9Jenny StenströmLinköpings OK63:1427:10
10Sanna SjöbergOK Roxen65:2029:16
11Sofie HarriusStjärnorps SK103:2367:19
12Hanna BergLinköpings OK114:5778:53
Siri OlssonStjärnorps SKEj godk.

D12 3000 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Julia AlménLinköpings OK20:000:00
2Amanda ThellsenOK Roxen22:382:38
3Linnéa FaxénLinköpings OK26:026:02
4Hanna LilliecreutzOK Roxen29:069:06
5Klara SvedevallOK Roxen33:4813:48
6Johanna WassbergerBjörkfors GOIF35:1915:19
7Josefina AlménLinköpings OK35:3315:33
8Karin LindsténStjärnorps SK35:3715:37
Malin LilliecreutzOK RoxenEj godk.

D10 2500 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gerda RankkaOK Roxen27:040:00
2Lisa ErikssonOK Roxen34:417:37
3Fanny AsketunOK Roxen34:427:38
4Siri BjörklindLinköpings OK36:379:33
5Johanna HultmanOK Roxen42:0314:59
Frida HelanderOK RoxenEj start

INSKOLNING 2000 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Adam ThellsenOK RoxenGodkänd
Axel GranfeldtOK RoxenGodkänd
Björn DetterfeltLinköpings OKGodkänd
David DeblenLinköpings OKGodkänd
Elina JigeredOK EkenGodkänd
Emma JohanssonLinköpings OKGodkänd
Emma PetterssonOK RoxenGodkänd
Erik GranfeldtOK RoxenGodkänd
Filip LindellLinköpings OKGodkänd
Frida JohanssonLinköpings OKGodkänd
Hanna BlakerOK RoxenGodkänd
Ida JosefssonOK RoxenGodkänd
Jakob LindsténStjärnorps SKGodkänd
Julia ErikssonOK RoxenGodkänd
Kira BlakerOK RoxenGodkänd
Klara GustafssonOK RoxenGodkänd
Louise PerssonOK RoxenGodkänd
Robert Levin-BjärnlidStjärnorps SKGodkänd
Sofia AnderssonOK RoxenGodkänd
Stina GuståsLinköpings OKGodkänd
Victoria AsketunOK RoxenGodkänd
Per AnderssonOK RoxenEj start
Johan StenströmLinköpings OKEj start
Maya HylandStjärnorps SKEj start
Jimmy BjörkholmOK RoxenEj start
Elin HolmanOK RoxenEj start

ÖPPEN 1 2500 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofia GyulaiLinköpings OK28:590:00
2Philip EkmanLinköpings OK32:513:52
3Simon JohanssonLinköpings OK33:584:59
4Per NelsonLinköpings OK34:225:23
5Marit FaxénLinköpings OK34:575:58
6Arvid SandahlLinköpings OK37:478:48
7Ida NilssonOK Roxen41:2212:23
8Stina SvedevallOK Roxen41:3112:32
9Elin HultgrenBjörkfors GOIF42:3913:40
10Vendela DahlqvistLinköpings OK46:4817:49
11Elin RimhagenLinköpings OK51:2922:30
Alvin BerggrenLinköpings OKEj start
Anton OlssonBjörkfors GOIFEj start

ÖPPEN 2 3000 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristoffer KronanderOK Roxen37:290:00
2Fred DunerOK Roxen37:400:11
3Erik HedblomLinköpings OK38:050:36
4Emelie EnströmOK Eken40:052:36
5Ida FagbergOK Eken49:1511:46
6Erik DanielssonOK Roxen49:4212:13
7Jesper ErikssonLinköpings OK52:4015:11
8Elin EdströmOK Eken53:1915:50
9Emil DanielssonOK Roxen65:3828:09
Erik NelsonLinköpings OKEj godk.
Caroline BjörkenbornOK EkenEj start

ÖPPEN 3 3700 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas BergLinköpings OK38:290:00
2Johan AnderssonLinköpings OK52:2413:55
3Gustav EdströmOK Eken70:1631:47
Kristoffer LarssonLinköpings OKEj start


Skapad 2005-05-19 21:43:02 med OLA version 3.3.0