Östgötakavlen 2005-09-24

Lag-Resultat

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


Klass: D12
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 93.47 OK Måsen 1 26.20 26.20 Theresa Huhta
      2 64.52 38.32 Beatrice Huhta
      3 93.47 28.55 Emma Freij
 
2 113.24 Boxholm-Mjölby OL 1 29.53 29.53 Erica Thor
      2 64.33 34.40 Hanna Alenius
      3 113.24 48.51 Anna Edin
 
Utg Skogspojkarna/SNO 1 113.24 Utg Karolina Nygren
      2 113.24 Utg Amanda Nygren
      3 113.24 Utg Anna Welin
 
 
 

Klass: D120
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 77.15 Linköpings OK Lag 1 1 27.53 27.53 Karin Backteman
      2 49.17 21.24 Anika Ivarsson
      3 77.15 27.58 Inger Berg
 
2 84.55 Norköpings AIS 1 27.55 27.55 Ulrika Lasson
      2 55.13 27.18 Inger Johansson
      3 84.55 29.42 Marie Andersson
 
3 111.38 Linköpings OK Lag 2 1 31.46 31.46 Pia Gustavsson
      2 62.55 31.09 Marie Svernestam
      3 111.38 48.43 AnnsSofie Svensson
 
Ej St OK Roxen
 
 

Klass: D150
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 91.08 Finspångs SOK 1 27.54 27.54 Lena Rosander
      2 55.07 27.13 Karin Axelsson
      3 91.08 36.01 Margareta Pettersson
 
2 124.05 Björkfors GOIF/Kisa SK 1 37.58 37.58 Karin Östlin
      2 80.05 42.07 Carin Grinell
      3 124.05 44.00 Kerstin Eriksson
 
3 125.54 Norköpings AIS 1 28.50 28.50 Lotta T Classon
      2 81.58 53.08 Astrid Andersson
      3 125.54 43.56 Gun Ericsson
 
Ej St GoIF Tjalve
 
 

Klass: D16
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 83.09 OK Roxen 1 26.23 26.23 Amy Rankka
      2 54.35 28.12 Tove Lantz
      3 83.09 28.34 Josefin Lindgren
 
2 84.57 Linköpings OK Lag 2 1 26.33 26.33 Hanna Berg
      2 54.59 28.26 Frida Karlsson
      3 84.57 29.58 Linnea Lindström
 
3 87.22 Linköpings OK Lag 1 1 29.48 29.48 Sara Tibell
      2 53.26 23.38 Annika Ledskog
      3 87.22 33.56 Emma Backteman
 
4 92.50 Tjällmo-Godegårds OK 1 26.27 26.27 Camilla Carlsson
      2 54.44 28.17 Lisa Israelsson
      3 92.50 38.06 Jessica Augustsson
 
5 94.11 Björkfors GoIF Lag 2 1 26.32 26.32 Carolin Svensson
      2 54.19 27.47 Jenny Anderberg
      3 94.11 39.52 Amanda Wassberger
 
6 97.19 OK Måsen 1 26.25 26.25 Kajsa Hammarström
      2 54.38 28.13 Ida Rosen
      3 97.19 42.41 Anie Westlin
 
7 119.12 Björkfors/Eken 1 33.19 33.19 Sofie Svensson
      2 79.52 46.33 Martina Wassberger
      3 119.12 39.20 Tina Asph
 
 
 

Klass: D17
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 108.22 Kolmård/Sundsv/Södert-Ny 1 36.49 36.49 Åsa Larsson
      2 72.42 35.53 Karin Kjelllman
      3 108.22 35.40 Jenny Röjgård
 
2 111.40 OK Denseln Lag 1 1 35.48 35.48 Nina Karlsson
      2 75.35 39.47 Maria Gunnarsson
      3 111.40 36.05 Charlotte Lindkvist
 
3 129.00 Linköpings OK Lag 1 1 49.35 49.35 Cecila Frohm
      2 89.45 40.10 Matilda Österberg
      3 129.00 39.15 Marie Svensk
 
4 130.20 OK Denseln Lag 2 1 39.06 39.06 Celine Deflandre
      2 86.09 47.03 Emma Dahlskog
      3 130.20 44.11 Susanne Olsson
 
5 135.47 Linköpings OK Lag 2 1 39.14 39.14 Yuka Kinnami
      2 86.30 47.16 Josefine Lindström
      3 135.47 49.17 Elin Lindström
 
6 136.35 Stjärnorps SK/OK Roxen 1 39.45 39.45 Lisa Johansson
      2 88.36 48.51 Jenny Sidner
      3 136.35 47.59 Linda Bernard
 
7 142.03 Boxholm-Mjölby OL 1 36.44 36.44 Britta Noren
      2 83.24 46.40 Louise Carlsson
      3 142.03 58.39 Sofie Larsson
 
8 144.08 Motala AIF OL 1 48.13 48.13 Ulrica Fransson
      2 95.21 47.08 Sofia Fransson
      3 144.08 48.47 Carina Berger-Svensson
 
9 144.54 OK Denseln Lag 3 1 48.17 48.17 Johanna Pettersson
      2 91.52 43.35 Malin Petersson
      3 144.54 53.02 Emma Ericsson
 
Ej St Norköpings AIS
 
 

Klass: H12
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 79.58 Linköpings OK 1 24.07 24.07 Jonas Lundgren
      2 55.36 31.29 Johan Sköld
      3 79.58 24.22 Erik Sköld
 
2 87.35 OK Roxen/TGOK 1 26.16 26.16 Amanda Thellsén
      2 55.31 29.15 Emil Ranka
      3 87.35 32.04 Karin Sjögren
 
Utg Boxholm-Mjölby OL 1 24.26 24.26 Nils Gustafsson
      2 24.26 Utg Mårten Borell
      3 24.26 Utg Adam Larsson
 
 
 

Klass: H120
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 102.27 OK Måsen 1 33.06 33.06 Johan Hammarström
      2 70.22 37.16 Stefan Westlin
      3 102.27 32.05 Ingemar Magnusson
 
2 105.00 Motala AIF OL Lag 2 1 39.27 39.27 Anders Bruhn
      2 75.24 35.57 Mats R Johansson
      3 105.00 29.36 Per Johansson
 
3 114.59 Björkfors GOIF/Kisa SK 1 32.30 32.30 Jan Johansson
      2 79.48 47.18 Tommy Patriksson
      3 114.59 35.11 Pontus Holm
 
4 115.07 Motala AIF OL Lag 1 1 32.31 32.31 Fredrik Jönsson
      2 79.46 47.15 Thomas Svensson
      3 115.07 35.21 Peter Bergstrand
 
5 125.24 Boxholm-Mjölby OL Lag 2 1 46.28 46.28 Peter Larsson
      2 87.07 40.39 Patrik Johansson
      3 125.24 38.17 Johan Knutsson
 
6 126.17 Norköpings AIS Lag 1 1 36.57 36.57 Stefan Träff
      2 74.43 37.46 Vesa Jussila
      3 126.17 51.34 Anders Höög
 
7 127.37 Norköpings AIS Lag 2 1 38.24 38.24 Jonas Pettersson
      2 75.06 36.42 Håkan Träff
      3 127.37 52.31 Björn Wiström
 
8 135.36 Norköpings AIS Lag 3 1 41.34 41.34 Ola Lundgren
      2 81.56 40.22 Anders Johansson
      3 135.36 53.40 Pia Johansson
 
9 154.54 Boxholm-Mjölby OL Lag 1 1 45.48 45.48 Jimmy Alenius
      2 84.15 38.27 Kenth Edin
      3 154.54 70.39 Urban Andersson
 
Ej St OK Kolmården
Ej St Norköpings AIS Lag 4
 
 

Klass: H150
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 87.21 Boxholm-Mjölby OL Lag 3 1 27.39 27.39 Göran Walfridsson
      2 54.44 27.05 Håkan Gustavsson
      3 87.21 32.37 Lennart Gustavsson
 
2 92.22 Boxholm-Mjölby OL Lag 2 1 26.37 26.37 Gunnar Palmqvist
      2 56.09 29.32 Christer Karlsson
      3 92.22 36.13 Staffan Runtegen
 
3 92.23 OK Kolmården Lag 1 1 26.48 26.48 Björn Engvall
      2 55.23 28.35 Tomas Karlsson
      3 92.23 37.00 Bengt Schwartz
 
4 93.35 Stjärnorps SK 1 26.30 26.30 Erik Bjärnlid
      2 56.26 29.56 Arne Berg
      3 93.35 37.09 Björn Tholen
 
5 94.07 Tjällmo-Godegårds OK L1 1 25.45 25.45 Arne Irevall
      2 56.51 31.06 Urban Åberg
      3 94.07 37.16 Anders Åberg
 
6 99.39 Motala AIF OL 1 26.30 26.30 Leif Efraimsson
      2 60.38 34.08 Tord Fransson
      3 99.39 39.01 Christer Fransson
 
7 100.58 Boxholm-Mjölby OL Lag 1 1 25.45 25.45 Per-Åke Tengvall
      2 68.39 42.54 Anders Montelius
      3 100.58 32.19 Erik Axelsson
 
8 101.00 OK Roxen 1 29.48 29.48 Bo Jernberg
      2 65.59 36.11 Anders Sternö
      3 101.00 35.01 Johan Lilliecreutz
 
9 101.10 Linköpings OK Lag 2 1 27.08 27.08 Peter Jakobsson
      2 61.48 34.40 Thomas Stenström
      3 101.10 39.22 Lennart Svernestam
 
10 101.44 Björkfors GoIF Lag 1 1 31.23 31.23 B-O Blomkvist
      2 64.45 33.22 Kjell Holm
      3 101.44 36.59 Lennart Pettersson
 
11 102.49 Tjällmo-Godegårds OK L2 1 31.41 31.41 Rolf Axelsson
      2 65.37 33.56 Per-Martin Gustavsson
      3 102.49 37.12 Håkan Åberg
 
12 103.20 Skogspojkarnas OK 1 30.12 30.12 Magnus Nygren
      2 70.00 39.48 Olle Johnsson
      3 103.20 33.20 Ulf Johnsson
 
13 103.39 OK Kolmården Lag 2 1 31.44 31.44 Thomas Hedman
      2 64.37 32.53 Göran Blom
      3 103.39 39.02 Runar Aldén
 
14 104.38 Boxholm-Mjölby OL Lag 4 1 28.24 28.24 Karl-Johan Norén
      2 65.35 37.11 Ingemar Magnusson
      3 104.38 39.03 Conny Bruhn
 
15 105.32 Linköpings OK Lag 1 1 26.41 26.41 Pelle Skullman
      2 73.38 46.57 Roger Danielsson
      3 105.32 31.54 Pär Ericsson
 
16 117.14 Tjällmo-Godegårds OK L3 1 30.57 30.57 Lars Ström
      2 68.26 37.29 Magnus Allard
      3 117.14 48.48 Sievert Gustavsson
 
17 138.40 Linköpings OK Lag 3 1 32.44 32.44 Mats Backteman
      2 86.37 53.53 Jörgen Svensson
      3 138.40 52.03 Roland Fridh
 
18 138.48 Björkfors GoIF Lag 2 1 32.51 32.51 Kjell Holmström
      2 84.19 51.28 Lars Ekholm
      3 138.48 54.29 Håkan Hellström
 
Ej St GoIF Tjalve
 
 

Klass: H16
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 72.35 Linköpings OK 1 22.50 22.50 Henrik Tosteberg
      2 46.55 24.05 Andreas Berg
      3 72.35 25.40 Peter Eriksson
 
2 78.22 Tjällmo-Godegårds OK L1 1 27.33 27.33 Tobias Augustsson
      2 54.06 26.33 Johan Allard
      3 78.22 24.16 Johan Sjögren
 
3 81.41 Motala AIF OL 1 22.30 22.30 Oskar Höglund
      2 51.18 28.48 Victor Bergstrand
      3 81.41 30.23 Gustav Åhreen
 
4 87.42 Boxholm-Mjölby OL Lag 1 1 23.03 23.03 Sven Noren
      2 53.23 30.20 Johan Gustavsson
      3 87.42 34.19 Erik Erlandsson
 
5 118.48 OK Roxen 1 27.48 27.48 Måns Larsson
      2 75.16 47.28 Mikael Zackrisson
      3 118.48 43.32 Johan Thuree
 
Utg Boxholm-Mjölby OL Lag 2 1 25.03 25.03 Gustav Larsson
      2 55.02 29.59 Albin Eriksson
      3 55.02 Utg Carl Henriksson
 
Ej St Tjällmo-Godegårds OK L2
Ej St OK Måsen
 
 

Klass: H17
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 142.18 OK Denseln Lag 1 1 30.44 30.44 Hans Brolund
      2 61.41 30.57 Thomas Persson
      3 87.13 25.32 Per Brolund
      4 112.28 25.15 Damien Renard
      5 142.18 29.50 Anders Kleist
 
2 142.26 OK Denseln Lag 2 1 30.48 30.48 Albert Mollen
      2 61.34 30.46 Harri Karlsson
      3 87.25 25.51 Mattias Ericsson
      4 112.39 25.14 Edvin Karlsson
      5 142.26 29.47 Stefan Karlsson
 
3 147.42 Linköpings OK Lag 1 1 31.48 31.48 Peter Aronsson
      2 64.26 32.38 Per Magnusson
      3 91.08 26.42 Fredrik Pettersson
      4 117.16 26.08 Ulf Bergqvist
      5 147.42 30.26 Anders Berg
 
4 156.02 OK Tisaren 1 30.39 30.39 Isac Åkerberg
      2 63.30 32.51 Ivan Forsgren
      3 93.42 30.12 Danne Larsson
      4 123.04 29.22 Henrik Jansson
      5 156.02 32.58 Matt Speake
 
5 163.20 Linköpings OK Lag 2 1 31.50 31.50 Anders Svensk
      2 64.14 32.24 Åke Ljunggren
      3 93.54 29.40 Andreas Ekblad
      4 125.31 31.37 Christian Enberg
      5 163.20 37.49 Jakob Gustavsson
 
6 164.32 OK Kolmården 1 34.18 34.18 Ola Olsson
      2 73.33 39.15 Erik Engvall
      3 102.59 29.26 Magnus Svensson
      4 134.03 31.04 David Hedman
      5 164.32 30.29 Mats Röjgård
 
7 179.12 OK Denseln Lag 3 1 31.53 31.53 Erik Ivarsson-Sandberg
      2 65.09 33.16 Björn Karlsson
      3 99.28 34.19 Henrik Berggren
      4 132.49 33.21 Per Kempe
      5 179.12 46.23 Thomas Lilja
 
8 187.02 OK Roxen 1 34.22 34.22 Henrik Marmelid
      2 73.00 38.38 Erik Sandh
      3 109.25 36.25 David Carlson
      4 140.54 31.29 Björn Carlson
      5 187.02 46.08 Erik Helander
 
9 194.24 Tjällmo-Godegårds OK 1 31.53 31.53 Vidar Sjögren
      2 65.13 33.20 Linus Åberg
      3 108.52 43.39 Arvid Pettersson
      4 149.45 40.53 James Melander
      5 194.24 44.39 Torbjörn Gustavsson
 
 
Utgått Linköpings OK Lag 3 1 41.16 41.16 Joakim Tosteberg
      2 83.29 42.13 Henrik Pettersson
      3 Utg Fredrik Hahn
      4 Utg Markus Henriksson
      5 42.52 Jonas Svernestam
 
 

Klass: H17Ö
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 168.42 Lithe Vilse 1 31.42 31.42 Max Samuelsson
      2 64.30 32.48 Erik Martinsson
      3 93.45 29.15 Tobias Kjell
      4 125.27 31.42 Jerk Rönnols
      5 168.42 43.15 Johan Persson
 
 
 

Klass: H195
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 99.50 Tjällmo-Godegårds OK 1 33.00 33.00 Evald Eriksson
      2 67.02 34.02 N-E Åberg
      3 99.50 32.48 Tore Eriksson
 
2 102.48 Norköpings AIS Lag 1 1 30.48 30.48 John Palm
      2 68.45 37.57 Ingemar Wehlin
      3 102.48 34.03 Leif Berggren
 
3 104.20 OK Kolmården Lag 2 1 30.48 30.48 Ove Johansson
      2 68.25 37.37 Gunnar Andersson
      3 104.20 35.55 Evert Elgefjord
 
4 104.26 Norköpings AIS Lag 2 1 30.51 30.51 Folke Jelkvall
      2 68.24 37.33 Tor Andersson
      3 104.26 36.02 Sven-Eric Andersson
 
5 105.32 Motala AIF OL 1 32.48 32.48 Nils-Erik Palm
      2 68.17 35.29 Bengt Johansson
      3 105.32 37.15 Karl Åkerman
 
6 111.01 Boxholm-Mjölby OL 1 30.35 30.35 Ola Kleist
      2 82.44 52.09 Bengt Kleist
      3 111.01 28.17 Thomas Kleist
 
7 124.02 Linköpings AIK Lag 1 1 38.08 38.08 Anders Adler
      2 82.39 44.31 Börje Ohlsson
      3 124.02 41.23 Olle Andersson
 
8 141.15 OK Kolmården Lag 1 1 40.48 40.48 Åke Tidman
      2 105.00 64.12 Margareta Tidman
      3 141.15 36.15 Bernt Pettersson
 
Utg OK Roxen 1 141.15 Utg Bertil Ardell
      2 141.15 Utg Sven Jonsson
      3 141.15 Utg Ellert Thunholm
 
Ej St Linköpings AIK Lag 2
 
 

Klass: ÖPPEN
Plac Sluttid Klubb Sträcka VxTid StrTid Löpare
 
1 79.08 Old School 1 27.06 27.06 Mangnus Grenegård
      2 54.07 27.01 Torleif Martin
      3 79.08 25.01 Magnus Herbertsson
 
2 89.04 Ok Denseln 1 23.00 23.00 Christer Nilsson
      2 55.43 32.43 Gudrun Ivarsson
      3 89.04 33.21 Ida Lindqvist
 
3 105.51 Tjällmo-Godegårds OK 1 24.20 24.20 Anna-Lotta Irevall
      2 59.49 35.29 Leif Samor
      3 105.51 46.02 Jan-Erik Samuelsson
 
4 106.36 Motala AIF OL Lag 2 1 22.24 22.24 Martin Hammarlund
      2 63.59 41.35 Anders Hedin
      3 106.36 42.37 Patrik Korall
 
5 109.46 Motala AIF OL Lag 1 1 22.38 22.38 Emil Svensson
      2 69.51 47.13 Lisa Korall
      3 109.46 39.55 Krister Berger
 
6 118.50 Norköpings AIS 1 48.53 48.53 Rickard Johansson
      2 82.53 34.00 Lotta Wengelin
      3 118.50 35.57 Eric Wedin
 
7 118.53 OK Eken 1 32.00 32.00 Torgny Johansson
      2 77.33 45.33 Anders Enström
      3 118.53 41.20 Torbjörn Pettersson
 
8 122.43 OK Måsen Lag 2 1 46.59 46.59 Magnus Freij
      2 80.26 33.27 Affe Huhta
      3 122.43 42.17 Pirkko Hammarström
 
9 134.11 Vingåkers OK 1 46.51 46.51 Lukas Karlsson
      2 87.44 40.53 Kenneth Karlsson
      3 134.11 46.27 Lisa Karlsson
 
10 136.14 LOK/Ok Roxen 1 48.30 48.30 Barbro Frelin
      2 91.04 42.34 Kerstin Boberg
      3 136.14 45.10 Stina Boberg
 
11 146.00 OK Måsen Lag 1 1 47.31 47.31 Lena Karlsson
      2
      3
 
Utg Björkfors GoIF 1 28.57 28.57 Johan Pettersson
      2 90.37 61.40 Inger Pettersson
      3 90.37 Utg Sven-Olof Svensson