Östgötakavlen 2005-09-24

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


D12.1      Bana 2480 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-132 2-146 3-148 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Theresa Huhta 26.20 0.00 4.52 7.45 13.18 17.05 22.01 25.47 26.20
OK Måsen 4.52 2.53 5.33 3.47 4.56 3.46 0.33
 
2 Erica Thor 29.53 0.00 5.03 8.53 16.37 22.56 25.29 29.21 29.53
Boxholm-Mjölby OL 5.03 3.50 7.44 6.19 2.33 3.52 0.32
 
Karolina Nygren Utgått 0.00 4.59 8.16 22.58 25.25 29.18 29.54
Skogspojkarna/SNO 4.59 3.17 14.42 2.27 3.53 0.36
 

D12.2      Bana 2250 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-131 2-146 3-149 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Hanna Alenius 64.33 29.53 33.43 41.02 49.31 51.47 58.13 64.01 64.33
Boxholm-Mjölby OL (34.40) 3.50 7.19 8.29 2.16 6.26 5.48 0.32
 
2 Beatrice Huhta 64.52 26.20 30.29 40.53 54.55 56.47 59.34 64.12 64.52
OK Måsen (38.32) 4.09 10.24 14.02 1.52 2.47 4.38 0.40
 
Amanda Nygren Utgått 0.00 33.47 40.57 49.27 51.48 58.10 63.58 64.31
Skogspojkarna/SNO 33.47 7.10 8.30 2.21 6.22 5.48 0.33
 

D12.3      Bana 2480 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-132 2-146 3-148 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Emma Freij 93.47 64.52 70.23 74.07 80.53 84.47 89.56 93.15 93.47
OK Måsen (28.55) 5.31 3.44 6.46 3.54 5.09 3.19 0.32
 
2 Anna Edin 113.24 64.33 70.41 74.20 83.10 101.39 105.02 112.48 113.24
Boxholm-Mjölby OL (48.51) 6.08 3.39 8.50 18.29 3.23 7.46 0.36
 
Anna Welin Utgått 0.00 70.26 73.57 80.49 84.41 89.58 93.10 93.39
Skogspojkarna/SNO 70.26 3.31 6.52 3.52 5.17 3.12 0.29
 

D120.1      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Karin Backteman 27.53 0.00 6.31 10.26 13.25 17.25 19.35 23.37 26.05 27.19 27.53
Linköpings OK Lag 1 6.31 3.55 2.59 4.00 2.10 4.02 2.28 1.14 0.34
 
2 Ulrika Lasson 27.55 0.00 6.27 10.30 13.22 17.24 19.34 23.36 26.04 27.20 27.55
Norköpings AIS 6.27 4.03 2.52 4.02 2.10 4.02 2.28 1.16 0.35
 
3 Pia Gustavsson 31.46 0.00 7.23 10.44 14.04 18.49 21.59 26.49 29.30 31.10 31.46
Linköpings OK Lag 2 7.23 3.21 3.20 4.45 3.10 4.50 2.41 1.40 0.36
 
N.N EjStart 0.00
OK Roxen
 

D120.2      Bana 2700 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-136 3-143 4-152 5-153 6-161 7-163 M-100
 
1 Anika Ivarsson 49.17 27.53 33.49 36.20 39.37 43.09 45.26 47.27 48.43 49.17
Linköpings OK Lag 1 (21.24) 5.56 2.31 3.17 3.32 2.17 2.01 1.16 0.34
 
2 Inger Johansson 55.13 27.55 36.06 40.12 43.49 48.11 50.43 53.05 54.34 55.13
Norköpings AIS (27.18) 8.11 4.06 3.37 4.22 2.32 2.22 1.29 0.39
 
3 Marie Svernestam 62.55 31.46 40.38 44.21 48.37 53.56 57.09 60.21 62.10 62.55
Linköpings OK Lag 2 (31.09) 8.52 3.43 4.16 5.19 3.13 3.12 1.49 0.45
 
N.N EjStart 0.00
OK Roxen
 

D120.3      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Inger Berg 77.15 49.17 55.00 56.55 60.04 65.16 69.38 72.02 74.08 75.52 76.39 77.15
Linköpings OK Lag 1 (27.58) 5.43 1.55 3.09 5.12 4.22 2.24 2.06 1.44 0.47 0.36
 
2 Marie Andersson 84.55 55.13 61.05 63.08 66.08 72.09 76.25 79.10 81.33 83.31 84.19 84.55
Norköpings AIS (29.42) 5.52 2.03 3.00 6.01 4.16 2.45 2.23 1.58 0.48 0.36
 
3 AnnsSofie Svensson 111.38 62.55 70.55 73.55 78.20 86.07 98.50 104.43 107.35 109.52 111.04 111.38
Linköpings OK Lag 2 (48.43) 8.00 3.00 4.25 7.47 12.43 5.53 2.52 2.17 1.12 0.34
 
N.N EjStart 0.00
OK Roxen
 

D150.1      Bana 2700 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-136 3-143 4-152 5-153 6-161 7-163 M-100
 
1 Lena Rosander 27.54 0.00 7.18 10.16 13.59 21.24 23.44 26.01 27.22 27.54
Finspångs SOK 7.18 2.58 3.43 7.25 2.20 2.17 1.21 0.32
 
2 Lotta T Classon 28.50 0.00 7.15 10.22 13.59 21.26 24.17 26.36 28.10 28.50
Norköpings AIS 7.15 3.07 3.37 7.27 2.51 2.19 1.34 0.40
 
3 Karin Östlin 37.58 0.00 9.30 13.40 18.27 28.35 31.59 34.51 37.11 37.58
Björkfors GOIF/Kisa SK 9.30 4.10 4.47 10.08 3.24 2.52 2.20 0.47
 
Åsa Björnmo EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

D150.2      Bana 2700 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-136 3-143 4-152 5-153 6-161 7-163 M-100
 
1 Karin Axelsson 55.07 27.54 35.20 38.38 42.39 48.01 50.36 52.58 54.24 55.07
Finspångs SOK (27.13) 7.26 3.18 4.01 5.22 2.35 2.22 1.26 0.43
 
2 Carin Grinell 80.05 37.58 50.30 55.32 60.08 70.33 74.07 77.33 79.19 80.05
Björkfors GOIF/Kisa SK (42.07) 12.32 5.02 4.36 10.25 3.34 3.26 1.46 0.46
 
3 Astrid Andersson 81.58 28.50 47.49 54.39 64.04 71.09 75.45 79.01 81.12 81.58
Norköpings AIS (53.08) 18.59 6.50 9.25 7.05 4.36 3.16 2.11 0.46
 
Sonja Hansson EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

D150.3      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Margareta Pettersson 91.08 55.07 61.42 64.15 68.17 75.27 80.34 84.03 87.08 89.33 90.26 91.08
Finspångs SOK (36.01) 6.35 2.33 4.02 7.10 5.07 3.29 3.05 2.25 0.53 0.42
 
2 Kerstin Eriksson 124.05 80.05 89.16 91.54 96.36 104.19 109.52 116.18 119.36 122.10 123.18 124.05
Björkfors GOIF/Kisa SK (44.00) 9.11 2.38 4.42 7.43 5.33 6.26 3.18 2.34 1.08 0.47
 
3 Gun Ericsson 125.54 81.58 92.38 95.35 99.57 108.48 114.09 118.11 121.20 124.03 125.11 125.54
Norköpings AIS (43.56) 10.40 2.57 4.22 8.51 5.21 4.02 3.09 2.43 1.08 0.43
 
Gerd Hagström EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

D16.1      Bana 2700 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-136 3-143 4-152 5-153 6-161 7-163 M-100
 
1 Amy Rankka 26.23 0.00 10.06 12.52 16.11 19.52 22.18 24.41 25.53 26.23
OK Roxen 10.06 2.46 3.19 3.41 2.26 2.23 1.12 0.30
 
2 Kajsa Hammarström 26.25 0.00 10.14 13.02 16.21 20.01 22.26 24.46 25.54 26.25
OK Måsen 10.14 2.48 3.19 3.40 2.25 2.20 1.08 0.31
 
3 Camilla Carlsson 26.27 0.00 10.10 12.53 16.14 19.55 22.22 24.42 25.55 26.27
Tjällmo-Godegårds OK 10.10 2.43 3.21 3.41 2.27 2.20 1.13 0.32
 
4 Carolin Svensson 26.32 0.00 10.17 12.47 16.15 19.56 22.19 24.43 25.56 26.32
Björkfors GoIF Lag 2 10.17 2.30 3.28 3.41 2.23 2.24 1.13 0.36
 
5 Hanna Berg 26.33 0.00 10.11 12.55 16.22 20.02 22.31 24.50 26.00 26.33
Linköpings OK Lag 2 10.11 2.44 3.27 3.40 2.29 2.19 1.10 0.33
 
6 Sara Tibell 29.48 0.00 12.01 15.15 18.13 22.57 25.37 28.01 29.17 29.48
Linköpings OK Lag 1 12.01 3.14 2.58 4.44 2.40 2.24 1.16 0.31
 
7 Sofie Svensson 33.19 0.00 10.13 14.17 18.23 25.13 28.27 31.00 32.39 33.19
Björkfors/Eken 10.13 4.04 4.06 6.50 3.14 2.33 1.39 0.40
 

D16.2      Bana 2700 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-136 3-143 4-152 5-153 6-161 7-163 M-100
 
1 Annika Ledskog 53.26 29.48 36.43 40.01 43.40 47.49 50.04 51.52 52.57 53.26
Linköpings OK Lag 1 (23.38) 6.55 3.18 3.39 4.09 2.15 1.48 1.05 0.29
 
2 Jenny Anderberg 54.19 26.32 34.14 37.26 43.49 48.00 50.20 52.36 53.42 54.19
Björkfors GoIF Lag 2 (27.47) 7.42 3.12 6.23 4.11 2.20 2.16 1.06 0.37
 
3 Tove Lantz 54.35 26.23 34.25 37.36 43.35 47.56 50.33 52.43 53.57 54.35
OK Roxen (28.12) 8.02 3.11 5.59 4.21 2.37 2.10 1.14 0.38
 
4 Ida Rosen 54.38 26.25 34.29 37.31 43.36 48.01 50.37 52.45 54.00 54.38
OK Måsen (28.13) 8.04 3.02 6.05 4.25 2.36 2.08 1.15 0.38
 
5 Lisa Israelsson 54.44 26.27 34.21 37.34 43.27 47.53 50.35 52.48 54.07 54.44
Tjällmo-Godegårds OK (28.17) 7.54 3.13 5.53 4.26 2.42 2.13 1.19 0.37
 
6 Frida Karlsson 54.59 26.33 34.17 37.30 43.33 47.58 50.43 52.58 54.21 54.59
Linköpings OK Lag 2 (28.26) 7.44 3.13 6.03 4.25 2.45 2.15 1.23 0.38
 
7 Martina Wassberger 79.52 33.19 55.01 60.00 65.33 72.17 75.08 77.36 79.11 79.52
Björkfors/Eken (46.33) 21.42 4.59 5.33 6.44 2.51 2.28 1.35 0.41
 

D16.3      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Josefin Lindgren 83.09 54.35 61.44 64.31 67.33 72.47 74.46 79.23 81.25 82.35 83.09
OK Roxen (28.34) 7.09 2.47 3.02 5.14 1.59 4.37 2.02 1.10 0.34
 
2 Linnea Lindström 84.57 54.59 62.01 64.36 68.24 73.54 76.24 80.54 83.00 84.23 84.57
Linköpings OK Lag 2 (29.58) 7.02 2.35 3.48 5.30 2.30 4.30 2.06 1.23 0.34
 
3 Emma Backteman 87.22 53.26 60.02 62.28 66.43 71.52 79.25 82.57 85.26 86.44 87.22
Linköpings OK Lag 1 (33.56) 6.36 2.26 4.15 5.09 7.33 3.32 2.29 1.18 0.38
 
4 Jessica Augustsson 92.50 54.44 67.18 69.58 73.01 80.21 83.21 88.17 90.56 92.14 92.50
Tjällmo-Godegårds OK (38.06) 12.34 2.40 3.03 7.20 3.00 4.56 2.39 1.18 0.36
 
5 Amanda Wassberger 94.11 54.19 68.06 70.39 73.57 82.03 84.33 90.03 92.20 93.35 94.11
Björkfors GoIF Lag 2 (39.52) 13.47 2.33 3.18 8.06 2.30 5.30 2.17 1.15 0.36
 
6 Anie Westlin 97.19 54.38 63.33 67.09 74.17 81.37 85.01 91.49 95.14 96.38 97.19
OK Måsen (42.41) 8.55 3.36 7.08 7.20 3.24 6.48 3.25 1.24 0.41
 
7 Tina Asph 119.12 79.52 88.48 92.41 98.35 108.45 110.54 115.50 117.41 118.39 119.12
Björkfors/Eken (39.20) 8.56 3.53 5.54 10.10 2.09 4.56 1.51 0.58 0.33
 

D17.1      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Nina Karlsson 35.48 0.00 7.02 10.58 12.46 16.39 21.43 26.21 28.08 31.22 34.33 35.14 35.48
OK Denseln Lag 1 7.02 3.56 1.48 3.53 5.04 4.38 1.47 3.14 3.11 0.41 0.34
 
2 Britta Noren 36.44 0.00 5.55 10.39 12.50 17.04 23.19 26.53 29.01 33.28 35.23 36.10 36.44
Boxholm-Mjölby OL 5.55 4.44 2.11 4.14 6.15 3.34 2.08 4.27 1.55 0.47 0.34
 
3 Åsa Larsson 36.49 0.00 5.52 10.42 12.53 17.01 23.16 26.50 29.08 33.30 35.24 36.13 36.49
Kolmård/Sundsv/Södert-Ny 5.52 4.50 2.11 4.08 6.15 3.34 2.18 4.22 1.54 0.49 0.36
 
4 Celine Deflandre 39.06 0.00 7.11 12.07 14.13 18.54 24.36 28.58 31.26 35.37 37.36 38.31 39.06
OK Denseln Lag 2 7.11 4.56 2.06 4.41 5.42 4.22 2.28 4.11 1.59 0.55 0.35
 
5 Yuka Kinnami 39.14 0.00 7.18 12.04 14.02 18.18 23.54 28.41 31.10 35.53 37.52 38.40 39.14
Linköpings OK Lag 2 7.18 4.46 1.58 4.16 5.36 4.47 2.29 4.43 1.59 0.48 0.34
 
6 Lisa Johansson 39.45 0.00 7.15 12.00 14.01 19.25 25.40 29.43 32.09 36.20 38.20 39.11 39.45
Stjärnorps SK/OK Roxen 7.15 4.45 2.01 5.24 6.15 4.03 2.26 4.11 2.00 0.51 0.34
 
7 Ulrica Fransson 48.13 0.00 7.09 13.06 15.58 21.05 29.46 36.59 40.47 44.59 46.48 47.37 48.13
Motala AIF OL 7.09 5.57 2.52 5.07 8.41 7.13 3.48 4.12 1.49 0.49 0.36
 
8 Johanna Pettersson 48.17 0.00 5.58 10.44 12.54 17.27 26.16 37.12 40.56 45.05 46.52 47.41 48.17
OK Denseln Lag 3 5.58 4.46 2.10 4.33 8.49 10.56 3.44 4.09 1.47 0.49 0.36
 
9 Cecila Frohm 49.35 0.00 8.43 14.20 17.10 22.13 29.08 34.32 40.54 45.24 47.44 48.52 49.35
Linköpings OK Lag 1 8.43 5.37 2.50 5.03 6.55 5.24 6.22 4.30 2.20 1.08 0.43
 
Stina Berggren EjStart 0.00
Norköpings AIS
 

D17.2      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Karin Kjelllman 72.42 36.49 42.56 47.25 49.27 53.46 59.34 63.45 65.45 69.34 71.21 72.05 72.42
Kolmård/Sundsv/Södert-Ny (35.53) 6.07 4.29 2.02 4.19 5.48 4.11 2.00 3.49 1.47 0.44 0.37
 
2 Maria Gunnarsson 75.35 35.48 43.10 47.22 50.45 58.15 63.13 66.51 68.57 72.35 74.17 75.02 75.35
OK Denseln Lag 1 (39.47) 7.22 4.12 3.23 7.30 4.58 3.38 2.06 3.38 1.42 0.45 0.33
 
3 Louise Carlsson 83.24 36.44 44.58 50.07 53.04 58.30 65.30 72.00 76.23 80.15 81.57 82.50 83.24
Boxholm-Mjölby OL (46.40) 8.14 5.09 2.57 5.26 7.00 6.30 4.23 3.52 1.42 0.53 0.34
 
4 Emma Dahlskog 86.09 39.06 51.41 57.59 60.03 64.31 70.39 75.18 78.04 82.42 84.43 85.33 86.09
OK Denseln Lag 2 (47.03) 12.35 6.18 2.04 4.28 6.08 4.39 2.46 4.38 2.01 0.50 0.36
 
5 Josefine Lindström 86.30 39.14 47.11 53.24 56.17 63.08 70.32 75.24 78.07 82.40 84.53 85.49 86.30
Linköpings OK Lag 2 (47.16) 7.57 6.13 2.53 6.51 7.24 4.52 2.43 4.33 2.13 0.56 0.41
 
6 Jenny Sidner 88.36 39.45 47.23 52.51 55.08 60.10 68.28 76.50 79.15 84.55 86.57 87.54 88.36
Stjärnorps SK/OK Roxen (48.51) 7.38 5.28 2.17 5.02 8.18 8.22 2.25 5.40 2.02 0.57 0.42
 
7 Matilda Österberg 89.45 49.35 57.12 62.29 64.29 68.48 75.00 79.12 81.51 86.27 88.25 89.13 89.45
Linköpings OK Lag 1 (40.10) 7.37 5.17 2.00 4.19 6.12 4.12 2.39 4.36 1.58 0.48 0.32
 
8 Malin Petersson 91.52 48.17 56.45 62.35 64.37 68.58 75.25 81.22 83.45 88.20 90.22 91.13 91.52
OK Denseln Lag 3 (43.35) 8.28 5.50 2.02 4.21 6.27 5.57 2.23 4.35 2.02 0.51 0.39
 
9 Sofia Fransson 95.21 48.13 56.53 62.32 64.45 69.29 76.11 84.04 87.34 91.54 93.55 94.42 95.21
Motala AIF OL (47.08) 8.40 5.39 2.13 4.44 6.42 7.53 3.30 4.20 2.01 0.47 0.39
 
Lotta Classon EjStart 0.00
Norköpings AIS
 

D17.3      Bana 4410 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-139 3-137 4-140 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Jenny Röjgård 108.22 72.42 77.56 84.14 88.06 90.15 95.53 99.45 101.47 105.16 106.55 107.42 108.22
Kolmård/Sundsv/Södert-Ny (35.40) 5.14 6.18 3.52 2.09 5.38 3.52 2.02 3.29 1.39 0.47 0.40
 
2 Charlotte Lindkvist 111.40 75.35 81.27 87.41 91.18 93.19 99.40 103.24 105.12 108.49 110.26 111.08 111.40
OK Denseln Lag 1 (36.05) 5.52 6.14 3.37 2.01 6.21 3.44 1.48 3.37 1.37 0.42 0.32
 
3 Marie Svensk 129.00 89.45 95.22 102.16 106.58 110.14 116.12 120.13 122.16 126.01 127.42 128.25 129.00
Linköpings OK Lag 1 (39.15) 5.37 6.54 4.42 3.16 5.58 4.01 2.03 3.45 1.41 0.43 0.35
 
4 Susanne Olsson 130.20 86.09 92.35 100.51 104.56 107.24 114.59 119.46 122.07 126.43 128.43 129.40 130.20
OK Denseln Lag 2 (44.11) 6.26 8.16 4.05 2.28 7.35 4.47 2.21 4.36 2.00 0.57 0.40
 
5 Elin Lindström 135.47 86.30 94.28 103.29 108.23 111.57 119.27 124.44 127.17 131.49 134.05 135.02 135.47
Linköpings OK Lag 2 (49.17) 7.58 9.01 4.54 3.34 7.30 5.17 2.33 4.32 2.16 0.57 0.45
 
6 Linda Bernard 136.35 88.36 95.15 103.19 108.11 112.14 118.55 126.39 128.54 133.14 135.08 135.56 136.35
Stjärnorps SK/OK Roxen (47.59) 6.39 8.04 4.52 4.03 6.41 7.44 2.15 4.20 1.54 0.48 0.39
 
7 Sofie Larsson 142.03 83.24 96.38 107.50 112.06 117.03 126.02 130.24 132.39 137.57 140.28 141.17 142.03
Boxholm-Mjölby OL (58.39) 13.14 11.12 4.16 4.57 8.59 4.22 2.15 5.18 2.31 0.49 0.46
 
8 Carina Berger-Svensson 144.08 95.21 102.55 110.59 115.19 118.47 125.45 133.57 136.26 140.50 142.38 143.27 144.08
Motala AIF OL (48.47) 7.34 8.04 4.20 3.28 6.58 8.12 2.29 4.24 1.48 0.49 0.41
 
9 Emma Ericsson 144.54 91.52 100.33 111.11 115.33 118.56 125.50 133.55 136.34 141.02 143.10 144.10 144.54
OK Denseln Lag 3 (53.02) 8.41 10.38 4.22 3.23 6.54 8.05 2.39 4.28 2.08 1.00 0.44
 
N.N EjStart 0.00
Norköpings AIS
 

H12.1      Bana 2480 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-132 2-146 3-148 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Jonas Lundgren 24.07 0.00 5.04 7.57 13.25 17.14 20.11 23.33 24.07
Linköpings OK 5.04 2.53 5.28 3.49 2.57 3.22 0.34
 
2 Nils Gustafsson 24.26 0.00 4.50 7.51 13.39 17.17 20.20 23.47 24.26
Boxholm-Mjölby OL 4.50 3.01 5.48 3.38 3.03 3.27 0.39
 
3 Amanda Thellsén 26.16 0.00 4.48 7.43 13.14 17.02 21.58 25.42 26.16
OK Roxen/TGOK 4.48 2.55 5.31 3.48 4.56 3.44 0.34
 

H12.2      Bana 2250 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-131 2-146 3-149 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Emil Ranka 55.31 26.16 29.42 37.10 44.08 46.10 49.56 54.59 55.31
OK Roxen/TGOK (29.15) 3.26 7.28 6.58 2.02 3.46 5.03 0.32
 
2 Johan Sköld 55.36 24.07 28.18 37.04 44.11 46.19 49.26 55.02 55.36
Linköpings OK (31.29) 4.11 8.46 7.07 2.08 3.07 5.36 0.34
 
Mårten Borell Utgått 24.26 35.18
Boxholm-Mjölby OL 10.52
 

H12.3      Bana 2480 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-132 2-146 3-148 4-150 5-151 6-163 M-100
 
1 Erik Sköld 79.58 55.36 60.53 64.45 70.27 74.04 76.21 79.28 79.58
Linköpings OK (24.22) 5.17 3.52 5.42 3.37 2.17 3.07 0.30
 
2 Karin Sjögren 87.35 55.31 60.58 65.29 76.38 81.06 83.26 87.02 87.35
OK Roxen/TGOK (32.04) 5.27 4.31 11.09 4.28 2.20 3.36 0.33
 
Adam Larsson Utgått 0.00 60.03 65.00 70.37 74.08 76.28 79.27 79.55
Boxholm-Mjölby OL 60.03 4.57 5.37 3.31 2.20 2.59 0.28
 

H120.1      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Jan Johansson 32.30 0.00 7.07 10.59 12.31 16.23 21.13 25.10 26.51 29.49 31.21 32.01 32.30
Björkfors GOIF/Kisa SK 7.07 3.52 1.32 3.52 4.50 3.57 1.41 2.58 1.32 0.40 0.29
 
2 Fredrik Jönsson 32.31 0.00 7.05 11.01 12.34 16.27 21.17 25.08 26.49 29.50 31.23 32.03 32.31
Motala AIF OL Lag 1 7.05 3.56 1.33 3.53 4.50 3.51 1.41 3.01 1.33 0.40 0.28
 
3 Johan Hammarström 33.06 0.00 7.06 11.07 12.44 16.32 21.23 24.56 26.57 30.06 31.45 32.31 33.06
OK Måsen 7.06 4.01 1.37 3.48 4.51 3.33 2.01 3.09 1.39 0.46 0.35
 
4 Stefan Träff 36.57 0.00 7.03 11.22 13.12 17.51 23.11 26.59 29.21 33.39 35.31 36.23 36.57
Norköpings AIS Lag 1 7.03 4.19 1.50 4.39 5.20 3.48 2.22 4.18 1.52 0.52 0.34
 
5 Jonas Pettersson 38.24 0.00 6.59 11.17 13.09 20.05 25.42 29.53 31.46 35.25 37.09 37.52 38.24
Norköpings AIS Lag 2 6.59 4.18 1.52 6.56 5.37 4.11 1.53 3.39 1.44 0.43 0.32
 
6 Anders Bruhn 39.27 0.00 7.13 11.24 13.14 20.22 26.00 29.48 32.05 35.56 37.54 38.50 39.27
Motala AIF OL Lag 2 7.13 4.11 1.50 7.08 5.38 3.48 2.17 3.51 1.58 0.56 0.37
 
7 Mats Österqvist 40.39 0.00 7.09 11.26 13.17 20.01 27.16 31.18 33.21 37.12 39.15 40.07 40.39
OK Kolmården 7.09 4.17 1.51 6.44 7.15 4.02 2.03 3.51 2.03 0.52 0.32
 
8 Ola Lundgren 41.34 0.00 7.14 11.42 13.39 18.23 27.05 31.46 34.06 38.23 40.12 41.00 41.34
Norköpings AIS Lag 3 7.14 4.28 1.57 4.44 8.42 4.41 2.20 4.17 1.49 0.48 0.34
 
9 Jimmy Alenius 45.48 0.00 7.25 12.30 14.31 21.32 27.48 34.38 37.00 41.21 44.24 45.17 45.48
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 7.25 5.05 2.01 7.01 6.16 6.50 2.22 4.21 3.03 0.53 0.31
 
10 Peter Larsson 46.28 0.00 7.21 12.27 14.45 21.28 27.44 34.34 37.03 42.14 44.49 45.47 46.28
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 7.21 5.06 2.18 6.43 6.16 6.50 2.29 5.11 2.35 0.58 0.41
 
Peter Stenbäck EjStart 0.00
Norköpings AIS Lag 4
 

H120.2      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Stefan Westlin 70.22 33.06 40.09 45.10 47.00 51.09 56.50 61.06 63.16 67.11 69.01 69.49 70.22
OK Måsen (37.16) 7.03 5.01 1.50 4.09 5.41 4.16 2.10 3.55 1.50 0.48 0.33
 
2 Vesa Jussila 74.43 36.57 44.24 49.05 51.06 54.55 60.56 64.57 67.00 70.49 73.27 74.12 74.43
Norköpings AIS Lag 1 (37.46) 7.27 4.41 2.01 3.49 6.01 4.01 2.03 3.49 2.38 0.45 0.31
 
3 Håkan Träff 75.06 38.24 44.45 49.13 51.10 54.53 61.24 65.10 67.23 71.41 73.37 74.28 75.06
Norköpings AIS Lag 2 (36.42) 6.21 4.28 1.57 3.43 6.31 3.46 2.13 4.18 1.56 0.51 0.38
 
4 Mats R Johansson 75.24 39.27 46.47 51.37 53.58 58.23 63.23 67.10 69.13 72.36 74.11 74.52 75.24
Motala AIF OL Lag 2 (35.57) 7.20 4.50 2.21 4.25 5.00 3.47 2.03 3.23 1.35 0.41 0.32
 
5 Thomas Svensson 79.46 32.31 38.48 42.51 44.21 54.58 59.45 71.46 73.34 77.05 78.32 79.16 79.46
Motala AIF OL Lag 1 (47.15) 6.17 4.03 1.30 10.37 4.47 12.01 1.48 3.31 1.27 0.44 0.30
 
6 Tommy Patriksson 79.48 32.30 38.50 42.54 44.23 54.59 59.49 69.26 71.29 77.13 78.42 79.21 79.48
Björkfors GOIF/Kisa SK (47.18) 6.20 4.04 1.29 10.36 4.50 9.37 2.03 5.44 1.29 0.39 0.27
 
7 Anders Johansson 81.56 41.34 49.07 54.11 56.08 61.41 68.03 72.30 74.27 78.26 80.27 81.17 81.56
Norköpings AIS Lag 3 (40.22) 7.33 5.04 1.57 5.33 6.22 4.27 1.57 3.59 2.01 0.50 0.39
 
8 Kenth Edin 84.15 45.48 52.13 57.52 59.48 64.14 70.44 74.45 77.06 80.58 82.51 83.42 84.15
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (38.27) 6.25 5.39 1.56 4.26 6.30 4.01 2.21 3.52 1.53 0.51 0.33
 
9 Patrik Johansson 87.07 46.28 53.25 58.54 61.40 66.24 72.32 76.55 79.16 83.40 85.38 86.31 87.07
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 (40.39) 6.57 5.29 2.46 4.44 6.08 4.23 2.21 4.24 1.58 0.53 0.36
 
N.N EjStart 40.39
OK Kolmården
 
N.N EjStart 0.00
Norköpings AIS Lag 4
 

H120.3      Bana 4410 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-139 3-137 4-140 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Ingemar Magnusson 102.27 70.22 75.13 81.21 84.41 86.40 91.34 94.42 96.32 99.41 101.14 101.55 102.27
OK Måsen (32.05) 4.51 6.08 3.20 1.59 4.54 3.08 1.50 3.09 1.33 0.41 0.32
 
2 Per Johansson 105.00 75.24 80.08 85.31 88.27 90.11 94.54 98.02 99.38 102.34 104.00 104.32 105.00
Motala AIF OL Lag 2 (29.36) 4.44 5.23 2.56 1.44 4.43 3.08 1.36 2.56 1.26 0.32 0.28
 
3 Pontus Holm 114.59 79.48 85.10 92.23 95.52 98.15 103.25 107.10 109.10 112.18 113.51 114.32 114.59
Björkfors GOIF/Kisa SK (35.11) 5.22 7.13 3.29 2.23 5.10 3.45 2.00 3.08 1.33 0.41 0.27
 
4 Peter Bergstrand 115.07 79.46 85.18 92.25 95.57 98.21 103.31 107.17 109.13 112.23 113.53 114.36 115.07
Motala AIF OL Lag 1 (35.21) 5.32 7.07 3.32 2.24 5.10 3.46 1.56 3.10 1.30 0.43 0.31
 
5 Johan Knutsson 125.24 87.07 92.54 99.50 103.40 106.07 112.38 116.53 118.59 122.25 124.04 124.52 125.24
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 (38.17) 5.47 6.56 3.50 2.27 6.31 4.15 2.06 3.26 1.39 0.48 0.32
 
6 Anders Höög 126.17 74.43 83.43 92.56 97.55 100.28 107.52 116.15 118.53 122.55 124.49 125.48 126.17
Norköpings AIS Lag 1 (51.34) 9.00 9.13 4.59 2.33 7.24 8.23 2.38 4.02 1.54 0.59 0.29
 
7 Björn Wiström 127.37 75.06 83.39 92.48 97.50 100.23 107.47 116.07 119.16 123.45 125.53 126.55 127.37
Norköpings AIS Lag 2 (52.31) 8.33 9.09 5.02 2.33 7.24 8.20 3.09 4.29 2.08 1.02 0.42
 
8 Pia Johansson 135.36 81.56 88.59 99.36 104.14 107.25 118.07 123.16 126.06 130.48 133.55 134.54 135.36
Norköpings AIS Lag 3 (53.40) 7.03 10.37 4.38 3.11 10.42 5.09 2.50 4.42 3.07 0.59 0.42
 
9 Urban Andersson 154.54 84.15 96.13 104.55 110.08 113.23 136.27 142.12 145.08 150.47 153.05 154.08 154.54
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (70.39) 11.58 8.42 5.13 3.15 23.04 5.45 2.56 5.39 2.18 1.03 0.46
 
N.N EjStart 0.00
OK Kolmården
 
N.N EjStart 0.00
Norköpings AIS Lag 4
 

H150.1      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Per-Åke Tengvall 25.45 0.00 4.58 6.45 9.29 14.39 18.08 20.40 22.33 24.25 25.16 25.45
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 4.58 1.47 2.44 5.10 3.29 2.32 1.53 1.52 0.51 0.29
 
2 Arne Irevall 25.45 0.00 4.51 6.43 9.22 14.34 18.12 20.38 22.36 24.28 25.17 25.45
Tjällmo-Godegårds OK L1 4.51 1.52 2.39 5.12 3.38 2.26 1.58 1.52 0.49 0.28
 
3 Leif Efraimsson 26.30 0.00 4.56 6.47 9.35 14.41 18.24 20.52 22.54 25.17 26.00 26.30
Motala AIF OL 4.56 1.51 2.48 5.06 3.43 2.28 2.02 2.23 0.43 0.30
 
4 Erik Bjärnlid 26.30 0.00 5.02 6.51 9.32 14.45 18.29 20.59 23.00 25.05 26.02 26.30
Stjärnorps SK 5.02 1.49 2.41 5.13 3.44 2.30 2.01 2.05 0.57 0.28
 
5 Gunnar Palmqvist 26.37 0.00 4.58 6.42 9.31 14.46 18.35 21.00 22.58 25.03 26.03 26.37
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 4.58 1.44 2.49 5.15 3.49 2.25 1.58 2.05 1.00 0.34
 
6 Pelle Skullman 26.41 0.00 5.06 6.49 9.34 14.44 18.20 20.55 22.58 25.09 26.04 26.41
Linköpings OK Lag 1 5.06 1.43 2.45 5.10 3.36 2.35 2.03 2.11 0.55 0.37
 
7 Björn Engvall 26.48 0.00 5.07 6.53 9.39 14.49 18.33 21.01 23.12 25.18 26.12 26.48
OK Kolmården Lag 1 5.07 1.46 2.46 5.10 3.44 2.28 2.11 2.06 0.54 0.36
 
8 Peter Jakobsson 27.08 0.00 5.09 6.58 9.42 14.51 18.39 21.15 23.26 25.38 26.27 27.08
Linköpings OK Lag 2 5.09 1.49 2.44 5.09 3.48 2.36 2.11 2.12 0.49 0.41
 
9 Göran Walfridsson 27.39 0.00 4.55 6.43 9.27 14.37 18.21 20.49 22.52 26.02 27.00 27.39
Boxholm-Mjölby OL Lag 3 4.55 1.48 2.44 5.10 3.44 2.28 2.03 3.10 0.58 0.39
 
10 Karl-Johan Norén 28.24 0.00 5.02 6.52 9.37 14.54 18.37 21.06 23.17 26.42 27.49 28.24
Boxholm-Mjölby OL Lag 4 5.02 1.50 2.45 5.17 3.43 2.29 2.11 3.25 1.07 0.35
 
11 Bo Jernberg 29.48 0.00 5.19 7.07 9.55 16.21 20.14 24.02 26.19 28.18 29.11 29.48
OK Roxen 5.19 1.48 2.48 6.26 3.53 3.48 2.17 1.59 0.53 0.37
 
12 Magnus Nygren 30.12 0.00 5.48 7.58 12.16 18.07 21.28 24.16 26.38 28.41 29.33 30.12
Skogspojkarnas OK 5.48 2.10 4.18 5.51 3.21 2.48 2.22 2.03 0.52 0.39
 
13 Lars Ström 30.57 0.00 7.07 8.55 11.37 17.10 20.55 23.59 27.12 29.21 30.19 30.57
Tjällmo-Godegårds OK L3 7.07 1.48 2.42 5.33 3.45 3.04 3.13 2.09 0.58 0.38
 
14 B-O Blomkvist 31.23 0.00 5.09 7.00 9.52 15.41 20.58 24.20 26.59 29.37 30.40 31.23
Björkfors GoIF Lag 1 5.09 1.51 2.52 5.49 5.17 3.22 2.39 2.38 1.03 0.43
 
15 Rolf Axelsson 31.41 0.00 7.02 8.52 11.30 17.03 20.49 25.54 28.17 30.10 31.03 31.41
Tjällmo-Godegårds OK L2 7.02 1.50 2.38 5.33 3.46 5.05 2.23 1.53 0.53 0.38
 
16 Thomas Hedman 31.44 0.00 5.06 6.57 9.46 15.45 21.53 25.33 28.19 30.14 31.09 31.44
OK Kolmården Lag 2 5.06 1.51 2.49 5.59 6.08 3.40 2.46 1.55 0.55 0.35
 
17 Mats Backteman 32.44 0.00 7.11 9.03 11.40 17.32 21.43 25.36 28.45 31.07 32.07 32.44
Linköpings OK Lag 3 7.11 1.52 2.37 5.52 4.11 3.53 3.09 2.22 1.00 0.37
 
18 Kjell Holmström 32.51 0.00 5.34 8.00 11.47 17.54 22.32 25.51 28.38 31.11 32.11 32.51
Björkfors GoIF Lag 2 5.34 2.26 3.47 6.07 4.38 3.19 2.47 2.33 1.00 0.40
 
Dan Bosk EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

H150.2      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Håkan Gustavsson 54.44 27.39 32.46 34.48 37.47 44.05 47.24 49.55 51.55 53.36 54.15 54.44
Boxholm-Mjölby OL Lag 3 (27.05) 5.07 2.02 2.59 6.18 3.19 2.31 2.00 1.41 0.39 0.29
 
2 Tomas Karlsson 55.23 26.48 32.51 34.43 37.31 42.20 47.02 50.04 52.15 54.00 54.48 55.23
OK Kolmården Lag 1 (28.35) 6.03 1.52 2.48 4.49 4.42 3.02 2.11 1.45 0.48 0.35
 
3 Christer Karlsson 56.09 26.37 34.52 37.23 39.59 45.01 48.28 51.06 53.14 54.56 55.38 56.09
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 (29.32) 8.15 2.31 2.36 5.02 3.27 2.38 2.08 1.42 0.42 0.31
 
4 Arne Berg 56.26 26.30 33.46 36.04 38.31 43.52 47.54 50.31 52.43 55.00 55.49 56.26
Stjärnorps SK (29.56) 7.16 2.18 2.27 5.21 4.02 2.37 2.12 2.17 0.49 0.37
 
5 Urban Åberg 56.51 25.45 33.11 35.03 38.43 44.02 47.44 50.39 53.03 55.19 56.12 56.51
Tjällmo-Godegårds OK L1 (31.06) 7.26 1.52 3.40 5.19 3.42 2.55 2.24 2.16 0.53 0.39
 
6 Tord Fransson 60.38 26.30 33.41 36.06 38.39 44.06 51.15 54.40 57.01 58.57 60.06 60.38
Motala AIF OL (34.08) 7.11 2.25 2.33 5.27 7.09 3.25 2.21 1.56 1.09 0.32
 
7 Thomas Stenström 61.48 27.08 34.49 36.44 39.55 45.19 52.53 56.14 58.23 60.18 61.12 61.48
Linköpings OK Lag 2 (34.40) 7.41 1.55 3.11 5.24 7.34 3.21 2.09 1.55 0.54 0.36
 
8 Göran Blom 64.37 31.44 38.27 40.50 44.22 50.28 54.30 58.11 60.54 63.03 63.58 64.37
OK Kolmården Lag 2 (32.53) 6.43 2.23 3.32 6.06 4.02 3.41 2.43 2.09 0.55 0.39
 
9 Kjell Holm 64.45 31.23 38.13 40.46 44.18 50.31 54.34 58.09 60.52 63.06 64.04 64.45
Björkfors GoIF Lag 1 (33.22) 6.50 2.33 3.32 6.13 4.03 3.35 2.43 2.14 0.58 0.41
 
10 Ingemar Magnusson 65.35 28.24 35.16 37.41 41.02 48.54 53.16 58.13 62.03 64.11 65.02 65.35
Boxholm-Mjölby OL Lag 4 (37.11) 6.52 2.25 3.21 7.52 4.22 4.57 3.50 2.08 0.51 0.33
 
11 Per-Martin Gustavsson 65.37 31.41 38.01 39.50 42.56 53.47 56.58 60.00 62.09 64.15 65.04 65.37
Tjällmo-Godegårds OK L2 (33.56) 6.20 1.49 3.06 10.51 3.11 3.02 2.09 2.06 0.49 0.33
 
12 Anders Sternö 65.59 29.48 36.47 39.24 43.06 49.40 56.04 59.31 62.21 64.29 65.21 65.59
OK Roxen (36.11) 6.59 2.37 3.42 6.34 6.24 3.27 2.50 2.08 0.52 0.38
 
13 Magnus Allard 68.26 30.57 38.10 40.42 44.32 51.03 56.10 60.43 64.03 66.33 67.51 68.26
Tjällmo-Godegårds OK L3 (37.29) 7.13 2.32 3.50 6.31 5.07 4.33 3.20 2.30 1.18 0.35
 
14 Anders Montelius 68.39 25.45 31.29 33.30 36.26 53.40 56.49 61.41 64.05 67.17 68.05 68.39
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (42.54) 5.44 2.01 2.56 17.14 3.09 4.52 2.24 3.12 0.48 0.34
 
15 Olle Johnsson 70.00 30.12 70.00
Skogspojkarnas OK (39.48)
 
16 Roger Danielsson 73.38 26.41 34.47 36.42 39.50 45.31 50.07 65.46 68.12 72.13 73.01 73.38
Linköpings OK Lag 1 (46.57) 8.06 1.55 3.08 5.41 4.36 15.39 2.26 4.01 0.48 0.37
 
17 Lars Ekholm 84.19 32.51 42.13 45.16 49.13 57.44 65.12 69.31 72.47 82.35 83.39 84.19
Björkfors GoIF Lag 2 (51.28) 9.22 3.03 3.57 8.31 7.28 4.19 3.16 9.48 1.04 0.40
 
18 Jörgen Svensson 86.37 32.44 45.50 50.22 55.15 65.21 72.24 79.02 82.20 84.53 85.58 86.37
Linköpings OK Lag 3 (53.53) 13.06 4.32 4.53 10.06 7.03 6.38 3.18 2.33 1.05 0.39
 
Göran Blomberg EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

H150.3      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Lennart Gustavsson 87.21 54.44 60.13 64.11 66.14 70.06 74.46 78.35 80.33 84.12 86.04 86.46 87.21
Boxholm-Mjölby OL Lag 3 (32.37) 5.29 3.58 2.03 3.52 4.40 3.49 1.58 3.39 1.52 0.42 0.35
 
2 Staffan Runtegen 92.22 56.09 60.56 68.25 70.14 73.55 79.29 83.37 85.45 89.42 91.14 91.55 92.22
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 (36.13) 4.47 7.29 1.49 3.41 5.34 4.08 2.08 3.57 1.32 0.41 0.27
 
3 Bengt Schwartz 92.23 55.23 60.58 67.15 69.11 72.59 77.46 81.56 85.48 89.44 91.15 91.56 92.23
OK Kolmården Lag 1 (37.00) 5.35 6.17 1.56 3.48 4.47 4.10 3.52 3.56 1.31 0.41 0.27
 
4 Björn Tholen 93.35 56.26 62.54 67.34 69.32 73.52 79.38 83.49 86.02 90.23 92.15 92.56 93.35
Stjärnorps SK (37.09) 6.28 4.40 1.58 4.20 5.46 4.11 2.13 4.21 1.52 0.41 0.39
 
5 Anders Åberg 94.07 56.51 63.40 68.29 70.33 74.45 80.26 84.25 86.50 90.50 92.39 93.27 94.07
Tjällmo-Godegårds OK L1 (37.16) 6.49 4.49 2.04 4.12 5.41 3.59 2.25 4.00 1.49 0.48 0.40
 
6 Christer Fransson 99.39 60.38 67.44 72.28 74.43 78.57 85.10 89.23 91.56 95.58 98.00 98.53 99.39
Motala AIF OL (39.01) 7.06 4.44 2.15 4.14 6.13 4.13 2.33 4.02 2.02 0.53 0.46
 
7 Erik Axelsson 100.58 68.39 74.22 78.43 81.34 85.11 89.55 93.16 95.10 98.19 99.48 100.29 100.58
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (32.19) 5.43 4.21 2.51 3.37 4.44 3.21 1.54 3.09 1.29 0.41 0.29
 
8 Johan Lilliecreutz 101.00 65.59 72.05 76.41 78.33 82.33 87.32 92.35 94.42 98.12 99.49 100.28 101.00
OK Roxen (35.01) 6.06 4.36 1.52 4.00 4.59 5.03 2.07 3.30 1.37 0.39 0.32
 
9 Lennart Svernestam 101.10 61.48 68.37 73.36 75.42 80.31 86.04 91.10 93.26 97.57 99.44 100.34 101.10
Linköpings OK Lag 2 (39.22) 6.49 4.59 2.06 4.49 5.33 5.06 2.16 4.31 1.47 0.50 0.36
 
10 Lennart Pettersson 101.44 64.45 72.01 76.53 78.48 82.51 88.12 92.04 94.30 98.27 100.19 101.08 101.44
Björkfors GoIF Lag 1 (36.59) 7.16 4.52 1.55 4.03 5.21 3.52 2.26 3.57 1.52 0.49 0.36
 
11 Håkan Åberg 102.49 65.37 72.10 76.30 78.27 82.41 88.33 92.49 94.59 99.37 101.23 102.10 102.49
Tjällmo-Godegårds OK L2 (37.12) 6.33 4.20 1.57 4.14 5.52 4.16 2.10 4.38 1.46 0.47 0.39
 
12 Ulf Johnsson 103.20 70.00 77.01 81.13 83.02 86.31 91.31 94.53 96.50 100.35 102.03 102.46 103.20
Skogspojkarnas OK (33.20) 7.01 4.12 1.49 3.29 5.00 3.22 1.57 3.45 1.28 0.43 0.34
 
13 Runar Aldén 103.39 64.37 71.56 76.44 78.37 82.43 88.56 93.38 95.54 100.16 102.13 103.01 103.39
OK Kolmården Lag 2 (39.02) 7.19 4.48 1.53 4.06 6.13 4.42 2.16 4.22 1.57 0.48 0.38
 
14 Conny Bruhn 104.38 65.35 72.35 77.14 79.17 84.04 89.59 94.43 96.45 100.52 103.12 104.05 104.38
Boxholm-Mjölby OL Lag 4 (39.03) 7.00 4.39 2.03 4.47 5.55 4.44 2.02 4.07 2.20 0.53 0.33
 
15 Pär Ericsson 105.32 73.38 80.14 84.22 86.00 89.27 94.37 98.00 99.51 102.53 104.24 105.00 105.32
Linköpings OK Lag 1 (31.54) 6.36 4.08 1.38 3.27 5.10 3.23 1.51 3.02 1.31 0.36 0.32
 
16 Sievert Gustavsson 117.14 68.26 78.30 84.46 87.05 92.23 99.49 105.09 107.54 112.55 115.26 116.29 117.14
Tjällmo-Godegårds OK L3 (48.48) 10.04 6.16 2.19 5.18 7.26 5.20 2.45 5.01 2.31 1.03 0.45
 
17 Roland Fridh 138.40 86.37 94.31 100.36 103.18 109.30 116.29 128.40 130.55 135.35 137.26 138.12 138.40
Linköpings OK Lag 3 (52.03) 7.54 6.05 2.42 6.12 6.59 12.11 2.15 4.40 1.51 0.46 0.28
 
18 Håkan Hellström 138.48 84.19 92.57 98.22 100.51 108.33 116.17 128.38 130.58 135.44 137.28 138.15 138.48
Björkfors GoIF Lag 2 (54.29) 8.38 5.25 2.29 7.42 7.44 12.21 2.20 4.46 1.44 0.47 0.33
 
Tommy Eriksson EjStart 0.00
GoIF Tjalve
 

H16.1      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Oskar Höglund 22.30 0.00 6.16 7.59 10.21 13.46 15.43 19.02 20.52 21.58 22.30
Motala AIF OL 6.16 1.43 2.22 3.25 1.57 3.19 1.50 1.06 0.32
 
2 Henrik Tosteberg 22.50 0.00 6.07 7.50 10.14 13.36 15.25 18.51 21.10 22.17 22.50
Linköpings OK 6.07 1.43 2.24 3.22 1.49 3.26 2.19 1.07 0.33
 
3 Sven Noren 23.03 0.00 5.53 8.01 10.15 13.40 15.35 19.27 21.18 22.26 23.03
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 5.53 2.08 2.14 3.25 1.55 3.52 1.51 1.08 0.37
 
4 Martin Carlsson 24.19 0.00 6.18 8.00 10.17 13.54 15.48 19.51 22.30 23.48 24.19
Tjällmo-Godegårds OK L2 6.18 1.42 2.17 3.37 1.54 4.03 2.39 1.18 0.31
 
5 Gustav Larsson 25.03 0.00 5.28 8.32 13.35 16.47 18.28 21.52 23.29 24.35 25.03
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 5.28 3.04 5.03 3.12 1.41 3.24 1.37 1.06 0.28
 
6 Tobias Augustsson 27.33 0.00 5.55 8.03 10.11 13.40 15.50 24.23 26.03 27.01 27.33
Tjällmo-Godegårds OK L1 5.55 2.08 2.08 3.29 2.10 8.33 1.40 0.58 0.32
 
7 Oliver Freij 27.47 0.00 6.11 7.54 10.20 13.42 15.27 24.36 26.17 27.17 27.47
OK Måsen 6.11 1.43 2.26 3.22 1.45 9.09 1.41 1.00 0.30
 
8 Måns Larsson 27.48 0.00 6.14 7.57 10.19 13.43 15.31 24.40 26.19 27.19 27.48
OK Roxen 6.14 1.43 2.22 3.24 1.48 9.09 1.39 1.00 0.29
 

H16.2      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Andreas Berg 46.55 22.50 28.24 30.05 32.56 38.30 40.06 43.34 45.21 46.26 46.55
Linköpings OK (24.05) 5.34 1.41 2.51 5.34 1.36 3.28 1.47 1.05 0.29
 
2 Victor Bergstrand 51.18 22.30 27.47 33.24 37.45 42.54 45.01 48.16 49.54 50.49 51.18
Motala AIF OL (28.48) 5.17 5.37 4.21 5.09 2.07 3.15 1.38 0.55 0.29
 
3 Johan Gustavsson 53.23 23.03 30.04 31.57 35.16 42.29 45.10 49.30 51.41 52.50 53.23
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (30.20) 7.01 1.53 3.19 7.13 2.41 4.20 2.11 1.09 0.33
 
4 Emil Hammarström 54.00 27.47 34.41 36.50 40.07 45.16 47.39 51.01 52.37 53.31 54.00
OK Måsen (26.13) 6.54 2.09 3.17 5.09 2.23 3.22 1.36 0.54 0.29
 
5 Johan Allard 54.06 27.33 34.02 35.52 38.58 45.07 47.02 51.05 52.39 53.34 54.06
Tjällmo-Godegårds OK L1 (26.33) 6.29 1.50 3.06 6.09 1.55 4.03 1.34 0.55 0.32
 
6 Albin Eriksson 55.02 25.03 33.36 36.05 39.23 43.52 46.32 51.14 53.19 54.31 55.02
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 (29.59) 8.33 2.29 3.18 4.29 2.40 4.42 2.05 1.12 0.31
 
7 Martin Allard 55.13 24.19 33.54 35.58 39.07 45.24 47.26 51.36 53.33 54.41 55.13
Tjällmo-Godegårds OK L2 (30.54) 9.35 2.04 3.09 6.17 2.02 4.10 1.57 1.08 0.32
 
8 Mikael Zackrisson 75.16 27.48 37.31 45.25 52.26 61.43 66.42 71.21 73.38 74.45 75.16
OK Roxen (47.28) 9.43 7.54 7.01 9.17 4.59 4.39 2.17 1.07 0.31
 

H16.3      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Peter Eriksson 72.35 46.55 51.34 53.18 55.45 60.46 65.03 68.13 70.19 71.33 72.08 72.35
Linköpings OK (25.40) 4.39 1.44 2.27 5.01 4.17 3.10 2.06 1.14 0.35 0.27
 
2 Johan Sjögren 78.22 54.06 59.51 61.39 64.03 68.33 71.06 73.50 75.41 77.11 77.48 78.22
Tjällmo-Godegårds OK L1 (24.16) 5.45 1.48 2.24 4.30 2.33 2.44 1.51 1.30 0.37 0.34
 
3 Gustav Åhreen 81.41 51.18 58.56 60.54 64.14 69.51 73.15 76.44 78.46 80.22 81.09 81.41
Motala AIF OL (30.23) 7.38 1.58 3.20 5.37 3.24 3.29 2.02 1.36 0.47 0.32
 
4 Erik Erlandsson 87.42 53.23 61.11 63.43 68.30 74.11 78.04 81.53 84.40 86.23 87.09 87.42
Boxholm-Mjölby OL Lag 1 (34.19) 7.48 2.32 4.47 5.41 3.53 3.49 2.47 1.43 0.46 0.33
 
5 Johan Thuree 118.48 75.16 81.57 84.16 88.36 99.00 103.29 113.29 115.52 117.32 118.17 118.48
OK Roxen (43.32) 6.41 2.19 4.20 10.24 4.29 10.00 2.23 1.40 0.45 0.31
 
Carl Henriksson Utgått 55.02 20.54 133.13
Boxholm-Mjölby OL Lag 2 112.19
 
N.N EjStart 55.13
Tjällmo-Godegårds OK L2
 
N N EjStart 54.00 101.59 185.31
OK Måsen 47.59 83.32
 

H17.1      Bana 4960 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-141 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Isac Åkerberg 30.39 0.00 4.34 9.14 12.17 13.48 18.20 22.07 24.29 26.29 28.00 29.24 30.16 30.39
OK Tisaren 4.34 4.40 3.03 1.31 4.32 3.47 2.22 2.00 1.31 1.24 0.52 0.23
 
2 Hans Brolund 30.44 0.00 4.32 9.15 12.10 13.46 18.08 22.10 24.33 26.25 27.57 29.22 30.19 30.44
OK Denseln Lag 1 4.32 4.43 2.55 1.36 4.22 4.02 2.23 1.52 1.32 1.25 0.57 0.25
 
3 Albert Mollen 30.48 0.00 4.38 9.11 12.11 13.43 18.16 22.08 24.26 26.36 28.06 29.26 30.23 30.48
OK Denseln Lag 2 4.38 4.33 3.00 1.32 4.33 3.52 2.18 2.10 1.30 1.20 0.57 0.25
 
4 Peter Aronsson 31.48 0.00 4.27 9.10 12.33 14.07 18.14 22.19 24.42 26.52 28.31 30.10 31.19 31.48
Linköpings OK Lag 1 4.27 4.43 3.23 1.34 4.07 4.05 2.23 2.10 1.39 1.39 1.09 0.29
 
5 Anders Svensk 31.50 0.00 4.36 9.22 12.16 13.54 18.26 22.24 24.47 26.53 28.46 30.20 31.22 31.50
Linköpings OK Lag 2 4.36 4.46 2.54 1.38 4.32 3.58 2.23 2.06 1.53 1.34 1.02 0.28
 
6 Vidar Sjögren 31.53 0.00 4.36 9.18 12.20 13.57 18.21 22.28 24.58 27.08 28.47 30.20 31.24 31.53
Tjällmo-Godegårds OK 4.36 4.42 3.02 1.37 4.24 4.07 2.30 2.10 1.39 1.33 1.04 0.29
 
7 Erik Ivarsson-Sandberg 31.53 0.00 4.33 9.19 12.15 13.52 18.13 22.27 24.56 27.05 28.41 30.19 31.24 31.53
OK Denseln Lag 3 4.33 4.46 2.56 1.37 4.21 4.14 2.29 2.09 1.36 1.38 1.05 0.29
 
8 Ola Olsson 34.18 0.00 4.40 9.35 12.44 14.25 19.09 23.46 26.32 29.13 31.04 32.47 33.50 34.18
OK Kolmården 4.40 4.55 3.09 1.41 4.44 4.37 2.46 2.41 1.51 1.43 1.03 0.28
 
9 Henrik Marmelid 34.22 0.00 4.39 9.33 12.46 14.31 19.17 23.50 26.43 29.12 31.01 32.45 33.51 34.22
OK Roxen 4.39 4.54 3.13 1.45 4.46 4.33 2.53 2.29 1.49 1.44 1.06 0.31
 
10 Joakim Tosteberg 41.16 0.00 4.43 9.44 12.56 14.42 22.39 27.30 31.20 34.10 36.20 38.26 40.47 41.16
Linköpings OK Lag 3 4.43 5.01 3.12 1.46 7.57 4.51 3.50 2.50 2.10 2.06 2.21 0.29
 

H17.2      Bana 4960 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-141 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Harri Karlsson 61.34 30.48 35.09 39.54 42.52 44.26 48.35 52.27 54.55 57.01 58.40 60.12 61.09 61.34
OK Denseln Lag 2 (30.46) 4.21 4.45 2.58 1.34 4.09 3.52 2.28 2.06 1.39 1.32 0.57 0.25
 
2 Thomas Persson 61.41 30.44 35.18 39.56 42.51 44.23 48.41 52.36 55.03 57.08 58.49 60.14 61.12 61.41
OK Denseln Lag 1 (30.57) 4.34 4.38 2.55 1.32 4.18 3.55 2.27 2.05 1.41 1.25 0.58 0.29
 
3 Ivan Forsgren 63.30 30.39 35.01 40.10 43.06 44.41 49.25 53.48 56.35 58.54 60.36 62.08 63.05 63.30
OK Tisaren (32.51) 4.22 5.09 2.56 1.35 4.44 4.23 2.47 2.19 1.42 1.32 0.57 0.25
 
4 Åke Ljunggren 64.14 31.50 36.21 41.19 44.16 45.59 50.36 54.36 57.20 59.28 61.18 62.59 63.48 64.14
Linköpings OK Lag 2 (32.24) 4.31 4.58 2.57 1.43 4.37 4.00 2.44 2.08 1.50 1.41 0.49 0.26
 
5 Per Magnusson 64.26 31.48 36.43 41.23 44.09 45.54 50.28 54.40 57.34 59.27 61.16 63.02 63.57 64.26
Linköpings OK Lag 1 (32.38) 4.55 4.40 2.46 1.45 4.34 4.12 2.54 1.53 1.49 1.46 0.55 0.29
 
6 Björn Karlsson 65.09 31.53 36.24 41.21 44.20 45.56 50.34 54.32 57.16 60.07 61.50 63.42 64.41 65.09
OK Denseln Lag 3 (33.16) 4.31 4.57 2.59 1.36 4.38 3.58 2.44 2.51 1.43 1.52 0.59 0.28
 
7 Linus Åberg 65.13 31.53 36.45 41.24 44.18 46.01 50.44 54.49 57.21 59.28 61.12 63.24 64.40 65.13
Tjällmo-Godegårds OK (33.20) 4.52 4.39 2.54 1.43 4.43 4.05 2.32 2.07 1.44 2.12 1.16 0.33
 
8 Erik Sandh 73.00 34.22 39.52 45.41 49.01 50.49 55.37 60.03 66.01 68.13 70.04 71.32 72.30 73.00
OK Roxen (38.38) 5.30 5.49 3.20 1.48 4.48 4.26 5.58 2.12 1.51 1.28 0.58 0.30
 
9 Erik Engvall 73.33 34.18 39.49 45.47 49.05 50.55 55.53 60.22 66.10 68.27 70.21 72.00 73.02 73.33
OK Kolmården (39.15) 5.31 5.58 3.18 1.50 4.58 4.29 5.48 2.17 1.54 1.39 1.02 0.31
 
10 Henrik Pettersson 83.29 41.16 49.40 57.05 60.48 62.41 68.08 72.32 75.44 78.05 80.10 81.58 83.00 83.29
Linköpings OK Lag 3 (42.13) 8.24 7.25 3.43 1.53 5.27 4.24 3.12 2.21 2.05 1.48 1.02 0.29
 

H17.3      Bana 4290 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-141 4-142 5-144 6-147 7-152 8-153 9-161 10-163 M-100
 
1 Per Brolund 87.13 61.41 66.22 69.49 72.07 75.49 78.47 81.16 83.10 84.37 85.55 86.47 87.13
OK Denseln Lag 1 (25.32) 4.41 3.27 2.18 3.42 2.58 2.29 1.54 1.27 1.18 0.52 0.26
 
2 Mattias Ericsson 87.25 61.34 66.26 69.52 72.12 75.54 78.48 81.23 83.15 84.45 86.08 86.58 87.25
OK Denseln Lag 2 (25.51) 4.52 3.26 2.20 3.42 2.54 2.35 1.52 1.30 1.23 0.50 0.27
 
3 Fredrik Pettersson 91.08 64.26 69.00 72.38 75.15 79.00 82.26 84.53 86.44 88.23 89.52 90.41 91.08
Linköpings OK Lag 1 (26.42) 4.34 3.38 2.37 3.45 3.26 2.27 1.51 1.39 1.29 0.49 0.27
 
4 Danne Larsson 93.42 63.30 68.19 72.04 75.00 79.33 83.27 86.31 88.58 90.49 92.17 93.13 93.42
OK Tisaren (30.12) 4.49 3.45 2.56 4.33 3.54 3.04 2.27 1.51 1.28 0.56 0.29
 
5 Andreas Ekblad 93.54 64.14 69.13 72.58 75.54 80.24 83.43 86.56 89.12 91.01 92.27 93.24 93.54
Linköpings OK Lag 2 (29.40) 4.59 3.45 2.56 4.30 3.19 3.13 2.16 1.49 1.26 0.57 0.30
 
6 Henrik Berggren 99.28 65.09 70.23 74.44 78.28 83.54 87.34 91.22 93.59 96.01 97.55 98.58 99.28
OK Denseln Lag 3 (34.19) 5.14 4.21 3.44 5.26 3.40 3.48 2.37 2.02 1.54 1.03 0.30
 
7 Magnus Svensson 102.59 73.33 78.18 82.08 86.31 90.29 93.29 96.15 98.20 100.07 101.34 102.29 102.59
OK Kolmården (29.26) 4.45 3.50 4.23 3.58 3.00 2.46 2.05 1.47 1.27 0.55 0.30
 
8 Arvid Pettersson 108.52 65.13 70.49 75.06 81.47 86.36 92.00 98.24 103.10 105.13 107.08 108.15 108.52
Tjällmo-Godegårds OK (43.39) 5.36 4.17 6.41 4.49 5.24 6.24 4.46 2.03 1.55 1.07 0.37
 
9 David Carlson 109.25 73.00 79.40 84.02 88.15 93.52 97.42 101.36 104.19 106.22 108.00 108.55 109.25
OK Roxen (36.25) 6.40 4.22 4.13 5.37 3.50 3.54 2.43 2.03 1.38 0.55 0.30
 
Fredrik Hahn Utgått 83.29 93.30 118.26 134.42 146.15 151.05 158.41 168.55 171.06 173.32 174.02
Linköpings OK Lag 3 10.01 24.56 16.16 11.33 4.50 7.36 10.14 2.11 2.26 0.30
 

H17.4      Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Damien Renard 112.28 87.13 91.51 95.29 97.09 99.56 103.49 106.20 107.42 110.21 111.31 112.03 112.28
OK Denseln Lag 1 (25.15) 4.38 3.38 1.40 2.47 3.53 2.31 1.22 2.39 1.10 0.32 0.25
 
2 Edvin Karlsson 112.39 87.25 91.53 95.36 97.08 99.58 103.45 106.23 107.44 110.26 111.39 112.12 112.39
OK Denseln Lag 2 (25.14) 4.28 3.43 1.32 2.50 3.47 2.38 1.21 2.42 1.13 0.33 0.27
 
3 Ulf Bergqvist 117.16 91.08 96.08 99.43 101.04 103.51 107.37 110.31 112.00 114.53 116.12 116.47 117.16
Linköpings OK Lag 1 (26.08) 5.00 3.35 1.21 2.47 3.46 2.54 1.29 2.53 1.19 0.35 0.29
 
4 Henrik Jansson 123.04 93.42 98.43 102.19 103.47 109.21 113.31 116.30 117.57 120.42 122.01 122.37 123.04
OK Tisaren (29.22) 5.01 3.36 1.28 5.34 4.10 2.59 1.27 2.45 1.19 0.36 0.27
 
5 Christian Enberg 125.31 93.54 99.35 103.30 105.04 110.14 114.59 118.16 119.57 123.02 124.30 125.05 125.31
Linköpings OK Lag 2 (31.37) 5.41 3.55 1.34 5.10 4.45 3.17 1.41 3.05 1.28 0.35 0.26
 
6 Per Kempe 132.49 99.28 104.27 110.41 112.34 116.08 121.36 125.00 126.43 130.07 131.37 132.18 132.49
OK Denseln Lag 3 (33.21) 4.59 6.14 1.53 3.34 5.28 3.24 1.43 3.24 1.30 0.41 0.31
 
7 David Hedman 134.03 102.59 108.58 113.04 114.59 118.25 123.18 126.37 128.18 131.25 133.01 133.36 134.03
OK Kolmården (31.04) 5.59 4.06 1.55 3.26 4.53 3.19 1.41 3.07 1.36 0.35 0.27
 
8 Björn Carlson 140.54 109.25 115.31 119.38 121.17 124.44 129.56 133.15 134.58 138.11 139.46 140.28 140.54
OK Roxen (31.29) 6.06 4.07 1.39 3.27 5.12 3.19 1.43 3.13 1.35 0.42 0.26
 
9 James Melander 149.45 108.52 116.07 121.12 123.17 128.31 134.26 138.41 140.53 145.33 147.41 149.11 149.45
Tjällmo-Godegårds OK (40.53) 7.15 5.05 2.05 5.14 5.55 4.15 2.12 4.40 2.08 1.30 0.34
 

H17.5      Bana 5040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-139 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Anders Kleist 142.18 112.28 116.48 121.42 124.10 126.05 130.11 133.52 136.36 138.25 139.49 141.06 141.48 142.18
OK Denseln Lag 1 (29.50) 4.20 4.54 2.28 1.55 4.06 3.41 2.44 1.49 1.24 1.17 0.42 0.30
 
2 Stefan Karlsson 142.26 112.39 116.55 121.55 124.19 126.03 130.11 133.53 136.39 138.28 139.53 141.08 141.58 142.26
OK Denseln Lag 2 (29.47) 4.16 5.00 2.24 1.44 4.08 3.42 2.46 1.49 1.25 1.15 0.50 0.28
 
3 Anders Berg 147.42 117.16 121.27 126.07 128.37 130.04 135.46 139.21 141.34 143.25 145.04 146.18 147.11 147.42
Linköpings OK Lag 1 (30.26) 4.11 4.40 2.30 1.27 5.42 3.35 2.13 1.51 1.39 1.14 0.53 0.31
 
4 Matt Speake 156.02 123.04 127.30 132.32 135.10 136.38 141.27 145.07 149.36 151.44 153.18 154.52 155.36 156.02
OK Tisaren (32.58) 4.26 5.02 2.38 1.28 4.49 3.40 4.29 2.08 1.34 1.34 0.44 0.26
 
5 Jakob Gustavsson 163.20 125.31 131.00 137.26 140.52 143.17 148.12 152.44 155.56 158.18 160.14 161.44 162.43 163.20
Linköpings OK Lag 2 (37.49) 5.29 6.26 3.26 2.25 4.55 4.32 3.12 2.22 1.56 1.30 0.59 0.37
 
6 Mats Röjgård 164.32 134.03 138.38 143.29 146.09 147.53 152.03 155.33 158.20 160.16 161.51 163.11 164.02 164.32
OK Kolmården (30.29) 4.35 4.51 2.40 1.44 4.10 3.30 2.47 1.56 1.35 1.20 0.51 0.30
 
7 Thomas Lilja 179.12 132.49 138.09 144.33 147.55 149.56 162.55 167.21 171.22 174.10 176.10 177.39 178.37 179.12
OK Denseln Lag 3 (46.23) 5.20 6.24 3.22 2.01 12.59 4.26 4.01 2.48 2.00 1.29 0.58 0.35
 
8 Erik Helander 187.02 140.54 146.09 152.17 155.43 162.19 167.38 172.31 177.16 181.53 183.51 185.26 186.26 187.02
OK Roxen (46.08) 5.15 6.08 3.26 6.36 5.19 4.53 4.45 4.37 1.58 1.35 1.00 0.36
 
9 Torbjörn Gustavsson 194.24 149.45 156.00 163.17 167.17 169.28 175.41 181.29 185.14 188.13 190.42 192.35 193.43 194.24
Tjällmo-Godegårds OK (44.39) 6.15 7.17 4.00 2.11 6.13 5.48 3.45 2.59 2.29 1.53 1.08 0.41
 

H17Ö.1 Gaffel       Bana 4960 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-141 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Max Samuelsson 31.42 0.00 4.29 9.12 12.19 13.54 18.17 22.17 24.52 26.55 28.38 30.12 31.15 31.42
Lithe Vilse 4.29 4.43 3.07 1.35 4.23 4.00 2.35 2.03 1.43 1.34 1.03 0.27
 

H17Ö.2 Gaffel       Bana 4960 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-141 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Erik Martinsson 64.30 31.42 36.48 41.33 44.21 45.58 50.42 54.39 57.25 59.35 61.15 63.09 64.02 64.30
Lithe Vilse (32.48) 5.06 4.45 2.48 1.37 4.44 3.57 2.46 2.10 1.40 1.54 0.53 0.28
 

H17Ö.3 Gaffel       Bana 4290 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-141 4-142 5-144 6-147 7-152 8-153 9-161 10-163 M-100
 
1 Tobias Kjell 93.45 64.30 69.09 73.01 75.56 80.13 83.24 86.38 88.55 90.54 92.18 93.15 93.45
Lithe Vilse (29.15) 4.39 3.52 2.55 4.17 3.11 3.14 2.17 1.59 1.24 0.57 0.30
 

H17Ö.4 Gaffel       Bana 4220 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-134 2-138 3-137 4-141 5-142 6-144 7-146 8-153 9-162 10-163 M-100
 
1 Jerk Rönnols 125.27 93.45 100.00 104.19 106.02 109.28 114.40 118.05 119.44 122.50 124.21 124.56 125.27
Lithe Vilse (31.42) 6.15 4.19 1.43 3.26 5.12 3.25 1.39 3.06 1.31 0.35 0.31
 

H17Ö.5 Gaffel       Bana 5040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-133 2-139 3-137 4-140 5-142 6-145 7-147 8-152 9-153 10-161 11-163 M-100
 
1 Johan Persson 168.42 125.27 130.55 137.28 141.59 144.45 151.39 156.38 160.37 163.18 165.21 167.00 168.07 168.42
Lithe Vilse (43.15) 5.28 6.33 4.31 2.46 6.54 4.59 3.59 2.41 2.03 1.39 1.07 0.35
 

H195.1      Bana 2970 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-152 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Ola Kleist 30.35 0.00 7.21 10.19 13.48 19.49 23.23 25.50 28.33 30.01 30.35
Boxholm-Mjölby OL 7.21 2.58 3.29 6.01 3.34 2.27 2.43 1.28 0.34
 
2 Ove Johansson 30.48 0.00 7.49 10.29 14.34 19.12 22.58 25.45 28.16 30.06 30.48
OK Kolmården Lag 2 7.49 2.40 4.05 4.38 3.46 2.47 2.31 1.50 0.42
 
3 John Palm 30.48 0.00 7.44 10.39 14.42 19.21 23.08 25.56 28.28 30.10 30.48
Norköpings AIS Lag 1 7.44 2.55 4.03 4.39 3.47 2.48 2.32 1.42 0.38
 
4 Folke Jelkvall 30.51 0.00 7.45 10.30 14.24 19.13 23.21 25.57 28.28 30.11 30.51
Norköpings AIS Lag 2 7.45 2.45 3.54 4.49 4.08 2.36 2.31 1.43 0.40
 
5 Nils-Erik Palm 32.48 0.00 7.36 10.25 14.10 20.14 25.43 28.14 30.30 32.07 32.48
Motala AIF OL 7.36 2.49 3.45 6.04 5.29 2.31 2.16 1.37 0.41
 
6 Evald Eriksson 33.00 0.00 7.54 10.41 14.48 20.28 24.37 27.50 30.27 32.14 33.00
Tjällmo-Godegårds OK 7.54 2.47 4.07 5.40 4.09 3.13 2.37 1.47 0.46
 
7 Anders Adler 38.08 0.00 7.26 10.34 14.15 20.36 24.44 30.46 34.54 37.19 38.08
Linköpings AIK Lag 1 7.26 3.08 3.41 6.21 4.08 6.02 4.08 2.25 0.49
 
8 Åke Tidman 40.48 0.00 7.34 10.33 14.14 28.30 32.07 34.59 38.27 40.08 40.48
OK Kolmården Lag 1 7.34 2.59 3.41 14.16 3.37 2.52 3.28 1.41 0.40
 
Bertil Ardell Utgått 0.00 7.29 10.35 13.51 42.12 44.55 47.36 49.08 49.47
OK Roxen 7.29 3.06 3.16 28.21 2.43 2.41 1.32 0.39
 
Rubert Engblom EjStart 0.00
Linköpings AIK Lag 2
 

H195.2      Bana 2970 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-152 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 N-E Åberg 67.02 33.00 40.33 43.36 47.40 53.20 59.07 62.04 64.43 66.20 67.02
Tjällmo-Godegårds OK (34.02) 7.33 3.03 4.04 5.40 5.47 2.57 2.39 1.37 0.42
 
2 Bengt Johansson 68.17 32.48 40.42 43.48 47.53 54.41 59.37 62.56 65.49 67.39 68.17
Motala AIF OL (35.29) 7.54 3.06 4.05 6.48 4.56 3.19 2.53 1.50 0.38
 
3 Tor Andersson 68.24 30.51 40.05 43.33 48.09 54.39 59.29 62.51 65.44 67.41 68.24
Norköpings AIS Lag 2 (37.33) 9.14 3.28 4.36 6.30 4.50 3.22 2.53 1.57 0.43
 
4 Gunnar Andersson 68.25 30.48 40.30 43.45 48.15 54.36 59.36 63.01 65.55 67.45 68.25
OK Kolmården Lag 2 (37.37) 9.42 3.15 4.30 6.21 5.00 3.25 2.54 1.50 0.40
 
5 Ingemar Wehlin 68.45 30.48 40.26 43.43 48.23 54.49 59.42 63.09 66.04 67.57 68.45
Norköpings AIS Lag 1 (37.57) 9.38 3.17 4.40 6.26 4.53 3.27 2.55 1.53 0.48
 
6 Börje Ohlsson 82.39 38.08 47.21 50.31 54.32 70.14 74.21 77.50 80.19 81.53 82.39
Linköpings AIK Lag 1 (44.31) 9.13 3.10 4.01 15.42 4.07 3.29 2.29 1.34 0.46
 
7 Bengt Kleist 82.44 30.35 38.02 40.55 46.59 52.30 61.52 77.30 80.07 82.04 82.44
Boxholm-Mjölby OL (52.09) 7.27 2.53 6.04 5.31 9.22 15.38 2.37 1.57 0.40
 
8 Margareta Tidman 105.00 40.48 105.00
OK Kolmården Lag 1 (64.12)
 
Sven Jonsson Utgått 0.00 59.01 61.40 65.40 87.57 92.18 95.30 97.51 99.20 100.00
OK Roxen 59.01 2.39 4.00 22.17 4.21 3.12 2.21 1.29 0.40
 
Jonna Engblom EjStart 0.00
Linköpings AIK Lag 2
 

H195.3      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Tore Eriksson 99.50 67.02 75.18 78.39 82.16 88.22 90.55 95.36 97.47 99.16 99.50
Tjällmo-Godegårds OK (32.48) 8.16 3.21 3.37 6.06 2.33 4.41 2.11 1.29 0.34
 
2 Leif Berggren 102.48 68.45 75.45 78.21 81.38 92.09 94.09 98.10 100.56 102.09 102.48
Norköpings AIS Lag 1 (34.03) 7.00 2.36 3.17 10.31 2.00 4.01 2.46 1.13 0.39
 
3 Evert Elgefjord 104.20 68.25 76.19 79.20 84.24 90.52 93.46 99.05 102.10 103.39 104.20
OK Kolmården Lag 2 (35.55) 7.54 3.01 5.04 6.28 2.54 5.19 3.05 1.29 0.41
 
4 Sven-Eric Andersson 104.26 68.24 76.26 79.26 84.29 90.58 93.52 99.10 102.14 103.45 104.26
Norköpings AIS Lag 2 (36.02) 8.02 3.00 5.03 6.29 2.54 5.18 3.04 1.31 0.41
 
5 Karl Åkerman 105.32 68.17 77.24 80.43 84.56 92.06 94.38 101.10 103.46 104.57 105.32
Motala AIF OL (37.15) 9.07 3.19 4.13 7.10 2.32 6.32 2.36 1.11 0.35
 
6 Thomas Kleist 111.01 82.44 89.07 91.01 94.37 99.46 102.27 106.58 109.05 110.23 111.01
Boxholm-Mjölby OL (28.17) 6.23 1.54 3.36 5.09 2.41 4.31 2.07 1.18 0.38
 
7 Olle Andersson 124.02 82.39 96.59 99.54 104.01 109.58 113.03 118.56 121.38 123.21 124.02
Linköpings AIK Lag 1 (41.23) 14.20 2.55 4.07 5.57 3.05 5.53 2.42 1.43 0.41
 
8 Bernt Pettersson 141.15 105.00 116.49 119.35 123.54 128.58 131.16 136.41 139.15 140.38 141.15
OK Kolmården Lag 1 (36.15) 11.49 2.46 4.19 5.04 2.18 5.25 2.34 1.23 0.37
 
Ellert Thunholm Utgått 0.00 108.21 111.46 116.34 122.25 125.12 130.39 134.08 135.38 136.17
OK Roxen 108.21 3.25 4.48 5.51 2.47 5.27 3.29 1.30 0.39
 
Olle Andersson EjStart 0.00
Linköpings AIK Lag 2
 

ÖPPEN.1      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Martin Hammarlund 22.24 0.00 6.08 7.48 10.16 13.37 15.33 19.08 20.56 21.57 22.24
Motala AIF OL Lag 2 6.08 1.40 2.28 3.21 1.56 3.35 1.48 1.01 0.27
 
2 Emil Svensson 22.38 0.00 6.02 7.54 10.14 13.34 15.32 19.06 20.59 22.09 22.38
Motala AIF OL Lag 1 6.02 1.52 2.20 3.20 1.58 3.34 1.53 1.10 0.29
 
3 Christer Nilsson 23.00 0.00 6.01 7.53 10.28 13.58 15.55 19.34 21.23 22.29 23.00
Ok Denseln 6.01 1.52 2.35 3.30 1.57 3.39 1.49 1.06 0.31
 
4 Anna-Lotta Irevall 24.20 0.00 5.59 7.48 10.24 14.00 16.00 19.57 22.29 23.46 24.20
Tjällmo-Godegårds OK 5.59 1.49 2.36 3.36 2.00 3.57 2.32 1.17 0.34
 
5 Mangnus Grenegård 27.06 0.00 6.05 8.08 11.19 16.28 18.38 22.28 25.14 26.31 27.06
Old School 6.05 2.03 3.11 5.09 2.10 3.50 2.46 1.17 0.35
 
6 Johan Pettersson 28.57 0.00 5.45 8.04 10.55 17.03 21.19 25.04 26.56 28.18 28.57
Björkfors GoIF 5.45 2.19 2.51 6.08 4.16 3.45 1.52 1.22 0.39
 
7 Torgny Johansson 32.00 0.00 7.55 10.06 14.25 20.41 23.01 27.58 30.02 31.25 32.00
OK Eken 7.55 2.11 4.19 6.16 2.20 4.57 2.04 1.23 0.35
 
8 Lukas Karlsson 46.51 0.00 8.01 10.23 18.36 32.06 35.05 42.18 44.54 46.19 46.51
Vingåkers OK 8.01 2.22 8.13 13.30 2.59 7.13 2.36 1.25 0.32
 
9 Magnus Freij 46.59 0.00 7.58 10.21 18.33 32.11 35.09 42.24 44.49 46.17 46.59
OK Måsen Lag 2 7.58 2.23 8.12 13.38 2.58 7.15 2.25 1.28 0.42
 
10 Lena Karlsson 47.31 0.00 8.07 10.39 18.15 32.03 35.11 42.13 44.59 46.41 47.31
OK Måsen Lag 1 8.07 2.32 7.36 13.48 3.08 7.02 2.46 1.42 0.50
 
11 Barbro Frelin 48.30 0.00 8.18 10.37 18.43 32.18 35.16 43.51 46.10 47.54 48.30
LOK/Ok Roxen 8.18 2.19 8.06 13.35 2.58 8.35 2.19 1.44 0.36
 
12 Rickard Johansson 48.53 0.00 11.16 15.36 28.15 35.04 38.59 44.15 46.33 48.19 48.53
Norköpings AIS 11.16 4.20 12.39 6.49 3.55 5.16 2.18 1.46 0.34
 

ÖPPEN.2      Bana 3040 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-144 5-146 6-153 7-161 8-163 M-100
 
1 Torleif Martin 54.07 27.06 33.56 35.57 39.14 43.59 46.10 50.13 52.15 53.29 54.07
Old School (27.01) 6.50 2.01 3.17 4.45 2.11 4.03 2.02 1.14 0.38
 
2 Gudrun Ivarsson 55.43 23.00 30.28 33.05 37.23 43.27 45.56 51.16 53.44 55.02 55.43
Ok Denseln (32.43) 7.28 2.37 4.18 6.04 2.29 5.20 2.28 1.18 0.41
 
3 Leif Samor 59.49 24.20 35.53 38.16 43.31 48.28 50.56 55.42 58.08 59.17 59.49
Tjällmo-Godegårds OK (35.29) 11.33 2.23 5.15 4.57 2.28 4.46 2.26 1.09 0.32
 
4 Anders Hedin 63.59 22.24 30.48 33.34 38.06 49.16 52.27 58.44 61.30 63.16 63.59
Motala AIF OL Lag 2 (41.35) 8.24 2.46 4.32 11.10 3.11 6.17 2.46 1.46 0.43
 
5 Lisa Korall 69.51 22.38 31.28 34.54 47.22 54.35 58.00 64.38 67.32 69.11 69.51
Motala AIF OL Lag 1 (47.13) 8.50 3.26 12.28 7.13 3.25 6.38 2.54 1.39 0.40
 
6 Anders Enström 77.33 32.00 47.01 50.16 54.41 65.40 68.11 73.12 75.45 76.58 77.33
OK Eken (45.33) 15.01 3.15 4.25 10.59 2.31 5.01 2.33 1.13 0.35
 
7 Affe Huhta 80.26 46.59 54.35 57.13 64.27 69.42 72.22 76.41 78.54 79.56 80.26
OK Måsen Lag 2 (33.27) 7.36 2.38 7.14 5.15 2.40 4.19 2.13 1.02 0.30
 
8 Lotta Wengelin 82.53 48.53 56.46 59.57 64.17 69.33 72.16 77.54 80.26 82.08 82.53
Norköpings AIS (34.00) 7.53 3.11 4.20 5.16 2.43 5.38 2.32 1.42 0.45
 
9 Kenneth Karlsson 87.44 46.51 54.32 57.24 62.57 70.20 74.02 80.46 84.08 86.55 87.44
Vingåkers OK (40.53) 7.41 2.52 5.33 7.23 3.42 6.44 3.22 2.47 0.49
 
10 Inger Pettersson 90.37 28.57 47.33 52.59 59.32 72.30 75.40 84.49 87.55 89.49 90.37
Björkfors GoIF (61.40) 18.36 5.26 6.33 12.58 3.10 9.09 3.06 1.54 0.48
 
11 Kerstin Boberg 91.04 48.30 58.59 62.32 67.48 75.49 79.15 85.37 88.39 90.22 91.04
LOK/Ok Roxen (42.34) 10.29 3.33 5.16 8.01 3.26 6.22 3.02 1.43 0.42
 
Agneta Huhta Utgått 47.31
OK Måsen Lag 1
 

ÖPPEN.3      Bana 3430 m   
PlacLöpareSluttid Växel 1-135 2-136 3-143 4-145 5-147 6-152 7-153 8-162 9-163 M-100
 
1 Magnus Herbertsson 79.08 54.07 59.42 61.33 63.55 68.19 71.51 74.46 76.22 77.54 78.34 79.08
Old School (25.01) 5.35 1.51 2.22 4.24 3.32 2.55 1.36 1.32 0.40 0.34
 
2 Ida Lindqvist 89.04 55.43 63.37 65.46 69.29 74.55 79.59 83.17 85.47 87.38 88.30 89.04
Ok Denseln (33.21) 7.54 2.09 3.43 5.26 5.04 3.18 2.30 1.51 0.52 0.34
 
3 Jan-Erik Samuelsson 105.51 59.49 72.09 74.49 78.49 86.28 92.57 99.02 102.02 104.14 105.12 105.51
Tjällmo-Godegårds OK (46.02) 12.20 2.40 4.00 7.39 6.29 6.05 3.00 2.12 0.58 0.39
 
4 Patrik Korall 106.36 63.59 72.07 74.47 78.47 86.38 92.55 99.00 102.10 104.43 105.47 106.36
Motala AIF OL Lag 2 (42.37) 8.08 2.40 4.00 7.51 6.17 6.05 3.10 2.33 1.04 0.49
 
5 Krister Berger 109.46 69.51 77.52 80.32 84.31 91.36 98.24 102.52 105.50 108.06 109.04 109.46
Motala AIF OL Lag 1 (39.55) 8.01 2.40 3.59 7.05 6.48 4.28 2.58 2.16 0.58 0.42
 
6 Eric Wedin 118.50 82.53 90.04 92.59 97.41 105.14 109.48 113.04 115.46 117.30 118.19 118.50
Norköpings AIS (35.57) 7.11 2.55 4.42 7.33 4.34 3.16 2.42 1.44 0.49 0.31
 
7 Torbjörn Pettersson 118.53 77.33 85.37 88.45 93.01 101.16 109.47 113.07 115.48 117.34 118.22 118.53
OK Eken (41.20) 8.04 3.08 4.16 8.15 8.31 3.20 2.41 1.46 0.48 0.31
 
8 Pirkko Hammarström 122.43 80.26 88.40 92.08 97.37 105.44 110.30 114.43 118.31 120.58 121.56 122.43
OK Måsen Lag 2 (42.17) 8.14 3.28 5.29 8.07 4.46 4.13 3.48 2.27 0.58 0.47
 
9 Lisa Karlsson 134.11 87.44 96.34 100.39 104.43 113.55 118.48 128.52 131.09 132.53 133.37 134.11
Vingåkers OK (46.27) 8.50 4.05 4.04 9.12 4.53 10.04 2.17 1.44 0.44 0.34
 
10 Stina Boberg 136.14 91.04 99.16 102.11 107.54 118.44 123.47 129.04 132.06 134.36 135.32 136.14
LOK/Ok Roxen (45.10) 8.12 2.55 5.43 10.50 5.03 5.17 3.02 2.30 0.56 0.42
 
11 Pia Westlin 146.00 0.00 87.58 92.43 98.39 114.17 123.56 136.21 140.38 143.49 145.00 146.00
OK Måsen Lag 1 87.58 4.45 5.56 15.38 9.39 12.25 4.17 3.11 1.11 1.00
 
Sven-Olof Svensson Utgått 90.37 146.14 154.06
Björkfors GoIF 55.37 7.52