Cloettakampen, Klassresultatlista

2005-09-25


H21 ELIT 12360 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mats RöjgårdOK Kolmården83:040:00
2Anders KleistOK Denseln84:111:07
3Fredrik PetterssonLinköpings OK86:002:56
4Michael WehlinSödertälje-Nykvar87:084:04
5Damien RenardOK Denseln87:494:45
6Tomas HallménOK Tisaren90:087:04
7Anders LindéusHagaby GoIF90:387:34
8Max SamuelssonGotlands Bro OK91:538:49
9Björn KarlssonOK Denseln96:0012:56
10Edvin KarlssonOK Denseln96:0513:01
11Jakob GustavssonLinköpings OK98:0915:05
12Erik Ivarsson SandbergOK Denseln98:2615:22
13Per MagnussonLinköpings OK99:5316:49
14Harri KarlssonOK Denseln101:5118:47
15Stefan KarlssonOK Denseln102:5619:52
16Peter NilssonIK Hakarpspojkarna104:1421:10
17Fredrik KorallMotala AIF OL105:5822:54
18Anders PetterssonKFUM Örebro OK112:0729:03
19Clas PetterssonOK 64 Torpa113:1130:07
Peter AronssonLinköpings OKDisk.
Marcus LundagårdsAlfta-Ösa OKEj godk.
Martin HammarlundMotala AIF OLEj start
Andreas KällmingIK HakarpspojkarnaEj start
Håkan ÖhlundIK HakarpspojkarnaEj start

D21 ELIT 6910 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Charlotte LindkvistOK Denseln63:590:00
2Céline DeflandreOK Denseln69:596:00
3Malin DanielssonIF Hagen70:196:20
4Anna-Karin MattssonSisu Forshaga SK71:077:08
5Nina KarlssonOK Denseln79:4715:48
6Emma DahlskogOK Denseln80:2216:23
7Sofie StrömbergMatteus SI81:5918:00
8Katarina LindénLinköpings OK82:3018:31
9Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK86:2922:30
10Susanne OlssonOK Denseln95:3231:33
Johanna BygdellHalmstads OKDisk.
Cecilia FrohmLinköpings OKEj start

D18 ELIT 5500 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Matilda ÖsterbergLinköpings OK57:160:00
2Kristin KarlssonFinspångs SOK70:1613:00
3Jonna SamuelssonOK 64 Torpa80:3023:14

H80 2720 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ville BjörnmoOK Kolmården47:370:00
2Nils ÅrnerudLinköpings AIK48:140:37
3Ole TveteLinköpings AIK54:226:45
4Rune HaraldssonNorrköpings AIS55:578:20
5Rune ErixonFinspångs SOK58:1810:41
6Gunnar KarlssonMotala AIF OL59:3011:53
7Willy HanssonMjölby OK64:4917:12
8Arne DanielssonLinköpings OK76:0128:24
Åke SvenssonMjölby OKEj godk.

H75 3140 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune KarlssonLinköpings OK43:560:00
2Karl AnderssonLinköpings OK48:014:05
3Kalle KarlssonOK Tylöskog50:326:36
4Ivar KarlssonLinköpings AIK51:107:14
5Olle LifSol Tranås52:068:10
6Gunnar AnderssonOK Kolmården56:3712:41
7Stig AnderssonMotala AIF OL56:5512:59
8Ingvar LundgrenMjölby OK57:2213:26
9Tage HammerLaxå OK59:4415:48
10Allan ErikssonOK Tisaren63:2019:24
11Gösta EkmanÅmåls OK66:1222:16
12Olof WalfridssonSOK Aneby71:3927:43
13Åke GabrielssonNorrköpings AIS76:5733:01
Bengt BjöremanOK DenselnEj godk.
Margen AdolfssonBjörkfors GOIFEj godk.

H70 4280 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karl ÅkermanMotala AIF OL54:310:00
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK54:390:08
3Ramon BergerMotala AIF OL64:179:46
4Sven E JonssonOK Roxen65:4911:18
5Anders AdlerLinköpings AIK66:2611:55
6Per-Johan PerssonLinköpings OK68:4814:17
7Ove JanssonOK Tisaren74:4320:12
8Tor AnderssonNorrköpings AIS76:3422:03
9Holger PerssonOK Eken77:4323:12
10Rubert EngblomLinköpings AIK88:5034:19
11Ants AarnaLinköpings AIK103:2248:51
Bengt JohanssonMotala AIF OLDisk.
Sune JohanssonLinköpings OKEj godk.
Erik SvenssonFinspångs SOKEj godk.
Allan KarlssonOK TylöskogEj start
Lars-Åke GustavssonGOIF TjalveEj start

H65 4450 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune KristofferssonAskersunds OK48:310:00
2Bengt KarlssonHammarkinds OK51:152:44
3Bertil ArdellOK Roxen51:443:13
4Jan-Olof GustKatrineholms OK52:223:51
5Åke TidmanOK Kolmården53:395:08
6Kjell HagströmLinköpings OK54:285:57
7Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL55:567:25
8Sune LindellOK Hällen56:017:30
9Ola KleistBoxholm-Mjölby OL57:479:16
10Stig BengtssonMotala AIF OL58:129:41
11Bernt PetterssonOK Kolmården59:3911:08
12Lennart SjöbergOK Denseln60:0011:29
13Olle AnderssonLinköpings AIK60:0111:30
14Otto HolmdahlLinköpings OK64:3916:08
15Rune FritzLinköpings OK65:1916:48
16Ellert ThunholmOK Roxen65:5017:19
17Ove BerggårdenLinköpings AIK66:5218:21
18Bertil EngmanIFK Norrköpings OK67:5319:22
19Leif AnderssonOK Motala71:5123:20
20Kent-Åke OhlssonFinspångs SOK74:3126:00
21Bo BrånnAskersunds OK89:2040:49
Georg MüllerGOIF TjalveEj godk.
Arne WallbergOK EkenEj godk.
Gösta LindmanFinspångs SOKEj godk.
Ulf AnderssonFinspångs SOKEj start
Bengt KarlssonLinköpings AIKEj start

H60 4680 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Arne BergStjärnorps SK44:410:00
2Lennart PetterssonBjörkfors GOIF51:056:24
3Jan V AnderssonGOIF Tjalve51:306:49
4Stig IsraelssonOK Tylöskog52:007:19
5Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK56:3311:52
6Nils SjödinGOIF Tjalve61:2716:46
7Bo AnderssonMatteus SI61:3216:51
8Bengt AlmGOIF Tjalve61:4917:08
9Göran LefflerKatrineholms OK66:2521:44
10Börje OhlssonLinköpings AIK66:2621:45
11Arne AnderssonOK Motala66:3321:52
12Gunnar CarlssonOK Roxen67:2122:40
13Leif SamorTjällmo-Godegårds OK67:3322:52
14Uno BergOK Motala72:4328:02
15Curt AnderssonOK Denseln85:5141:10
Torbjörn EklundOK MotalaDisk.
Anders SternöOK RoxenEj godk.
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFEj start
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKEj start
Lennart SturessonLinköpings OKEj start
Ewald ErikssonTjällmo-Godegårds OKEj start
Ulf WaldenfjordLinköpings OKEj start
Anders SellgrenSigtuna OKEj start

H55 5150 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL43:100:00
2Christer SandhOK Roxen46:213:11
3Bo JernbergOK Roxen48:495:39
4Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK49:226:12
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL51:308:20
6Arne AnderssonOK Denseln51:398:29
7Anders LarssonOK Roxen53:1910:09
8Runar AldénOK Kolmården54:2911:19
9Tord FranssonMotala AIF OL55:0011:50
10Roger DanielssonLinköpings OK55:5012:40
11Lars-Erik HenrikssonLinköpings OK55:5312:43
12Peter HagströmGOIF Tjalve57:1714:07
13Peter JakobssonLinköpings OK58:5315:43
14Roland FridhLinköpings OK59:3916:29
15Rune RingsgårdOK Roxen59:5716:47
16Ove JohanssonOK Kolmården62:0718:57
17Lars-Olof LundströmVästerås SOK67:5524:45
18Jan SvenssonGOIF Tjalve70:3127:21
19Nils-Erik PalmMotala AIF OL71:2228:12
20Karl Göran WahlströmAlmby IK71:4328:33
21Lars StrömTjällmo-Godegårds OK73:4130:31
Torgny FaxénLinköpings OKEj start
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKEj start

H50 5660 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pär ErikssonLinköpings OK48:280:00
2Göran BlombergGOIF Tjalve51:152:47
3Pelle SkullmanLinköpings OK53:535:25
4Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK54:486:20
5Tomas OlaussonAskersunds OK56:398:11
6Björn TholénStjärnorps SK57:168:48
7Lennart LundquistOK Nalle57:469:18
8Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF62:2413:56
9Torgny JohanssonOK Eken67:5619:28
10Hans EkGOIF Tjalve68:4820:20
11Jouni Hansen-HaugAskersunds OK71:1422:46
12Leif HasselströmMotala AIF OL73:1124:43
13Ole PedersenLinköpings OK77:1528:47
Sten GranathTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Arne IrevallTjällmo-Godegårds OKEj start
Kjell ErikssonStjärnorps SKEj start
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj start
Stephan SvenssonLinköpings OKEj start

H45 6190 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Roger EngmanNorrköpings AIS50:560:00
2Tomas KarlssonOK Kolmården56:365:40
3Erik BjärnlidStjärnorps SK63:1212:16
4Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL63:3812:42
5Bengt SchwartzOK Kolmården63:4012:44
6Tommy ErikssonGOIF Tjalve65:2214:26
7Stefan WestlinOK Måsen68:2717:31
8Yngve JohanssonHagaby GoIF71:4020:44
9Håkan SvenssonAlmby IK88:4337:47
Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Mats RosanderFinspångs SOKEj godk.
Alf HuhtaOK MåsenEj godk.
Robert HåkanssonOK KolmårdenEj godk.
Thomas SvenssonMotala AIF OLEj godk.
Tommy PatrikssonKisa SKEj start
Mats BacktemanLinköpings OKEj start
Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj start

H40 6190 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders BergLinköpings OK38:150:00
2Mats B ErikssonOK Roxen46:037:48
3Kenneth SvenssonFinspångs SOK48:2510:10
4Johan HammarströmOK Måsen50:2712:12
5Leif ErikssonOK Roxen57:2919:14
6Anders TostebergLinköpings OK59:1621:01
7Magnus NygrenSkogspojkarnas OK59:3621:21
8Jonas KarlssonOK Tylöskog62:2924:14
9Bengt GrewinFrölunda OL72:1133:56
10Peter LindebringOK Denseln72:4234:27
11Christer NilssonOK Denseln74:4736:32
12Thomas RimhagenLinköpings OK79:3841:23
13Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK84:2946:14
14Magnus FreijOK Måsen108:0169:46
Eric KarlssonOK 64 TorpaEj start
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKEj start

H35 6830 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per JohanssonMotala AIF OL49:470:00
2Anders SvenskLinköpings OK51:041:17
3Henrik MarmelidOK Roxen53:474:00
4Erik HelanderOK Roxen56:116:24
5Ingemar MagnussonOK Måsen57:137:26
6Fredrik JönssonMotala AIF OL58:178:30
7Håkan BlomkvistSisu Forshaga SK69:4319:56
8Ari HyvönenKFUM Örebro OK71:5122:04
9Torbjörn AnderssonOK Motala82:1932:32
10Hans AxOK Eken93:0043:13
11Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL94:0244:15
Jonas PetterssonOK TisarenEj godk.
Mikael WesterbergOK KolmårdenEj start
Peter BergstrandMotala AIF OLEj start

H21 7880 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK60:050:00
2Christian EnbergLinköpings OK60:140:09
3Erik SandhOK Roxen64:244:19
4Marcus AnderssonMatteus SI65:135:08
5Mats R JohanssonMotala AIF OL66:266:21
6Erik MartinssonOK Tranan68:478:42
7Magnus KällmingOK Tyr73:5613:51
8Emil BergerMotala AIF OL74:0714:02
9Magnus SvenssonOK Kolmården74:1114:06
10Jonas SvernestamLinköpings OK76:3516:30
11James MelanderTjällmo-Godegårds OK76:4716:42
12Björn CarlssonOK Roxen76:5616:51
13Jonas KällmingSOK Aneby84:4624:41
14Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK86:3926:34
Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Jacob WesterbergFinspångs SOKEj godk.
Kalle BjörkmanArboga OKEj godk.
David CarlssonOK RoxenEj godk.
Magnus B JohanssonLinköpings OKEj start

H20 6830 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

H18 6830 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joakim TostebergLinköpings OK86:190:00
Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OKEj start

H16 5140 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peter ErikssonLinköpings OK36:510:00
2Oliver FreijOK Måsen39:492:58
3Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK44:147:23
4Henrik TostebergLinköpings OK47:1810:27
5Henrik BerggrenOK Denseln49:1112:20
6Emil HammarströmOK Måsen51:1114:20
7Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OK58:2021:29
8Linus PerssonOK Kolmården66:1929:28
9Mats ErnfridssonOK 64 Torpa67:0530:14
10Christian TörnmarckAskersunds OK76:4039:49
11Albin ErikssonBoxholm-Mjölby OL79:3642:45
Ola AlménLinköpings OKEj godk.
Christoffer JohanssonOK MåsenEj start
Anton KarlssonFinspångs SOKEj start
Eric RosanderFinspångs SOKEj start

H14 4070 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Petter SamuelssonOK 64 Torpa33:570:00
2Oskar SvenssonFinspångs SOK34:130:16
3Johan AllardTjällmo-Godegårds OK36:252:28
4Oskar HöglundMotala AIF OL36:492:52
5Victor BergstrandMotala AIF OL36:593:02
6Gustav ÅhrénMotala AIF OL37:363:39
7Martin AllardTjällmo-Godegårds OK40:036:06
8Oskar LarssonOK 64 Torpa46:1412:17
9Måns BrännebyOK Kolmården46:3812:41
10Pontus AnderssonOK Denseln54:0120:04
11Martin LindgrenOK Roxen54:0220:05
12Andreas LindgrenLinköpings OK60:3626:39
13Tyler BartonLinköpings OK62:1528:18
14Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK63:0129:04
15Fredrik Levin/BjärnlidStjärnorps SK68:1734:20
16Elias AnderssonOK Denseln68:2434:27
Robin WassbergerLinköpings OKEj godk.
David KarlssonOK 64 TorpaEj start

H12 3080 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Leif SvenssonFinspångs SOK23:120:00
2Viktor SegerssonOK 64 Torpa29:095:57
3Oskar EngmanOK Denseln29:306:18
4Erik SköldLinköpings OK31:418:29
5Oscar AllardTjällmo-Godegårds OK32:018:49
6Karl ÅhrénMotala AIF OL35:2412:12
7Jonas LundgrenLinköpings OK36:4013:28
8Klas JärvstråtTrollhättans SOK39:0215:50
9Anders Hansen-HaugAskersunds OK39:5416:42
10Robert AsphOK Eken47:1624:04
11Philip EkmanLinköpings OK64:3441:22
Erik HallrosMotala AIF OLEj godk.
Mårten BorellBoxholm-Mjölby OLEj start

H10 2690 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emil ThellsenOK Roxen17:550:00
2Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL18:170:22
3Johan SköldLinköpings OK20:252:30
4Henrik HåkanssonOK Kolmården20:532:58
5Niklas Levin-BjärnlidStjärnorps SK21:253:30
6Per HallrosMotala AIF OL24:436:48
7Johan Levin-BjärnlidStjärnorps SK27:449:49
8Sven EngströmLinköpings OK29:4011:45
9Erik GuldbrandMotala AIF OL31:4113:46
10Johan StenströmLinköpings OK33:0215:07
11Markus WallinOK Roxen36:5619:01

D75 2720 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Astrid AnderssonNorrköpings AIS48:010:00
2Birgit LarssonFinspångs SOK62:4714:46
3Britt ArdmarFinspångs SOK66:3418:33
4Ester HolgerssonJönköpings OK95:0747:06
Margit LarssonFinspångs SOKEj godk.

D70 2720 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonna EngblomLinköpings AIK47:590:00
2Gunnel NilssonLinköpings AIK55:537:54
3Els-Marie LundkvistOK Nalle59:4111:42
4Mona ÅkermanMotala AIF OL77:3529:36
5Gerd WalfridssonSOK Aneby84:0536:06
6Gunvor HammerLaxå OK88:0440:05
Berit LundgrenMjölby OKEj start

D65 3140 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Siv LarssonKatrineholms OK47:270:00
2Ann-Cathrine SundqvistOK Motala57:249:57
3Karin RenbergOK Kolmården60:2112:54

D60 3610 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva LindgrenLinköpings OK54:190:00
2Carina LindmanFinspångs SOK57:463:27
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL62:558:36
4Chatarina AnderssonOK Motala77:0622:47
Margareta TidmanOK KolmårdenEj godk.

D55 3610 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie AldénOK Kolmården49:020:00
2Kerstin ErikssonKisa SK51:322:30
3Marianne SellgrenSigtuna OK67:4218:40
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF71:2122:19
5Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK90:1241:10

D50 3610 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maria NordvallOK Kolmården41:130:00
2Karin AxelssonFinspångs SOK42:131:00
3Titti BergendahlOK Måsen47:186:05
4Marie SvernestamLinköpings OK52:2511:12
5Eva-Britt HultquistFinspångs SOK56:5815:45
6Carin AnderssonOK Denseln61:5620:43
7Monica OhlssonFinspångs SOK62:1220:59
8Ingrid LundströmVästerås SOK64:4823:35
9Irene GustafssonOK Måsen67:2926:16
10Gerd HagströmGOIF Tjalve67:4126:28
11Ulla KjellLinköpings OK70:4429:31
12Barbro FrelinOK Roxen71:2130:08
13Lena JohanssonSkogspojkarnas OK103:2962:16
Kerstin BobergOK RoxenEj godk.

D45 4280 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena RosanderFinspångs SOK48:450:00
2Inger JohanssonNorrköpings AIS56:007:15
3Gudrun IvarssonOK Denseln57:208:35
4Catharina ForsénOK Denseln63:4014:55
5Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK80:5232:07
6Karin ErnfridssonOK 64 Torpa108:3559:50
7Hilde MollénNorrköpings AIS117:1468:29
Karin BacktemanLinköpings OKEj start
Barbro IsakssonOK TisarenEj start

D40 4450 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gitte EngströmLinköpings OK44:550:00
2Karin SkullmanVimmerby OK61:1116:16
3Pirkko HammarströmOK Måsen68:1323:18
4Åsa LindgrenLinköpings OK84:1339:18
Ingrid SvenssonFinspångs SOKEj start
Anna ÅhrénMotala AIF OLEj start

D35 4680 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika IvarssonLinköpings OK44:330:00
2Maria WallströmOK Måsen44:450:12
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL45:371:04
4Marie AnderssonNorrköpings AIS48:143:41
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL48:494:16
Sofia WesterbergOK KolmårdenEj start
Lena LindmanFinspångs SOKEj start
Annica BerggrenMatteus SIEj start

D21 5200 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin GustafssonIK Hakarpspojkarna54:450:00
2Jenny SidnerOK Roxen60:035:18
3Charlotte LundströmVästerås SOK70:0015:15
4Johanna PetterssonOK Denseln75:5421:09
5Maria BroströmOK Denseln78:2823:43
6Lisa KorallMotala AIF OL79:0224:17
7Sara JohanssonMotala AIF OL81:3326:48
8Stina ÅbergTjällmo-Godegårds OK82:1827:33

D20 4680 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D18 4680 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sara LarssonOK 64 Torpa69:420:00
2Sofie SchwartzOK Kolmården72:593:17
3Catrin PetterssonOK Denseln80:5711:15

D16 4320 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ida LindkvistOK Denseln45:340:00
1Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL45:340:00
3Amanda WassbergerBjörkfors GOIF49:313:57
4Åsa AxénMotala AIF OL51:536:19
5Sofia FranssonMotala AIF OL52:567:22
6Britta NorénBoxholm-Mjölby OL56:2010:46
7Carolin SvenssonBjörkfors GOIF58:0312:29
8Sara TibellLinköpings OK59:4614:12
Veronica LindebringOK DenselnEj godk.
Ida RosénOK MåsenEj godk.
Annie WestlinOK MåsenEj start
Katarina MollénNorrköpings AISEj start
Emma BacktemanLinköpings OKEj start
Karin KarlssonOK HällenEj start

D14 3650 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika LedskogLinköpings OK36:320:00
2Lina PerssonOK Kolmården43:116:39
3Kajsa HammarströmOK Måsen45:078:35
4Hanna BergLinköpings OK46:139:41
5Frida KarlssonLinköpings OK47:2010:48
6Linnéa NetzOK Kolmården50:4614:14
7Carin RosanderFinspångs SOK51:0414:32
8Tina AsphOK Eken54:5718:25
9Sofie SvenssonBjörkfors GOIF67:5831:26
10Sofie AxeenStjärnorps SK68:4632:14
11Isabella NetzOK Kolmården73:5337:21
12Lisa IsraelssonTjällmo-Godegårds OK82:5946:27
13Jenny StenströmLinköpings OK83:4147:09
14Nilla ErikssonBoxholm-Mjölby OL86:0049:28
Anna HåkanssonOK KolmårdenEj start
Linn BrännebyOK KolmårdenEj start
Sofie HarriusStjärnorps SKEj start

D12 3080 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Julia AlménLinköpings OK23:460:00
2Jessica AugustssonTjällmo-Godegårds OK25:071:21
3Amanda ThellsenOK Roxen25:391:53
4Linda LindkvistOK Denseln30:406:54
5Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK31:257:39
6Therese HuhtaOK Måsen32:529:06
7Karin SvenssonFinspångs SOK33:329:46
8Emma FreijOK Måsen35:3111:45
9Anna WehlinSödertälje-Nykvar35:4411:58
10Linnéa FaxénLinköpings OK36:0612:20
11Karolina NygrenSkogspojkarnas OK39:2115:35
12Josefina AlménLinköpings OK41:0317:17
13Frida BergstrandMotala AIF OL46:0622:20
14Beatrice HuhtaOK Måsen53:3529:49
Maria SöderbergHällestads OKDisk.
Emma KarlssonOK 64 TorpaEj start

D10 2690 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Amanda NygrenSkogspojkarnas OK20:060:00
2Andrea SvenssonFinspångs SOK20:330:27
3Sara MagnussonOK Måsen26:236:17
4Fanny AsketunOK Roxen26:436:37
5Ylva EkLinköpings OK29:249:18
6Marit FaxénLinköpings OK31:0010:54
7Emma IrewallMotala AIF OL33:5513:49
8Sofia GyulaiLinköpings OK45:3425:28
9Tina SamuelssonOK Måsen63:1643:10
Ebba WesterbergOK KolmårdenEj start

U4 3650 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan KjellanderMotala AIF OL51:000:00
2Marcus SimmerudMotala AIF OL55:004:00
3Johan MelénMotala AIF OL59:038:03
4Johan AnderssonLinköpings OK66:5815:58
5Johan OlandersLinköpings OK86:3035:30

U3 3080 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linn AbrahamssonOK Kolmården38:030:00
2Karl OlandersLinköpings OK46:238:20
3Emma SöderbergHällestads OK62:1724:14

U2 2690 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL29:570:00
2Oskar ÅhrénMotala AIF OL31:231:26
3Elin RimhagenLinköpings OK33:363:39
4Stina GuståsLinköpings OK35:355:38
5Albin DetterfeltLinköpings OK37:287:31
6Linn Östlund-AsklöfTjällmo-Godegårds OK41:4111:44
7Max MyrhedeMotala AIF OL49:3519:38
8Thure MyrhedeMotala AIF OL53:0423:07
Andreas HaakenstadMotala AIF OLEj start

INSKOLNING 2690 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Adam ThellsénOK RoxenGodkänd
August JonssonOK RoxenGodkänd
Carl GuldbrandMotala AIF OLGodkänd
David ÖsterbergMotala AIF OLGodkänd
Elin HolmanOK RoxenGodkänd
Elsa RimhagenLinköpings OKGodkänd
Ida IrevallMotala AIF OLGodkänd
Jonathan SieriläOK MåsenGodkänd
Karl HallkvistOK RoxenGodkänd
Sofia Östlund-ASKLÖFTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Zebastian BjörklundMotala AIF OLGodkänd

ÖPPEN 1 2690 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lotta JärvstråtTrollhättan SOK25:150:00
2Filip NorénOK Måsen27:121:57
3Marcus JehrandersGOIF Tjalve30:335:18
4Lena OlssonKlubblös30:575:42
5Anita LindebringOK Denseln34:399:24
6Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL37:0011:45
7Carin GuldbrandMotala AIF OL44:0118:46

ÖPPEN 2 3080 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stig KarlssonOK Denseln31:030:00
2Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OL48:0016:57
3Helén PerssonFinspångs SOK53:2622:23
4John SjöqvistLinköpings OK59:4628:43
5Kättie AnderssonNorrköpings AIS63:5532:52
6Gunvor FridhLinköpings OK67:1536:12
7Harriet SwärdhLinköpings OK70:1039:07
8Lennart SvernestamLinköpings OK77:2746:24
9Gunnel JonssonOK Roxen80:0449:01
10Berit EklöfMatteus SI90:0859:05

ÖPPEN 3 4830 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas HolmérAskersunds OK86:060:00
2Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL95:509:44
3Tony EloffTjällmo Godegårds Ok105:1619:10
Inge WallinKlubblösDisk.
Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OLEj godk.

ÖPPEN 4 3650 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tor-björn PetterssonOK Eken51:320:00
2Eva EngmanOK Deseln62:1810:46
3Lars ÅhrénMotala AIF OL64:3213:00
4Susanna EkmanLinköpings OK64:5013:18
5Christer AxénMotala AIF OL68:0916:37
6Rickard ForsKFUM Örebro71:2619:54
7Karl-Einar AlménLinköpings OK77:0125:29
8Ulf ÖsterbergMotala AIF OL79:1727:45
9Catharina JohanssonOK Kolmården80:3729:05
10Boel JohnssonOK Denseln83:3332:01
11Lena KarlssonOK Måsen90:0838:36
11Andreas MagnussonOK Måsen90:0838:36
13Monica LindgrenLinköpings OK104:5453:22
14Joakim HöglundMotala AIF OL107:1055:38
15Marianne WehlinNorrköpings AIS110:2558:53
Hans GuldbrandMotala AIF OLDisk.
Claes IrewallMotala AIF OLEj godk.
Jimmy HaakerstadMotala AIF OLEj godk.

ÖPPEN 5 4070 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik EngmanOK Denseln43:350:00
2Jörgen HolmströmOK Milan50:286:53
3Eva-Mari AnderssonVästvärmlands OK54:5911:24
4Ulf FranssonLinköpings OK55:0111:26
5Jesper BergströmGOIF Tjalve58:0114:26
6Carina FaxénLinköpings OK62:2218:47
7Stina SternerLinköpings OK62:4219:07
8Rasmus AxénEricsson IF63:0619:31
9Therése FredrikssonGOIF Tjalve63:1619:41
10Liz BergströmGOIF Tjalve67:1423:39
11Tomas JohanssonLinköping OK73:3329:58
12Kjerstin NordahlLinköpings OK73:4330:08
13Marie HåkanssonOK Kolmården76:2632:51
14Kerstin LindströmLinköpings OK77:5234:17
15Kerry KempeLinköpings OK83:2739:52
16Leif SvenssonOK Roxen84:0540:30
17Inga HolmströmOK Milan87:0143:26
18Rikard AnderssonKlubblös105:2561:50

ÖPPEN 6 5660 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders IsakssonOK Roxen68:260:00
2Sköld JörgenLinköpings OK72:404:14
3Per JonssonOK Roxen93:1024:44
4Åsa DetterfeltLinköpings OK131:5063:24
5Johan LindforsFöreningslös139:0470:38
6Sören OlssonKlubblös144:4876:22

ÖPPEN 7 3140 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bengt CarlssonBoxholm-Mjölby OL41:140:00
2Christer SöderbergHällestads OK45:214:07
3Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa47:556:41
4Carina ForsFöreningslös48:247:10
5Ulf SjökvistOK Tisaren49:338:19
6Anne-Li StenströmLinköpings OK49:588:44
7Anders AugustssonTjällmo Godegårds Ok50:469:32
8Claes-Owe SwärdhLinköpings OK52:2911:15
9Olle LarssonOK 64 Torpa54:4913:35
10Karin GyulaiLinköpings OK56:0414:50
11Olle LagerströmOK Tisaren56:3015:16
12AnnaLena KarlssonLinköpings OK59:1217:58
13Jörgen SvenssonLinköpings OK64:3023:16
14Sune PerssonHällestads OK64:4423:30
15Annelie AugustssonTjällmo Godegårds Ok65:1424:00
16Elisabeth SöderbergHällestads OK82:1741:03
17Erik OlssonOK Kolmården84:0742:53
18N-E HolgerssonJönköpings OK101:2660:12

ÖPPEN 8 4680 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus HerberthsonLinköpings OK40:340:00
2Anneli BerggrenOK Denseln44:203:46
3Börje AnderssonLinköpings OK47:016:27
4Micke WallströmOK Måsen47:106:36
5Johan PetterssonBjörkfors GOIF48:358:01
6Karin AnderssonBoxholm-Mjölby OL50:5710:23
7Thomas StenströmLinköpings OK51:5711:23
8Peter OlovssonGOIF Tjalve52:3211:58
9Erik HallgrenFinspångs SOK52:4312:09
10Barbara SvenssonFinspångs SOK54:0813:34
11Erik WedinNorrköpings AIS57:4417:10
12Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL58:1017:36
13Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL58:4018:06
14Birgitta WingqvistRingsjö OK60:3620:02
15Krister BergerMotala AIF OL62:5122:17
16Susanne AldenOK Djerf63:4723:13
17Mattias OlssonSidensjö IK63:4923:15
18Beatrice ThorstensonBjörkfors GOIF67:2626:52
19Lars JohanssonOK Motala70:3930:05
20Michael ÖsterKlubblös78:5338:19
21Danyo DanevOK Roxen84:3844:04
Anna LindgrenBoxholm-Mjölby OLEj godk.

ÖPPEN 9 6830 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per SvenssonFinspångs SOK53:060:00
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL56:363:30
3Clas KärrströmÖstgöta Helikopter57:574:51
4Christopher MollénOK Denseln66:0713:01
5Christian ErikssonLinköpings OK76:0222:56
6Jonas BengtssonBjörkfors GOIF76:3623:30
7Lars DanielssonMatteus SI81:3028:24
8Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK82:4129:35
9Ragnar LindströmLinköpings OK86:0332:57
10Peter StenbäckNorrköpings AIS86:5733:51
11Roger StigssonLinköpings OK97:2744:21
Lin ErikssonLinköpings OKEj godk.


Skapad 2005-09-25 19:53:43 med OLA version 3.4.0