Cloettakampen, Klassresultatlista

2006-09-10


H80 2780 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stig AnderssonMotala AIF OL66:130:00
2Per GustafssonOK Roxen80:2314:10
3Rune ErixonFinspångs SOK84:4818:35
Nils ÅrnerudLinköpings AIKEj godk.
Åke SvenssonJärfälla OKEj godk.

H75 3150 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karl AnderssonLinköpings OK49:180:00
2Rolf FridströmFinspångs SOK51:342:16
3Ingvar LundgrenBoxholm-Mjölby OL57:338:15
4Kalle KarlssonOK Tylöskog69:4920:31
5Bengt JohanssonMotala AIF OL75:1325:55
6Gunnar AnderssonOK Kolmården77:2028:02
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj start

H70 3460 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune KristofferssonAskersunds OK43:460:00
2Holger PerssonOK Eken49:516:05
3Ove BerggårdenLinköpings AIK53:5710:11
4Carleric ThigerLinköpings AIK55:1611:30
5Rune FritzLinköpings OK56:0412:18
6Anders AdlerLinköpings AIK63:0919:23
Erik SvenssonFinspångs SOKEj godk.
Sven E JonssonOK RoxenEj godk.
Rubert EngblomLinköpings AIKEj godk.
Bernt PetterssonOK KolmårdenEj godk.
Ola KleistBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Ulf ErikssonAskersunds OKEj start
Sune JohanssonLinköpings OKEj start

H65 3940 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gösta LindmanFinspångs SOK48:420:00
2Stig IsraelssonOK Tylöskog50:211:39
3Kjell HagströmLinköpings OK53:074:25
4Bertil ArdellOK Roxen57:228:40
5Ewald ErikssonTjällmo-Godegårds OK58:319:49
6Alf MattssonOK Kolmården59:3210:50
7Bengt KarlssonLinköpings AIK59:4211:00
8Otto HolmdahlLinköpings OK60:2711:45
9Kent-Åke OhlssonFinspångs SOK61:0812:26
10Bengt KarlssonHammarkinds OK63:0114:19
11Leif AnderssonOK Motala63:3414:52
12Ellert ThunholmOK Roxen70:2921:47
13Ulf AnderssonFinspångs SOK74:2925:47
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Stig BengtssonMotala AIF OLEj godk.

H60 4730 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christer SandhOK Roxen46:370:00
2Roland AlsénOK Roxen50:514:14
3Lars PerssonFinspångs SOK51:004:23
4Arne BergStjärnorps SK51:595:22
5Jan V AnderssonGOIF Tjalve52:466:09
6Roger DanielssonLinköpings OK54:257:48
7Kjell HolmströmBjörkfors GOIF57:1710:40
8Anders SternöOK Roxen59:0912:32
9Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL60:4114:04
10Arne AnderssonOK Motala61:1014:33
11Jerry MartinssonOK Motala63:3416:57
12Nils-Erik PalmMotala AIF OL65:1418:37
13Uno BergOK Motala67:4121:04
14Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL69:0522:28
15Leif SamorTjällmo-Godegårds OK75:4329:06
16Ulf WaldenfjordLinköpings OK88:0541:28
Torbjörn EklundOK MotalaEj godk.
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLEj start

H55 4730 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK46:550:00
2Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL49:162:21
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK49:232:28
4Erik HallgrenFinspångs SOK53:356:40
5Ingemar LöfqvistStjärnorps SK53:496:54
6Anders LarssonOK Roxen55:178:22
7Christer JohanssonOK Motala56:089:13
8Rune RingsgårdOK Roxen56:309:35
9Lars-Erik HenrikssonLinköpings OK56:389:43
10Runar AldénOK Kolmården60:3213:37
11Peter JakobssonLinköpings OK60:3513:40
12Claes MartinssonFinspångs SOK63:3916:44
13Gunnar EnbergMålilla OK63:4016:45
14Sune CarlssonOK Motala65:0518:10
15Ove JohanssonOK Kolmården66:1919:24
16Torgny FaxénLinköpings OK66:4019:45
17Peter HagströmGOIF Tjalve68:3821:43
18Göran SvärdNAIS Orientering81:1134:16
19Hans ErikssonStjärnorps SK83:1536:20
Bertil SenestadFinspångs SOKEj godk.
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Jan SvenssonGOIF TjalveEj start
Arne AnderssonOK DenselnEj start
Bo JernbergOK RoxenEj start
Lars AnderssonOK RoxenEj start

H50 5920 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tomas OlaussonAskersunds OK57:500:00
2Göran BlombergGOIF Tjalve58:200:30
3Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK62:224:32
4Hans EkGOIF Tjalve63:135:23
5Karl MollénOK Denseln64:216:31
6Stephan SvenssonLinköpings OK68:5211:02
7Leif EfraimssonMotala AIF OL69:5112:01
8Torgny JohanssonOK Eken71:5014:00
9Jan-Anders GredeskogTjällmo-Godegårds OK76:2818:38
10Jouni Hansen-HaugAskersunds OK78:1720:27
11Kjell ErikssonStjärnorps SK82:0824:18
Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Ole PedersenLinköpings OKEj start
Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OKEj start

H45 5920 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas SvenssonMotala AIF OL55:490:00
2Bo GustavssonOK Tylöskog56:240:35
3Tommy PatrikssonKisa SK56:551:06
4Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL57:211:32
5Jonas KarlssonOK Tylöskog60:585:09
6Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OL62:096:20
7Anders TostebergLinköpings OK62:386:49
8Börje AnderssonLinköpings OK62:486:59
9Thomas WåhlanderLinköpings OK64:499:00
10Ragnar LindströmLinköpings OK66:1610:27
11Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL68:2612:37
12Christer FranssonMotala AIF OL94:3338:44
Robert HåkanssonOK KolmårdenEj godk.
Bengt SchwartzOK KolmårdenEj start
Anders AugustssonTjällmo-Godegårds OKEj start
Vesa JussilaNAIS OrienteringEj start

H40 6120 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mats R JohanssonMotala AIF OL51:000:00
2Jan BerggrenOK Denseln54:203:20
3Jan-Olof LundgrenHultsfreds OK57:576:57
4Leif ErikssonOK Roxen57:586:58
5Peter BerggrenMatteus SI64:0113:01
6Anders BruhnMotala AIF OL64:3613:36
7Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL67:1616:16
8Thomas RimhagenLinköpings OK74:3823:38
9Johan ÅttingLinköpings OK80:5129:51
10Patrik KorallMotala AIF OL82:0631:06
11Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK95:2144:21
12Anders BruceHultsfreds OK97:3046:30
13Sören KarlssonHultsfreds OK99:1148:11
14Lars-Åke ClassonNAIS Orientering107:2056:20
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start

H35 7070 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Henrik MarmelidOK Roxen61:150:00
2Per JohanssonMotala AIF OL61:360:21
2Johan PetterssonOK Motala61:360:21
4Torbjörn AnderssonOK Motala65:063:51
5Fredrik KorallMotala AIF OL65:103:55
6Jonas PetterssonOK Tisaren67:035:48
7Åke LjunggrenLinköpings OK70:169:01
8Fredrik JönssonMotala AIF OL78:4817:33
9Lars DanielsonMatteus SI82:1521:00
10Krister BergerMotala AIF OL88:5727:42
11Erik WedinNAIS Orientering110:4749:32
Peter BergstrandMotala AIF OLEj start
Fredrik EngmanOK DenselnEj start

H21 8190 meter 41 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders BergLinköpings OK56:020:00
2Gustaf GranathVästerås SOK56:360:34
3Fredrik PetterssonLinköpings OK57:341:32
4Pontus HalldinKFUM Örebro OK58:452:43
5Per MagnussonLinköpings OK58:562:54
6Anders LindéusHagaby GoIF59:193:17
7Oskar CarlborgNyköpings OK60:304:28
8Jakob GustavssonLinköpings OK61:535:51
9Peter HolgerssonOK Kolmården62:566:54
10Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK64:058:03
11Nils HanssonOK Kolmården64:168:14
12Erik SandhOK Roxen65:159:13
13Christian EnbergLinköpings OK66:4010:38
14Peter AronssonLinköpings OK66:5310:51
15Max SamuelssonGotlands Bro OK70:0214:00
16Anders SvenskLinköpings OK70:0414:02
17Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK71:3815:36
18Anders PetterssonKFUM Örebro OK73:4217:40
19Magnus ForsbergOK Motala75:4519:43
20Jerk RönnolsLinköpings OK76:1920:17
21Björn CarlssonOK Roxen76:5220:50
22Fredrik GranathOK Kåre78:2422:22
23Christopher MollénOK Denseln84:4028:38
24Jörgen NilssonKalmar OK88:2232:20
25Jonas SvernestamLinköpings OK88:5332:51
26Jacob WesterbergLinköpings OK88:5732:55
27Andreas RietzOK Roxen90:0133:59
28Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK92:1236:10
Per CarlborgNyköpings OKEj godk.
Eriksson ChristianLinköpings OKEj godk.
Erik MoqvistLinköpings OKEj godk.
Olle GelinOK RodhenEj godk.
Tristan MartindaleLinköpings OKEj start
Tomas BomanLinköpings OKEj start
Magnus B JohanssonLinköpings OKEj start
James MelanderTjällmo-Godegårds OKEj start
Albert MollénOK DenselnEj start
Erik WingeKalmar OKEj start
Markus HenrikssonLinköpings OKEj start
Ulf BergqvistLinköpings OKEj start
Marcus AnderssonMatteus SIEj start

H18 7070 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linus PerssonOK Kolmården70:280:00
2Jakob LundbergKFUM Örebro OK77:547:26
3Andreas GustafssonOK Kolmården81:0610:38
Joakim TostebergLinköpings OKEj godk.

H16 4580 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1David LindegrenGOIF Tjalve45:190:00
2Pontus AnderssonOK Denseln55:149:55
3Martin LindgrenOK Roxen72:1026:51
Albin ErikssonBoxholm-Mjölby OLEj start
Albin RipskogSkogspojkarnas OKEj start
Henrik TostebergLinköpings OKEj start
Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OKEj start

H14 3260 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christer GarpenlundKFUM Örebro OK23:420:00
2Victor BergstrandMotala AIF OL25:041:22
3Måns BrännebyOK Kolmården29:255:43
4Philip DahlstedtGOIF Tjalve29:285:46
5Jonas LundgrenLinköpings OK31:347:52
6Oskar EngmanOK Denseln31:478:05
7Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK33:359:53
8Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OL39:4516:03
9Robin WassbergerLinköpings OK40:3116:49
Martin AllardTjällmo-Godegårds OKEj start

H12 3040 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Leif SvenssonFinspångs SOK21:520:00
2Max BerggrenOK Denseln22:350:43
3Henrik HåkanssonOK Kolmården24:553:03
4Fredrik TegströmLinköpings OK27:576:05
5Albin DetterfeltLinköpings OK30:508:58
6Oscar AllardTjällmo-Godegårds OK31:339:41
7Johan SköldLinköpings OK32:0310:11
8Martin EngmanOK Denseln36:5215:00
9Petter JohanssonLinköpings OK43:0021:08
10Nils GustavssonBoxholm-Mjölby OL43:3921:47
Karl HallkvistOK RoxenEj godk.

H10 2400 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emil ThellsenOK Roxen16:210:00
2Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL18:272:06
3Olle HanssonOK Roxen27:3511:14
4August JonssonOK Roxen35:0418:43
5Björn DetterfeltLinköpings OK35:5919:38
6Adam ThellsenOK Roxen37:0020:39
7Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL47:4131:20

D75 2780 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Astrid AnderssonNAIS Orientering67:390:00
2Britt ArdmarFinspångs SOK71:143:35
Birgit LarssonFinspångs SOKEj godk.

D70 3150 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnel NilssonLinköpings AIK69:410:00
2Berit LundgrenBoxholm-Mjölby OL86:1116:30
Hansi FridströmFinspångs SOKEj godk.

D65 3150 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin RenbergOK Kolmården57:120:00
2Inger GustafssonOK Roxen59:522:40
3Ann-Cathrine SundqvistOK Motala61:113:59
4Gudrun ThigerLinköpings AIK70:4813:36
5Ingrid JigerströmOK Roxen99:2042:08

D60 3460 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carina LindmanFinspångs SOK52:480:00
2Eva LindgrenLinköpings OK56:353:47
3Britten PerssonFinspångs SOK57:254:37
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL71:0518:17
5Chatarina AnderssonOK Motala81:3128:43
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OKEj start

D55 3460 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin ErikssonKisa SK47:580:00
2Britt-Marie AldénOK Kolmården51:333:35
3Inger PetterssonBjörkfors GOIF77:3929:41
Kerstin BlomOK KolmårdenEj godk.
Carin GrinellBjörkfors GOIFEj godk.
Elisabeth ÖsterbergLinköpings OKEj godk.
Solvei SwärdOK DenselnEj start
Anni GunnarstorpOK MotalaEj start
Monica OhlssonFinspångs SOKEj start

D50 3460 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gudrun IvarssonOK Denseln53:500:00
2Catharina ForsénOK Denseln62:228:32
3Berit MartinssonFinspångs SOK78:0724:17
4Kerstin BobergOK Roxen81:5028:00
5Lena JohanssonSkogspojkarnas OK82:2328:33
Gerd HagströmGOIF TjalveEj godk.
Marie SvernestamLinköpings OKEj start
Lena FröbergGOIF TjalveEj start

D45 3940 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anne BössfallLinköpings OK43:130:00
2Marianne NymanLinköpings OK46:483:35
3Lena RosanderFinspångs SOK53:039:50
4Eva LindsténStjärnorps SK54:0510:52
5Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL54:5311:40
6Margareta SkarpBoxholm-Mjölby OL61:1318:00
7Ingrid RoosMotala AIF OL84:1240:59
Carina FaxénLinköpings OKEj godk.
Susanne DahlbergGOIF TjalveEj godk.
Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OKEj start

D40 3940 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK44:030:00
2Anna-Sofie BarkLinköpings OK46:242:21
3Maria BergstrandMotala AIF OL48:414:38
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL54:3710:34
5Sofia SvedevallOK Roxen57:0913:06
6Marie HåkanssonOK Kolmården77:0132:58
Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OKEj start

D35 4350 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika IvarssonLinköpings OK42:230:00
2Marie AnderssonNAIS Orientering44:592:36
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL48:005:37
4Lena LindmanFinspångs SOK49:277:04
5Helén PerssonLinköpings OK51:299:06
6Inger GuståsLinköpings OK61:0418:41
7Lena MalmströmGOIF Tjalve63:5221:29
Lotta ClassonNAIS OrienteringEj start

D21 5210 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nina KarlssonOK Denseln45:450:00
2Charlotta BergqvistLinköpings OK47:261:41
3Marie SvenskLinköpings OK49:474:02
4Anneli BerggrenOK Denseln50:224:37
5Malin DanielssonIF Hagen52:026:17
6Lisa JohanssonStjärnorps SK52:186:33
7Sofia SöllvanderOK Rodhen54:078:22
8Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK54:178:32
9Sofie StrömbergMatteus SI55:209:35
10Anna NiklassonLinköpings OK57:3311:48
11Jenny SidnerOK Roxen70:2424:39
12Sara JohanssonMotala AIF OL78:0532:20
Maya MyrénSäterbygdens OKEj godk.
Emma EricssonOK DenselnEj start

D20 4350 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Josefine LindströmLinköpings OKEj godk.
Stina BobergLinköpings OKEj start
Sofie SchwartzOK KolmårdenEj start

D18 4350 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carolin SvenssonBjörkfors GOIF48:590:00
2Ulrica FranssonMotala AIF OL61:4912:50
3Kristin KarlssonFinspångs SOK64:2115:22
Amanda AlménLinköpings OKEj godk.

D16 3980 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnéa NetzOK Kolmården56:350:00
2Kristin UrdalBoxholm-Mjölby OL70:1013:35
Hanna BergLinköpings OKEj godk.
Sarah TibellLinköpings OKEj start

D14 3260 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Julia AlménLinköpings OK28:390:00
2Annika LedskogLinköpings OK29:551:16
3Jessica AugustssonTjällmo-Godegårds OK30:381:59
4Hanna NilssonOK Denseln31:162:37
5Amanda ThellsenOK Roxen32:293:50
6Lina PerssonOK Kolmården34:125:33
7Lisa IsraelssonTjällmo-Godegårds OK36:398:00
8Sofie AxeenStjärnorps SK37:128:33
9Isabella NetzOK Kolmården39:3610:57
10Frida FjellströmKFUM Örebro OK43:5715:18
11Linnéa FaxénLinköpings OK50:0421:25
12Sofie SvenssonBjörkfors GOIF54:0325:24
13Hanna AleniusBoxholm-Mjölby OL59:1430:35
Karolina NygrenSkogspojkarnas OKEj start
Jeanette EnströmOK EkenEj start

D12 3040 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Klara SvedevallOK Roxen26:290:00
2Karin SvenssonFinspångs SOK28:011:32
3Karin LindsténStjärnorps SK28:281:59
4Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK28:362:07
5Lisa MalmströmGOIF Tjalve30:384:09
6Ylva EkLinköpings OK32:416:12
7Frida BergstrandMotala AIF OL37:4011:11
8Marit FaxénLinköpings OK38:4112:12
Amanda NygrenSkogspojkarnas OKEj start
Anna WehlinSödertälje-Nykvarn OFEj start

D10 2400 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Märta BerggrenOK Kolmården21:420:00
2Emelie EnströmOK Eken23:401:58
3Emma BrännebyOK Kolmården24:142:32
4Elin FjellströmKFUM Örebro OK30:088:26
5Sarah PerssonOK Denseln32:5211:10
6Elin HolmanOK Roxen36:5615:14
Andrea SvenssonFinspångs SOKEj start
Fanny AsketunOK RoxenEj start

U4 3260 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan OlssonGOIF Tjalve32:420:00

U3 3040 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Heidi BerggrenOK Denseln46:080:00

U2 2400 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1August MollénOK Denseln17:000:00
2Gustav MalmströmGOIF Tjalve19:052:05
3Nils BremerBoxholm-Mjölby OL23:126:12
4Elin-Rimhagen Stina-GuståsLinköpings OK25:388:38
5Axel FredrikssonBoxholm-Mjölby OL31:1214:12
6Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL40:1923:19
Johan WehlinSödertälje-Nykvarn OFEj start
Gustav EngmanOK DenselnEj start

INSKOLNING 2400 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Alex ErikssonOK RoxenGodkänd
Caroline BarkLinköpings OKGodkänd
Elin LilliecreutzOK RoxenGodkänd
Elsa RimhagenLinköpings OKGodkänd
Emmy BartholdsonKlubblösGodkänd
Gustav DetterfeltLinköpings OKGodkänd
Johanna GuståsLinköpings OKGodkänd
John GranathSvärdsjö IFGodkänd
Klara LjunggrenLinköpings OKGodkänd
Lisa BerggrenOK KolmårdenGodkänd
Louisa StigssonLinköpings OKGodkänd
Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OLGodkänd
Mattias AjanderOK RoxenGodkänd
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OKGodkänd
Torsten SvenssonFinspångs SOKGodkänd
Oskar LindgrenLinköpings OKEj godk.
Emma PetterssonOK RoxenEj start

ÖPPEN 1 2400 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maya HylandStjärnorps SK29:400:00
2Tuva EkLinköpings OK32:162:36
3Sanni RäsänenBoxholm-Mjölby OL68:4639:06
4Max DörperBoxholm-Mjölby OL68:4939:09
5Olle MattiassonOK Roxen90:5161:11

ÖPPEN 2 3040 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Theres LarssonMotala AIF OL38:030:00
2Niklas HallkvistOK Roxen39:361:33
3Berit EklöfMatteus SI47:249:21
4Gabriel UlltjärnOK Roxen47:519:48
5Erik FlodinKlubblös49:4311:40
6Harriet SwärdhLinköpings OK50:5112:48
7Martin OlssonLinköpings OK56:1918:16
8Kättie AnderssonNAIS Orientering62:0424:01
9Adrian PuentesKlubblös69:2631:23
Oscar OlssonLinköpings OKEj godk.

ÖPPEN 4 3260 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL42:030:00
2Erik EloffTjällmo-Godegårds OK47:325:29
3Tony EloffTjällmo-Godegårds OK47:355:32
4Anna EdinBoxholm-Mjölby OL49:357:32
5Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL50:258:22
6Erik HallrosMotala AIF OL50:488:45
7Göran WallentinssonOK Denseln50:558:52
8Jessica HallrosMotala AIF OL51:199:16
9Katarina MollénNAIS Orientering51:229:19
10Eva EngmanOK Denseln51:519:48
11Kerry KempeLinköpings OK55:0112:58
12Sören BremerBoxholm-Mjölby OL62:4620:43
13Erik SkarpMjölby OK68:5826:55
14Anita AllardTjällmo-Godegårds OK70:4228:39
15Kjerstin NordahlLinköpings OK70:5928:56
16Åsa FjellströmKFUM Örebro OK79:1637:13
Elin ÅhlundAlmby IKEj godk.
Stina SternerOK GränsenEj godk.
Caroline LarssonOK RoxenEj godk.
Felicia DahlAlmby IKEj godk.
Kerstin KempeLinköpings OKEj godk.

ÖPPEN 5 3980 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1John HylandStjärnorps SK48:180:00
2Anders EnströmOK Eken54:246:06
3Patric MalmströmGOIF Tjalve55:397:21
4Torbjörn PetterssonOK Eken56:127:54
5Per JonssonOK Roxen64:0815:50
6Mikael ÅhlundAlmby IK72:5324:35
7Åsa DetterfeltLinköpings OK83:0534:47
8Boel JohnsonOK Denseln107:2659:08
Göran DjurstedtKisa SKEj godk.

ÖPPEN 6 4580 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peter StenbäckNAIS Orientering55:140:00
2Mikael ZackrissonOK Roxen76:0820:54
3Ulf FranssonLinköpings OK83:0827:54
4Fredrik HedbyLinköpings OK94:2739:13
5Simon NybergNAIS Orientering96:0640:52

ÖPPEN 7 3150 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pär ForsströmStjärnorps SK33:400:00
2Lars AlménLinköpings OK33:440:04
3Jan LundgrenLinköpings OK41:167:36
4Karin AxelssonFinspångs SOK43:329:52
5Ingvar HalldinOK Tylöskog51:2517:45
6Bo GustafssonTjällmo-Godegårds OK53:4720:07
7Hilde MollénNAIS Orientering61:0627:26
8Claes-Owe SwärdhLinköpings OK63:3429:54
9Roland FjellströmKFUM Örebro OK70:5437:14
10Tord FranssonMotala AIF OL71:5338:13
11Carl AnderssonOK Denseln74:0840:28
Karin AxeenStjärnorps SKEj godk.

ÖPPEN 8 4730 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mats BacktemanLinköpings OK50:150:00
2Mattias ZackrissonOK Roxen52:242:09
3Tommy IvarssonHässleby SOK55:565:41
4Erik HolmquistSkogspojkarnas OK58:027:47
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:168:01
6Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL58:298:14
7Karin BacktemanLinköpings OK59:028:47
8Emma DahlskogOK Denseln62:2712:12
9Jonas LindellOK Motala62:5812:43
10Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL64:2614:11
11Anders IsakssonOK Roxen67:5917:44
12Roger StigssonLinköpings OK76:3726:22
13Peter AbrahamssonOK Roxen80:0629:51
14Anders RörbyMotala AIF OL82:4232:27
15Bo FrisbergOK Roxen83:2933:14
16Lisa KorallMotala AIF OL88:3438:19
17Tor AnderssonNAIS Orientering90:0239:47
18Anders LindholmOK Denseln95:4245:27

ÖPPEN 9 7070 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan KarlssonOK Denseln50:160:00
2Magnus NilssonKFUM Örebro OK75:5125:35
3Jonny KarlssonOK Denseln79:2229:06


Skapad 2006-09-10 17:38:47 med OLA version 3.5.0