Cloettakampen, Startlista

2008-08-24


H21 E    12000 meter    15 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
15 16595   Håkan Träff NAIS OK 10:07
14 701500   Hans Brolund OK Denseln 10:10
13 871215   Daniel Attås OK Tisaren 10:13
12 810622   Per Brolund OK Denseln 10:16
1 850515   Johan Persson Hagaby GoIF 10:19
2 225712   Jacob Westerberg Linköpings OK 10:22
3 701223   Tomas Hallmén OK Tisaren 10:25
4 717797   Lukas Gustavsson Linköpings OK 10:28
5 700711   Björn Karlsson OK Denseln 10:31
6 690207   Mats Röjgård OK Kolmården 10:34
7 840411   Johan Strandberg Järla IF OK 10:37
8 42468   Jonatan Francén Tjällmo-Godegårds OK 10:40
9 840712   Jakob Gustavsson Linköpings OK 10:43
10 41421   Björn Carlsson OK Roxen 10:46
11 740304   Christian Enberg Linköpings OK 10:49


H18 E    7300 meter    3 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
43 504220   Oskar Höglund Motala AIF OL 10:04
41 900113   Andreas Berg Linköpings OK 10:07
42 229343   Johan Allard Tjällmo-Godegårds OK 10:10


D21 E    7300 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
59 860220   Linnea Gustafsson Visborgs OK 10:14
51 38618   Anna-Stina Påledal Linköpings OK 10:17
52 41669   Marie Svensk Tjällmo-Godegårds OK 10:20
53 740308   Susanne Karlsson OK Denseln 10:23
54 821202   Cecilia Kleist Linköpings OK 10:26
55 350669   Amie Samuelsson OK 64 Torpa 10:29
56 841303   Jennie Pettersson Visborgs OK 10:32
57 41775   Charlotte Lindkvist OK Denseln 10:35
58 225707   Helén Persson Linköpings OK 10:38


D20 E    6200 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
78 804088   Josefine Lindberg OK Denseln 10:03
77 910527   Carin Rosander Finspångs SOK 10:06
76 350659   Sara Larsson OK 64 Torpa 10:09
71 245792   Carolin Svensson Björkfors GOIF 10:12
72 350668   Jonna Samuelsson OK 64 Torpa 10:15
73 421929   Amanda Bohlin Linköpings OK 10:18
74 33565   Terese Wängdahl OK Gipen 10:21
75 900930   Åsa Axén Motala AIF OL 10:24


H80    2500 meter    10 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425163   Sture Thörnesjö Linköpings OK 10:00
  409262   Åke Svensson Järfälla OK 10:02
  264853   Kalle Karlsson OK Tylöskog 10:04
  27444   Rune Haraldsson NAIS OK 10:06
  585859   Stig Andersson Motala AIF OL 10:08
  262505   Margen Adolfsson Björkfors GOIF 10:10
  426271   Nils Karlsson Linköpings AIK 10:12
  28797   Åke Gabrielsson NAIS OK 10:14
  30489   Bo Tyvik I 15 IF 10:16
  41693   Rune Karlsson Linköpings OK 10:18


H75    2800 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  428957   Allan Håkansson SOK Viljan 10:13
  19928   Henry Gustavsson Sol Tranås 10:15
  425146   Gunnar Andersson OK Kolmården 10:19
  261491   Rolf Fridström Finspångs SOK 10:21
  29484   Bengt Johansson Motala AIF OL 10:23
  41671   Sune Johansson Linköpings OK 10:25
  343153   Kaj Dahlskog Björkfors GOIF 10:27
  41472   Rubert Engblom Linköpings AIK 10:29
  19908   Olle Lif Sol Tranås 10:31
  341029   Nils-Erik Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:33
  29476   Ramon Berger Motala AIF OL 10:35
  424998   Rune Ardell OK Denseln 10:37


H70    3900 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425000   Bertil Skagerström OK Denseln 09:59
  29486   Stig Bengtsson Motala AIF OL 10:01
  422436   Bernt Pettersson OK Kolmården 10:03
  424995   Roland Skytt OK Roxen 10:05
  243129   Ola Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:07
  226752   Carleric Thiger Linköpings AIK 10:09
  36516   Holger Persson OK Eken 10:11
  19905   Sven-Olof Lundin Sol Tranås 10:13
  424939   Karl-Gustaf Öhrman Tjällmo-Godegårds OK 10:15
  259242   Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:17
  302551   Åke Tidman OK Kolmården 10:19


H65    3900 meter    19 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  264856   Stig Israelsson OK Tylöskog 10:27
  36011   Alf Mattsson OK Kolmården 10:29
  428872   Bertil Wahlqvist IFK Norrköpings OK 10:31
  243233   Ewald Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 10:33
  261486   Gösta Lindman Finspångs SOK 10:35
  30375   Leif Andersson OK Motala 10:37
  16694   Johnny Wallinge OK Kolmården 10:39
  30389   Arne Andersson OK Motala 10:41
  405527   Lars Persson Finspångs SOK 10:43
  422462   Bo Borg GOIF Tjalve 10:45
  428874   Bengt Karlsson IFK Norrköpings OK 10:47
  202513   Kjell Hagström Linköpings OK 10:49
  212272   Bertil Ardell OK Roxen 10:51
  41474   Börje Ohlsson Linköpings AIK 10:53
  30367   Uno Berg OK Motala 10:55
  41427   Ellert Thunholm OK Roxen 10:57
  262501   Kjell Holmström Björkfors GOIF 10:59
  306518   Sune Larsson OK Motala 11:01
  428873   Bertil Engman IFK Norrköpings OK 11:03


H60    4400 meter    25 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  26753   Johnny Gustafsson Gamleby OK 10:24
  26816   Roland Nilsson SOK Viljan 10:26
  41425   Christer Sandh OK Roxen 10:28
  217296   Jan V Andersson GOIF Tjalve 10:30
  424954   Rolf-Inge Karlsson Boxholm-Mjölby OL 10:32
  27260   Leif Strandberg Gustavsbergs OK 10:34
  18893   Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:36
  245986   Jan Svensson GOIF Tjalve 10:38
  41419   Gunnar Carlsson OK Roxen 10:40
  27060   Ingvar Svanberg OK Löftan 10:42
  421360   Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 10:44
  30391   Claus Petersen OK Motala 10:46
  351417   Anders Sternö OK Roxen 10:48
  41463   Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 10:50
  330972   Peter Hagström GOIF Tjalve 10:52
  41410   Bo Jernberg OK Roxen 10:54
  262502   Lennart Pettersson Björkfors GOIF 10:56
  727266   Roger Danielsson Linköpings OK 10:58
  1009808   Per-Martin Gustavson Tjällmo-Godegårds OK 11:00
  520424   Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 11:02
  41415   Rune Ringsgård OK Roxen 11:04
  30365   Jerry Martinsson OK Motala 11:06
  710129   Roland Alsén OK Roxen 11:08
  425062   Gunnar Palmqvist Boxholm-Mjölby OL 11:10
  38978   Runar Aldén OK Kolmården 11:12


H55    5000 meter    21 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36170   Erik Hallgren Finspångs SOK 10:06
  264583   Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 10:10
  256855   Anders Hallberg Stjärnorps SK 10:12
  246253   Torgny Johansson OK Eken 10:14
  41661   Roland Fridh Linköpings OK 10:16
  243075   Arne Andersson OK Denseln 10:18
  18896   Håkan Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:20
  208436   Ove Johansson OK Kolmården 10:22
  41573   Anders Larsson OK Roxen 10:24
  29473   Tord Fransson Motala AIF OL 10:26
  256867   Kjell Eriksson Stjärnorps SK 10:28
  530318   Ingemar Persson Gamleby OK 10:30
  217215   Hans Ek GOIF Tjalve 10:32
  344479   Torgny Faxén Linköpings OK 10:34
  423462   Tomas Olausson Askersunds OK 10:36
  16587   Göran Svärd NAIS OK 10:38
  25238   Pelle Skullman Vimmerby OK 10:40
  42463   Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:42
  217201   Göran Blomberg GOIF Tjalve 10:44
  18595   Anders Kjell Linköpings OK 10:46
  18605   Jan-Olof Nyberg IK Hakarpspojkarna 10:48


H50    5400 meter    19 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18653   Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 09:53
  580325   Tommy Berger Gävle OK 09:55
  226577   Hans Samuelsson OK 64 Torpa 09:57
  423475   Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 10:01
  242010   Robert Håkansson OK Kolmården 10:03
  16751   Jan Johansson Gamleby OK 10:05
  42449   Kenth Edin Boxholm-Mjölby OL 10:07
  427064   Anders Rörby Motala AIF OL 10:09
  256861   Pär Forsström Stjärnorps SK 10:11
  362464   Mats Andersson Finspångs SOK 10:13
  330758   Ole Pedersen Linköpings OK 10:15
  10035   Bengt Schwartz OK Kolmården 10:17
  29491   Thomas Svensson Motala AIF OL 10:19
  405528   Mats Rosander Finspångs SOK 10:21
  19921   Ulf Bengtsson Sol Tranås 10:23
  256839   Björn Tholén Stjärnorps SK 10:25
  510666   Thomas Wåhlander Linköpings OK 10:27
  41458   Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 10:29
  42456   Urban Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:31


H45    5400 meter    22 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  600908   Tomas Holgersson Gamleby OK 10:31
  38015   Johan Skullman OK Kolmården 10:33
  612000   Pedro Lundquist Linköpings OK 10:35
  20986   Jan-Erik Carlsson Boxholm-Mjölby OL 10:37
  30581   Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 10:39
  354177   Tomas Karlsson OK Kolmården 10:41
  610309   Jonas Karlsson OK Tylöskog 10:43
  343149   Anders Augustsson Tjällmo-Godegårds OK 10:45
  244387   Jörgen Sköld Linköpings OK 10:47
  424992   Johan Lilliecreutz OK Roxen 10:49
  591122   Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 10:51
  426828   Anders Bruhn Motala AIF OL 10:53
  248409   Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 10:55
  421930   Lars Bohlin Linköpings OK 10:57
  19992   Per Svensson Finspångs SOK 10:59
  590610   Börje Andersson Linköpings OK 11:01
  19521   Erik Axelsson Boxholm-Mjölby OL 11:03
  245991   Wilhelm Ternborg GOIF Tjalve 11:05
  344378   Magnus Allard Tjällmo-Godegårds OK 11:07
  231269   Peter Lindebring OK Denseln 11:09
  36345   Magnus Herberthson Linköpings OK 11:11
  27450   Roger Engman NAIS OK 11:13


H40    6400 meter    29 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  650808   Christer Nilsson OK Denseln 09:59
  640125   Bo Svedevall OK Roxen 10:01
  427890   Hans Persson Nybro OK 10:05
  425180   Jonas Roth Linköpings OK 10:07
  29497   Peter Bergstrand Motala AIF OL 10:09
  423364   Peter Berggren Matteus SI 10:11
  651637   Peter Holgersson OK Kolmården 10:13
  345975   Leif Eriksson OK Roxen 10:15
  680300   Fredrik Engman OK Denseln 10:17
  41445   Anders Molin Boxholm-Mjölby OL 10:19
  419793   Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:21
  41424   Erik Helander OK Roxen 10:23
  29490   Per Johansson Motala AIF OL 10:25
  343553   Per Gustås Linköpings OK 10:27
  18642   Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:29
  405534   Olle Lindman Finspångs SOK 10:31
  29500   Patrik Korall Motala AIF OL 10:33
  421795   Kennet Lindqvist OK Kolmården 10:35
  670609   Markku Sorri GOIF Tjalve 10:37
  225716   Gunnar Nilsson Finspångs SOK 10:39
  29494   Mats R Johansson Motala AIF OL 10:41
  18891   Örjan Pettersson Tjällmo-Godegårds OK 10:43
  41446   Sven-Erik Samuelsson OK 64 Torpa 10:45
  12178   Mikael Westerberg OK Kolmården 10:47
  800516   Krister Berger Motala AIF OL 10:49
  700778   Thomas Rimhagen Linköpings OK 10:51
  209687   Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:53
  427061   Fredrik Jönsson Motala AIF OL 10:55
  41668   Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 10:57


H35    7000 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  721120   Per Magnusson Linköpings OK 10:20
  33675   Robert Hjelm Vimmerby OK 10:23
  30382   Åke Ljunggren Linköpings OK 10:26
  710229   Fredrik Korall Motala AIF OL 10:29
  700902   Jonas Råberg Linköpings OK 10:32
  18885   Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 10:35
  731931   Magnus Nilsson Linköpings OK 10:38
  42821   Ulrik K Forslund OK Kolmården 10:41
  262360   Christian Eriksson Linköpings OK 10:44
  424953   Andreas Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 10:47


H21    8100 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  41406   Andreas Rietz OK Roxen 10:09
  701207   Mattias Zackrisson OK Roxen 10:12
  42911   Per Åkesson Boxholm-Mjölby OL 10:15
  25520   Magnus Johansson Linköpings OK 10:18
  18892   Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:21
  13867   Mikael Axin Hagaby GoIF 10:24
  12285   Jonas Svernestam Linköpings OK 10:27
  701502   Thorbjörn Gustafsson Tjällmo-Godegårds OK 10:30
  46719   Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 10:33
  16700   Per Sandahl Gamleby OK 10:36
  17738   Markus Henriksson Linköpings OK 10:39
  14025   Ronnie Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:42


H20    7000 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42467   Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK 10:02
  350643   Jonas Olsson OK 64 Torpa 10:05
  423471   Christian Törnmarck Askersunds OK 10:08
  27062   Anton Svanberg OK Löftan 10:11
  423470   Fredrik Törnmarck Askersunds OK 10:14


H18    6400 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  350646   Petter Samuelsson OK 64 Torpa 09:57
  350660   Oskar Larsson OK 64 Torpa 09:59
  424997   Erik Nyberg OK Denseln 10:01
  911015   David Svenson SOK Viljan 10:03
  243071   Pontus Andersson OK Denseln 10:05


H16    5000 meter    22 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  253857   Martin Allard Tjällmo-Godegårds OK 10:29
  920611   Martin Svärd OK Tylöskog 10:31
  26856   Jakob Bergsten SOK Viljan 10:33
  227016   Jonas Axén Motala AIF OL 10:35
  29517   Oskar Åhrén Motala AIF OL 10:37
  426938   Filip Aguirre OK Kolmården 10:39
  920211   Oskar Svensson Finspångs SOK 10:41
  417782   John Sjöqvist Linköpings OK 10:43
  33599   Jens Åkerman Gävle OK 10:45
  930904   Erik Sköld Linköpings OK 10:47
  422468   Johan Olsson GOIF Tjalve 10:49
  422464   Marcus Berggren GOIF Tjalve 10:51
  42423   Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 10:53
  930329   Oskar Engman OK Denseln 10:55
  923010   Victor Bergstrand Motala AIF OL 10:57
  920318   Robin Wassberger Linköpings OK 10:59
  930906   Emil Blomquist OK Kolmården 11:01
  234767   Hampus Alenius Boxholm-Mjölby OL 11:03
  354175   Måns Bränneby OK Kolmården 11:05
  427063   Erik Hallros Motala AIF OL 11:07
  246638   Philip Dahlstedt GOIF Tjalve 11:09
  423474   Anders Hansen-Haug Askersunds OK 11:11


H14    3800 meter    30 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  422469   Tobias Magnusson GOIF Tjalve 09:59
  350649   Adam Hansson OK 64 Torpa 10:01
  940227   Albin Detterfelt Linköpings OK 10:07
  226360   Oliver Skullman Vimmerby OK 10:09
  429793   Björn Kongslien Skogspojkarnas OK 10:11
  940726   Fredrik Peterson Linköpings OK 10:13
  950730   Daniel Posch Sol Tranås 10:15
  227042   Per Hallros Motala AIF OL 10:17
  243643   Emil Rankka OK Roxen 10:19
  226527   Aleksander Samuelsson OK 64 Torpa 10:21
  243899   Max Berggren OK Denseln 10:23
  940112   Petter Johansson Linköpings OK 10:25
  940513   Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:27
  10518   Martin Engman OK Denseln 10:29
  427100   Einar Johansson Linköpings OK 10:31
  227041   Erik Guldbrand Motala AIF OL 10:33
  940418   Philip Sorri GOIF Tjalve 10:35
  424989   Erik Herbertsson OK Roxen 10:37
  940403   Leif Svensson Finspångs SOK 10:39
  354383   Fredrik Malmfors Skogspojkarnas OK 10:41
  940049   Viktor Segersson OK 64 Torpa 10:43
  950129   Fredrik Tegström Linköpings OK 10:45
  208615   Henrik Håkansson OK Kolmården 10:47
  344929   Karl Hallkvist OK Roxen 10:49
  343422   Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 10:51
  429742   Ryan Jones Skogspojkarnas OK 10:53
  830306   Ricky Segerlund SOK Viljan 10:55
  41449   Nils Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 10:57
  950930   Jonathan Karlsson OK Tylöskog 10:59
  951206   Johan Sköld Linköpings OK 11:01


H12    2900 meter    28 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  350652   Ludvig Sjödin OK 64 Torpa 10:30
  417794   Oskar Leinonen OK Kolmården 10:31
  342353   Alexander Wiklund Finspångs SOK 10:32
  209732   Emil Thellsen OK Roxen 10:33
  507003   Gustav Eweman Motala AIF OL 10:34
  347140   Björn Detterfelt Linköpings OK 10:35
  209704   Andreas Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:36
  427097   Elias Rankka OK Roxen 10:37
  425170   Mattias Ajander OK Roxen 10:38
  343210   Sebastian Svensson Finspångs SOK 10:39
  343247   David Axelsson Finspångs SOK 10:40
  428869   Lukas Eveborn OK Roxen 10:41
  423448   Ville Johansson OK Kolmården 10:42
  341756   Olle Hansson OK Roxen 10:43
  425168   August Jonsson OK Roxen 10:44
  227084   Zebastian Björkqvist Motala AIF OL 10:45
  352428   Arvid Nord Sol Tranås 10:46
  425057   Nils Bremer Boxholm-Mjölby OL 10:48
  227065   Carl Guldbrand Motala AIF OL 10:49
  417338   Johan Stenström Linköpings OK 10:50
  225796   Per Lindman Finspångs SOK 10:51
  354384   Jacob Malmfors Skogspojkarnas OK 10:52
  424984   Adam Thellsen OK Roxen 10:53
  406349   Albin Andersson-Jagesten OK Kolmården 10:54
  342007   Emanuel Urdal Boxholm-Mjölby OL 10:55
  961169   Sven Engström Linköpings OK 10:56
  426112   Albin Lillieström OK Roxen 10:57
  425058   Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 10:58


H10    2400 meter    21 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  345257   Erik Håkansson Skogspojkarnas OK 10:42
  204451   Gustav Engman OK Denseln 10:43
      Vakant Vakant 10:44
  422458   Gustav Malmström GOIF Tjalve 10:45
  428867   Pontus Lindblom OK Roxen 10:46
  980607   Jakob Peterson Linköpings OK 10:47
  427059   Simon Linnér Motala AIF OL 10:48
  426981   Emil Ljungemyr OK Kolmården 10:49
  426111   Hugo Lillieström OK Roxen 10:50
  214390   Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 10:51
  246199   Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:52
      Vakant Vakant 10:53
  403901   Per Karlsson OK Tylöskog 10:54
  425030   Hugo Dalhammer OK Roxen 10:55
  225765   Johan Lindman Finspångs SOK 10:56
  425065   Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 10:57
  507007   John Hallros Motala AIF OL 10:58
  350637   Truls Samuelsson OK 64 Torpa 10:59
      Vakant Vakant 11:00
  405533   Thorsten Svensson Finspångs SOK 11:01
      Emil Karlsson Motala AIF OL 11:02


D75    2500 meter    1 anmäld    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  16581   Astrid Andersson NAIS OK 10:22


D70    2500 meter    4 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226782   Gudrun Thiger Linköpings AIK 10:26
  41469   Jonna Engblom Linköpings AIK 10:28
  246787   Karin Renberg OK Kolmården 10:30
  41471   Gunnel Nilsson Linköpings AIK 10:32


D65    2800 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426277   Ulla Nilsson SOK Viljan 10:05
  245929   Sonja Hansson GOIF Tjalve 10:07
  30376   Chatarina Andersson OK Motala 10:09
  29487   Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 10:11
  19998   Britten Persson Finspångs SOK 10:13
  30374   Ann-Cathrine Sundqvist OK Motala 10:15


D60    3400 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  362467   Carina Lindman Finspångs SOK 10:01
  302550   Margareta Tidman OK Kolmården 10:03
  262503   Inger Pettersson Björkfors GOIF 10:05
  30368   Anni Gunnarstorp OK Motala 10:07
  245761   Rose Marie Groundstroem Björkfors GOIF 10:09
  29499   Stina Korall Motala AIF OL 10:11
  343056   Carin Grinell Björkfors GOIF 10:13
  12235   Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:15


D55    3400 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  242047   Caroline Olofsson OK Kolmården 10:31
  350771   Kerstin Eriksson Kisa SK 10:33
  225724   Monica Ohlsson Finspångs SOK 10:35
  27067   Pirkko Turpeinen OK Löftan 10:37
  330923   Gerd Hagström GOIF Tjalve 10:39
  18596   Ulla Kjell Linköpings OK 10:41
  41409   Kerstin Boberg OK Roxen 10:43
  36771   Elisabeth Österberg Linköpings OK 10:45
  30392   Mona Petersen OK Motala 10:47
  38603   Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:49
  38521   Karin Axelsson Finspångs SOK 10:51


D50    3400 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  12294   Marie Svernestam Linköpings OK 10:23
  16756   Lena Persson Gamleby OK 10:25
  38212   Carin Andersson OK Denseln 10:27
  19994   Eva-Britt Hultquist Finspångs SOK 10:29
  41479   Catharina Forsén OK Denseln 10:31


D45    4100 meter    16 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425147   Helen Abrahamsson OK Kolmården 10:34
  26759   Ingrid Johansson Gamleby OK 10:36
  355965   Kerstin Segersson OK 64 Torpa 10:38
  620929   Inger Berg Linköpings OK 10:40
  500084   Kerstin Jagesten OK Kolmården 10:42
  28801   Gun Ericsson NAIS OK 10:44
  591128   Lena Rosander Finspångs SOK 10:46
  29492   Carina Berger-Svensson Motala AIF OL 10:48
  16752   Yvonne Johansson Gamleby OK 10:50
  259453   Anneli Berggren OK Denseln 10:52
  341069   Anne Bössfall Linköpings OK 10:54
  1006370   Anita Seger-Wehlin Skogspojkarnas OK 10:56
  22944   Annelie Augustsson Tjällmo-Godegårds OK 10:58
  350655   Karin Ernfridsson OK 64 Torpa 11:00
  338714   Marianne Nyman Linköpings OK 11:02
  256873   Eva Lindstén Stjärnorps SK 11:04


D40    4100 meter    16 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  41454   Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 09:54
  43976   Anna Martin-Magnusson GOIF Tjalve 09:56
  408055   Monica Olsson OK Kolmården 09:58
  426295   Karin Gyulai Linköpings OK 10:00
  425164   Åsa Lindgren Linköpings OK 10:02
  41436   Bodil Molin Boxholm-Mjölby OL 10:04
  343567   Inger Gustås Linköpings OK 10:06
  422456   Lena Malmström GOIF Tjalve 10:08
  344429   Anna-Sofie Bark Linköpings OK 10:10
  19991   Barbara Svensson Finspångs SOK 10:12
  507008   Anna Åhrén Motala AIF OL 10:14
  249579   Karin Skullman Vimmerby OK 10:16
  419792   Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:18
  660515   Sofia Svedevall OK Roxen 10:20
  209614   Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:22
  30970   Gitte Engström Linköpings OK 10:24


D35    4400 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  12163   Sofia Westerberg OK Kolmården 10:02
  405531   Lena Lindman Finspångs SOK 10:04
  700916   Kristina Ljunggren Linköpings OK 10:06
  423363   Annica Berggren Matteus SI 10:08
  18895   Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 10:10
  28617   Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 10:12
  42823   Carina Forslund OK Kolmården 10:14
  205065   Malin Halldin KFUM Örebro OK 10:16
  244823   Annika Ivarsson Linköpings OK 10:18
  427062   Jessica Hallros Motala AIF OL 10:20


D21    5000 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18898   Lisa Åberg Tjällmo-Godegårds OK 10:00
  259464   Jessica Karlsson Nyköpings OK 10:02
  243765   Stina Sterner OK Gränsen 10:04
  41455   Anna Lindgren Tjällmo-Godegårds OK 10:06


D18    4400 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  920110   Julia Axelsson Sol Tranås 10:18
  229636   Veronica Lindebring OK Denseln 10:22
  911213   Hanna Berg Linköpings OK 10:24
  343848   Emma Brenander SOK Viljan 10:26
  243025   Heidi Berggren OK Denseln 10:28
  900227   Josefine Larsson Sol Tranås 10:30


D16    4200 meter    20 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  246623   Julia Nilsson GOIF Tjalve 10:04
      Vakant Vakant 10:06
  229641   Hanna Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:08
  344425   Linnea Faxén Linköpings OK 10:10
  69613   Linn Abrahamsson OK Kolmården 10:12
  234513   Amanda Thellsen OK Roxen 10:14
  417337   Jenny Stenström Linköpings OK 10:16
  241575   Sofia Brenander SOK Viljan 10:18
  42424   Camilla Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 10:20
  204449   Linda Lindkvist OK Denseln 10:22
  930627   Elin Holgersson Gamleby OK 10:24
  243780   Josefina Almén Linköpings OK 10:26
  351031   Annika Ledskog Linköpings OK 10:28
  421793   Isabella Netz OK Kolmården 10:30
  208479   Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 10:32
  422454   Mathilda Lindqvist GOIF Tjalve 10:34
  208074   Julia Almén Linköpings OK 10:36
  245794   Sofie Svensson Björkfors GOIF 10:38
  256849   Sofie Axeen Stjärnorps SK 10:40
      Vakant Vakant 10:42


D14    3600 meter    21 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  951102   Ida Rydberg Finspångs SOK 10:20
  422457   Lisa Malmström GOIF Tjalve 10:22
      Vakant Vakant 10:24
  208644   Amanda Nygren Skogspojkarnas OK 10:26
  424991   Hanna Lilliecreutz OK Roxen 10:28
  344282   Elin Håkansson Skogspojkarnas OK 10:30
  208917   Karin Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 10:32
  29515   Frida Bergstrand Motala AIF OL 10:34
  940917   Karin Svensson Finspångs SOK 10:36
  256900   Karin Lindstén Stjärnorps SK 10:38
  940222   Linnéa Axelsson Sol Tranås 10:40
  403112   Klara Svedevall OK Roxen 10:42
  10089   Ebba Westerberg OK Kolmården 10:44
      Vakant Vakant 10:46
  424993   Malin Lilliecreutz OK Roxen 10:48
  426939   Linda Aguirre OK Kolmården 10:50
  344431   Marit Faxén Linköpings OK 10:52
      Vakant Vakant 10:54
  424901   Ylva Ek Linköpings OK 10:56
  342448   Sofia Berggren OK Kolmården 10:58
  204652   Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 11:00


D12    2900 meter    20 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234728   Emma Bränneby OK Kolmården 10:08
  403164   Stina Svedevall OK Roxen 10:09
  960996   Andrea Svensson Finspångs SOK 10:10
      Vakant Vakant 10:11
  960920   Petra Olejnik SOK Viljan 10:12
  425143   Moa Hedegård OK Kolmården 10:13
  423362   Märta Berggren OK Kolmården 10:14
  427096   Gerda Rankka OK Roxen 10:15
  424902   Tuva Ek Linköpings OK 10:16
  353539   Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:17
  425055   Lovisa Knutsson Boxholm-Mjölby OL 10:18
  43433   Fanny Asketun OK Roxen 10:19
  970615   Elin Johansson Finspångs SOK 10:20
      Vakant Vakant 10:21
  343570   Stina Gustås Linköpings OK 10:22
  350638   Kristin Segersson OK 64 Torpa 10:23
  427896   Sofia Wiell OK Kolmården 10:24
      Vakant Vakant 10:25
  909595   Elin Rimhagen Linköpings OK 10:26
  970414   Mai Ly Sorri GOIF Tjalve 10:27


D10    2400 meter    19 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425145   Lina Olsson OK Kolmården 10:21
  428870   Lova Eveborn OK Roxen 10:22
      Vakant Vakant 10:23
  424905   Caroline Bark Linköpings OK 10:24
  342416   Emma Pettersson OK Roxen 10:25
  332953   Julia Eriksson OK Roxen 10:26
  350651   Frida Segersson OK 64 Torpa 10:27
  426940   Isabelle Aguirre OK Kolmården 10:28
  425056   Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 10:29
  19947   Elin Posch Sol Tranås 10:30
  343150   Tora Westerberg OK Kolmården 10:31
  330722   Klara Ljunggren Linköpings OK 10:32
  227093   Wilma Jansson Motala AIF OL 10:33
  425165   Elsa Rimhagen Linköpings OK 10:34
      Vakant Vakant 10:35
  421874   Victoria Asketun OK Roxen 10:36
  423361   Lisa Berggren OK Kolmården 10:37
      Vakant Vakant 10:38
  428871   Malva Eveborn OK Roxen 10:39


U4    3600 meter    1 anmäld    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  425167   Anna Herbertsson OK Roxen 10:06


U3    2900 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  427054   Thure Myrhede Motala AIF OL 10:01
  427055   Max Myrhede Motala AIF OL 10:02


U2    2400 meter    12 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  426984   Moa Ljungemyr OK Kolmården 10:01
  427060   Svante Linnér Motala AIF OL 10:02
  343930   Axel Johansson Finspångs SOK 10:03
  507001   Signe Lindblom Motala AIF OL 10:04
  425169   Linnea Hansson OK Roxen 10:05
  426927   Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 10:06
  429792   Ingvild Kongslien Skogspojkarnas OK 10:07
  427888   Leo Johansson OK Kolmården 10:08
  507002   Benjamin Björkqvist Motala AIF OL 10:09
  990531   Anna Hallmén OK Tisaren 10:10
  428865   Martin Herbertsson OK Roxen 10:11
  507006   Jonathan Rudberg Motala AIF OL 10:12


Skapad 2008-08-21 22:03:04 med OLA version 3.5.1